Connect with Us

All posts tagged "rruga e kombit"

Politikë 22:39 - 27 Nentor, 2019

Rama mesazh për “taksën” e Rrugës së Kombit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ne rrjetet sociale pas shume akuzave dhe kerkesave per te hequr taksen e rruges se kombit. Ne postimin e tij ai...

Politikë 15:18 - 13 Nentor, 2019

Faktet/ Qeveria sulmoi Astirin pas pazareve me Lulzim Bashën

Dje në mëngjes, rreth orës 05:30 forca të shumta policie, përfshirë ato të Ndërhyrjes së Shpejtë vendosën një gardh sigurie në zonën e Unazës së re,...

Ekonomi 18:19 - 30 Shtator, 2019

Rruga e Kombit me pagesë/ Koncesionari: Kompania me humbje

Albanian Highway Concession, kompania që menaxhon“Rrugën e Kombimit”, është në humbje që në vitin e parë të operimit. Sipas menaxherit  gjatë kësaj periudhe janë investuar rreth 45...

Kosova & Rajoni 21:53 - 17 Shtator, 2019

Befason Albin Kurti/ Premton heqjen e taksës në Rrugën e Kombit

Kandidati për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti është i pakënaqur edhe me marrëdhëniet mes Shqipërisë e Kosovës. Në një intervistë për emisionin “Përballë“ në RTSH, Z....

Kronika 11:33 - 15 Shtator, 2019

Makina del nga rruga/ Humb jetën një e mitur

Një aksident i rëndë është regjistruar paraditen e sotme  në Rrugën e Kombit. Një makinë ka dalë në rruga ka humbur jetën një e mitur, e...

Ekonomi 21:49 - 26 Gusht, 2019

Shtohen taksat në Rrugën e Kombit

Përdoruesit e Rrugës së Kombit së shpejti do të përballen me një taksë të re, dhe fjala është për mjetet e tonazhit të rëndë. Duke filluar...

Politikë 13:03 - 20 Gusht, 2019

“Edhe pak…”/ Rama i kujton Bashës korrupsionin në Rrugën e Kombit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot disa foto nga Rruga e Kombit, ku sipas tij për pak kohë do të jenë në funksion edhe shtatë ura...

Denoncim 21:31 - 12 Gusht, 2019

Djegia e autobusit turistik/ Berisha nxjerr videon: Zero shërbim zjarrfikës!

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar videon e autobusit turistik që u djeg mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit, ndërsa denoncon mungesën e zjarrfikësve. Ngjarja...

Kronika 20:28 - 12 Gusht, 2019

Panik te pasagjerët/ Merr flakë në lëvizje autobusi i linjës Kosovë-Shqipëri

Një autobus i linjës Shqipëri-Kosovë është përfshirë nga flakët pak minuta më parë në Rrugën e Kombit. Mësohet se autobusi ka qenë në ecje gjatë kohës...

Kronika 20:27 - 3 Gusht, 2019

Aksident në Rrugën e Kombit/ Përplasen katër automjete

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur pak minuta më parë në Rrugën e Kombit. Mësohet se në aksident janë përfshirë katër automjete. Aksidenti ka ndodhur...

Aktualitet 20:44 - 23 Korrik, 2019

“10 milionë euro për 3 muaj punë/ Ish deputeti zbulon mashtrimin e Edi Ramës

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka publikuar në rrjetet sociale një dokument që tregon se koncesionari i Rrugës së Kombit ka fituar rreth 10...

Aktualitet 18:02 - 25 Prill, 2019

Basha në krah të Flamur Nokës bllokojnë rrugën e Kombit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka zgjedhur të bashkohet me protestuesit në Milot, që është dhe aksi i parë që është bllokuar. Basha në Milot shoqërohet...

Aktualitet 10:50 - 11 Mars, 2019

I tregon Arta Dade/ Tre kauzat e PS-së që Rama i braktisi për Lulzim Bashën

Një nga ikonat e Partisë Socialiste, ish-ministrja e Jashtme dhe ish-deputetja për disa mandate, një nga personalitetet e së majtës shqiptare, Arta Dade kohët e fundit...

Aktualitet 22:04 - 5 Mars, 2019

Haradinaj kundër Ramës/ “Tarifa e rrugës së kombit e gabuar”

Tarifa e “Rrugës së Kombit” u komentua nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në emisionin “Përballë” në RTSH. Haradinaj e cilësoi si një lëvizje të gabuar...

Rama-takim-me-studentet-tek-konviktet-e-Mjekesise-
Aktualitet 09:21 - 4 Shkurt, 2019

Përdhunimi i të miturës në Kavajë/ Qytetarët “masakrojnë” Ramën

Kryeministri Rama e ka nisur ditën sot duke përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale me disa foto, me pamje nga kantieri i veprave, sipas tij...

Aktualitet 23:04 - 9 Janar, 2019

Reshjet e mëdha të dëborës janë bërë shkak të një aksidenti të ndodhur

Para pak minutash CNA.al raportoi rradhët e gjata që ishin krijuar në segmentin rrugor të të njohurës si “Rruga e Kombit”, ndërkohë që së bashku me...

Aktualitet 20:29 - 9 Janar, 2019

Rradhë kilometrike automjetesh në Rrugën e Kombit/ Dëbora nxjerr jasht loje borëpastrueset

Reshjet e shumta të dëborës kanë shkaktuar probleme në mbarë vendin. Aktualisht situata paraqitet e rënduar edhe në Rrugën e Kombit, ku reshjet e dëborës vijojnë...

Aktualitet 18:34 - 30 Dhjetor, 2018

Nga “Rruga e Kombit” tek studentët/ 2018 viti i protestave në Shqipëri

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë....

Aktualitet 15:58 - 2 Nentor, 2018

Aksident tragjik/ Dy persona humbin jetën e tre të tjerë plagosen

Një aksident tragjik ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën e Kombit. Nga të dhënat e para mësohet se dy persona kanë humbur jetën dhe tre...

Aktualitet 23:18 - 18 Shtator, 2018

Mos e takso t’ardhmen!

Thonë se një ditë William Gladestone, atëherë i ngarkuari më i lartë i mbretëreshës Viktoria me detyrën e kancelarit të ekonomisë, financave, tregut e thesarit, një...

Aktualitet 20:58 - 17 Shtator, 2018

Taksa për “Rrugën e Kombit”/ Gjiknuri tregon sa do të zgjasë koncesioni

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka zbuluar detaje të reja  në lidhje me taksën e “Rrugës së Kombit” Duke folur për emisionin “5 pyetje...

Aktualitet 17:32 - 17 Shtator, 2018

Qeveria rreshtoi policinë në Kukës/ Reagon Kokëdhima

Pasi policia u vendos në Kukës ditën e djeshme për të shmangur çdo incident, pasi ditën e sotme niste zyrtarisht pagesa për “Rrugën e Kombit”, ka...

Aktualitet 14:15 - 17 Shtator, 2018

Foto-Situatë e qetë në Rrugën e Kombit/ Kuksianët të kënaqur me tarifat e reja

Aplikimi i tarifës për të kaluar në “Rrugën e Kombit” ka nisur ditën e sotme dhe në ndryshim me rreth një muaj më parë, kuksianët duken...