Connect with Us

All posts tagged "rruge"

Aktualitet 16:06 - 21 Tetor, 2020

U kapën në rrugë pa maska/ Gjobiten 769 qytetarë, 22 persona shoqërohen në komisariat

Punonjësit e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës...

Politikë 14:04 - 21 Tetor, 2020

Balluku prezanton projektet infrastukturore/ Çfarë po ndodh në aksin Qukës-Qafë Plloçë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama tha se së shpejti nis zbatimi në terren i projektit...

Bota 10:35 - 18 Tetor, 2020

Covid boshatis sërish rrugët e Francës/ Lëvizet me orar të kufizuar

Rrugët e Parisit dhe tetë qyteteve të tjera franceze u boshatisën të shtunën në mbrëmje. Ndalimi i lëvizjes në mbrëmje ka për qëllim frenimin e shkallës...

Blog 09:11 - 18 Tetor, 2020

Rruga e qartë e Donald Trumpit drejt fitores më 3 nëntor

Nga Daniel Mccarthy “National Interest” Presidenti Donald Trump po kalon një javë shumë të mirë. Këtë nuk e tregojnë ende sondazhet, por tri gjëra janë kthyer...

Aktualitet 08:42 - 18 Tetor, 2020

Rrëzohen dy lisa shekullor/ Dëmtohen disa makina dhe bllokohet rruga nacionale Fier-Vlorë

Dy lisa shekullor janë rrëzuar në qytetin e Fierit e për pasojë rruga nacionale Fier-Vlorë është bllokuar. Bëhet me dije se janë dëmtuar disa makina që...

Kronika 08:11 - 18 Tetor, 2020

Policia kontrolle gjatë mesnatës në aksin Sauk-Teg/ “Fluturojnë” 20 patenta, arrestohen 4 shoferë

Vijon monitorimi me Radar dhe në Sauk-Teg, për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelsve të Kodit Rrugor, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Ndërkohë vijon monitorimi dhe...

Mjekja shqiptare në Gjermani: Maskat të panevojshme kur ruhet distanca, vendimi i qeverisë prek të drejtat e njeriut
Lajme 21:04 - 15 Tetor, 2020

Mjekja shqiptare në Gjermani: Maskat të panevojshme kur ruhet distanca, vendimi i qeverisë prek të drejtat e njeriut

Mjekja shqiptare në Gjermani, Aurora Meta Dollenberg, foli sot për vendimine  qeverisë për të bërë mbajtjen e maskave në ambjente të hapura të detyrueshme. Ajo tha...

Mbajtja e maskës në rrugë/ Policia gjobit 171 qytetarë “të pabindur”
Kronika 20:25 - 15 Tetor, 2020

Mbajtja e maskës në rrugë/ Policia gjobit 171 qytetarë “të pabindur”

Punonjësit e Policisë kanë zhvilluar kontrolle në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të...

Lefter Maliqi kujton tërmetet/ Kanë mbetur vetëm lotët e krokodilit, asnjë masë edhe pas një viti
Politikë 19:28 - 15 Tetor, 2020

Mbajtja e maskës në rrugë/ Maliqi akuza qeverisë: Bëhet për efekte politike

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi, foli sot për vendosjen e detyrueshme të maskës edhe në ambjentet e hapura. Maliqi tha se në këtë rast ligjin do...

Kronika 15:28 - 14 Tetor, 2020

Arrestimi i zyrtarëve të ARRRSH në Durrës/ Policia jep informacion

Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Durrës, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, pas një pune intensive...

Aktualitet 10:41 - 14 Tetor, 2020

Abuzime me tenderat e rrugëve/ Pranga disa zyrtarëve të ARRSH në Durrës

Disa zyrtarë të Autoritetit Rrugor Shqiptar në Durrës kanë rënë në prangat e policisë. Mësohet se arrestimet kanë ardhur si pasojë e abuzimeve që kanë bërë...

Nis kurimi i pacientëve me Covid-19 me plazmën e gjakut
Politikë 23:11 - 13 Tetor, 2020

Rastet kur mund të qëndroni pa maskë në lokal/ Manastirliu shpjegon vendimin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka sqaruar vendimin për mbajtjen e maskës në rrugë duke filluar nga e hëna. Duke qenë se është komentuar shumë fakti...

Shiu përmbyt disa lagje të Durrësit/ Vështirësi në qarkulllim
Sociale 19:14 - 12 Tetor, 2020

Shiu përmbyt disa lagje të Durrësit/ Vështirësi në qarkulllim

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në qarkullimin e qytetarëve në qytetin e Durrësit. Ashtu siç ndodh gjithmonë kur bie shi, rrugët kryesore të...

