Connect with Us

All posts tagged "rrugen"

Kosova & Rajoni 18:41 - 21 Janar, 2020

Debate të ashpra në Greqi për rrugën me Shqipërinë

Rishikimi i projektit të vijimit të autostradës Joniane drejt pikës kufitare të Kakavijës nga Ministria greke e Infrastrukturës po ngjall debate të ashpra në rajonin verior...

deputeti i partise demokratike enkelejd alibeaj
Aktualitet 17:57 - 20 Prill, 2019

Pamundësimi i zgjedhjeve/ Alibeaj sqaron rrugën e opozitës

Ish deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj, i qenë prezent në rubrikën “Kjo Javë” në News 24 ka folur rreth kushteve të opozitës për zgjedhjet. Alibeaj i pyetur...

Aktualitet 16:17 - 5 Prill, 2019

Video/ Qytetarët e Kukësit i bllokojnë rrugën Ramës

Kryeministri Edi Rama u ndal sot në qytetin e Kukësit, në kudër të takimeve e zhvilluara nën siglën “Bashkia që Duam”, ku prezantoi edhe kandidatin e...

partia demokratike proteste
Aktualitet 16:24 - 10 Shkurt, 2019

Protestë në Elbasan/ Qytetarët bllokojnë rrugën

Partia Demokrattike po zhvillon një protestë në fshatin Papër të Elbasanit duke bllokuar rrugën që lidh Elbasanin me Peqinin. Dhjetra fermerë dhe mbështetës të PD-së kanë...

Aktualitet 13:26 - 2 Tetor, 2016

Veliaj përuron rrugën e “Kosovarëve”

Bashkia e Tiranës i ka dhënë fund pritjeve disa vjeçare të banorëve të zonës duke bërë realitet ndërtimin e rrugës së “Kosovarëve”, e cila lidh Parkun...