Video-Manastirliu e nis javën me maskë në rrugë: Ta bëjmë zakon të përditshëm!
Sociale 08:58 - 12 Tetor, 2020

Manastirliu e nis javën me maskë në rrugë: Ta bëjmë zakon të përditshëm!

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka nisur të zbatojë urdhrin e qeverisë për të vendosur maskën me detyrim, nga dita e sotme. Teksa ka publikuar një...

“Do i japin Ramës mandatin e 3-të/ Elezi thirrje demokratëve: T’i përzemë nnga shtëpia jonë “Republikasit”
Politikë 12:09 - 11 Tetor, 2020

Maska e detyrueshe në rrugë/ Ibsen Elezi paralajmëron Ramën: “Tenxherja” do shpërthejë

Ish-kreu i degës së Partisë Demokratike në Kukës, Ibsen Elezi, ka reaguar për vendimin e mbajtjes së detyrueshme të maskës në ambjentet e jashtme. Elezi deklaron se...

Vendosja e maskës në rrugë/ Kryemadhi: S’kam kontratë dritash, gjobën do e marrë Ilir Meta
Politikë 20:59 - 10 Tetor, 2020

Vendosja e maskës në rrugë/ Kryemadhi: S’kam kontratë dritash, gjobën do e marrë Ilir Meta

Kryetarja e LSI-së ka folur mbi vendimin e qeverisë që qytetarët do ta kenë të detyrueshme vendosjen e maskave. Ky vendim i qeverisë sipas kryetares së...

Aktualitet 13:56 - 4 Tetor, 2020

Gurët bllokojnë aksin Bajram Curri-Valbonë/ Policia njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Për shkak të rreshjeve të shiut, gjatë mbremjes së djeshme, aksi rrugor Bajram Curri-Valbonë, është i bllokuar nga rënia e gurëve. Policia Rrugore kërkon mirëkuptimin e...

Rruga e re e Velipojës/ Rama thumbon Voltana Ademin: Hëngra prej saj baltën ekstra të sharjeve
Politikë 18:38 - 3 Tetor, 2020

Rruga e re e Velipojës/ Rama thumbon Voltana Ademin: Hëngra prej saj baltën ekstra të sharjeve

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm pak më parë lidhur me ndërtimin e rrugës së re të Velipojës. Rama deklaron se ka përfunduar shtrimi i...

Nga Bledi Mane/ Një grua bërtet rrugëve të Tiranës
Aktualitet 16:46 - 1 Tetor, 2020

Nga Bledi Mane/ Një grua bërtet rrugëve të Tiranës

*** Fëshfëritja e gjetheve të tetorit shtangu, të paktët zogj të vjeshtës ngjirën cicërimat, trafiku i rënduar i metropolit fiku semaforët, mileti hoqi maskat nga goja...

“Vjedhje e tmerrshme për Rruga Korçë-Ersekë”/ Paralajmëron PD: Për 4 kilometra do shpenzohen 20 milionë euro!
Politikë 14:49 - 1 Tetor, 2020

“Vjedhje e tmerrshme për rrugën Korçë-Ersekë”/ Paralajmëron PD: Për 4 kilometra do shpenzohen 20 milionë euro!

Sekretari i Burimeve Njerëzore ne PD, Ervin Manollari ka hedhur akuza ndaj qeverisë për aksin rrugor Korçë-Ersekë, për të cilin e akuzon për vjedhje. Manollari thotë...

“Benzi” del nga rruga dhe përfundon në kanal/ Plagoset drejtuesi i mjetit
Kronika 14:24 - 26 Shtator, 2020

“Benzi” del nga rruga dhe përfundon në kanal/ Plagoset drejtuesi i mjetit

Një aksident i rëndë ka ndoshur në aksin nacional Berat-Urë Vajgurore, në fshatin Moravë. Një automjet, tip Benz, ka dalë nga rruga si pasojë e shiut...

Makina del nga rruga në FIer/ Një djalë dhe një vajzë dërgohen me urgjencë në spital
Kronika 17:17 - 17 Shtator, 2020

Makina del nga rruga në FIer/ Një djalë dhe një vajzë dërgohen me urgjencë në spital

Një makinë e tipit “Fiat” ka dalë nga rruga pak minuta më parë në Fier. Mësohet se si pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona, të...

Topalli e thotë troç/ “Nuk dua që fëmijët e mi të meren me politikë”
Politikë 20:17 - 14 Shtator, 2020

Topalli e thotë troç/ “Nuk dua që fëmijët e mi të merren me politikë”

Jeta politike e Jozefina Topalli nuk ka qenë aspak e lehtë dhe këtë na e ka treguar koha dhe vetë ish-kryeparlamentarja. Topalli ka zbuluar sot se...