Connect with Us

All posts tagged "Rruga e Arbrit"

Politikë 18:41 - 30 Prill, 2020

Video-Akuzat e Ben Blushit/ “Rama ndan lekët e shqiptarëve me shokët e krimit”

Drejtori i Top Channel, Ben Blushi është rreshtuar sot krah kryeministrit Edi Rama dhe ka lidhur ortakëri me oligarkët, për të cilët dikur ngrinte akuza, bërtiste...

Politikë 13:15 - 31 Gusht, 2019

“Për hipokritët dhe smirëzinjtë”/ Rama publikon videon dhe jep lajmin e mirë

Ditën e sotme, Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga kantieri i ndërtimit të “Rrugës së Arbërit” që lidh kryeqytetin me Dibrën. Por, ndërkohë Rama...

Aktualitet 09:35 - 16 Tetor, 2018

Rrëfimi tronditës i nënës me tre fëmijë/ Rama vihet me “shpatulla pas muri”

Në vijim të ritualit të tij të përditshëm, kryeministri Edi Rama ka publikuar sot në rrjetet sociale një video nga punimet në rrugën kombëtare të Dibrës....

Aktualitet 11:50 - 11 Tetor, 2018

“Rruga e Arbrit”/ Rama jep lajmin e mirë

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës,Damian Gjinknuri ditën e sotme kanë inspektuar punimet që po bëhen në “Rrugën e Arbrit”. Në videon e...

Aktualitet 12:40 - 17 Qershor, 2018

Ndërtimi i Rrugës së Arbrit/ Në Dibër festojnë ende pa filluar punimet

Me flamuj, tambure dhe muzikë. Kështu ka nisur dita në qyteti verilindor Peshkopisë, ku prej dy ditësh është zhvendosur edhe Kryeministri Rama sëbashku me stafin e...

Aktualitet 18:32 - 15 Qershor, 2018

Letra e Ramës për dibranët/ “Shpërthen” nënkryetari i Parlamentit: Ordiner…

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, njëherësh nënkryetari i Parlamentit si përfaqësues i opozitës, ka reaguar pas letrës që kryeministri Edi Rama bëri sot për dibranët...

Aktualitet 22:18 - 8 Maj, 2018

“Ku fle Gazi, fle dhe Olsi”/ Berisha zbulon çfarë fshihet pas Rrugës së Arbrit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, deklaroi se emisionin “360 Gradë” të Artur Zhejit se në ndërtimin e Rrugës së Arbrit është i përfshirë vëllai i Kryeministrit, Olsi Rama....

Sociale 13:43 - 28 Mars, 2018

Rruga e Arbrit/ Qeveria miraton kontraten

Këshilli i Ministrave ka miratuar kontratën me firmën “Gjoka Konstruksion sh.a” për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e Rrugës së Arbrit. Mësohet se Rruga e Arbrit do të...

Aktualitet 13:25 - 5 Shkurt, 2018

Deputetja demokrate përgënjeshtron Gjiknurin për Rrugën e Arbrit/ Ja kur fillon puna

Deputetja e Partisë Demokratike në qarkun e Dibrës, Dhurata Çupi ka reaguar pas nënshkrimit të kontratës për Rrugën e Arbrit me kompaninë fituese të garës. Në...

Aktualitet 10:39 - 5 Shkurt, 2018

Përmbyllen negociatat për kontratën e Rrugës së Arbrit/ Gjiknuri: Brenda këtij viti nis puna

Në mjediset e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë u krye firmosja e kontratës së koncesionit me objekt “Përmirësimi, ndërtimi, operimi dhe mirëmbajtja e Rrugës së Arbrit”....

Aktualitet 08:40 - 28 Dhjetor, 2017

Pas Rrugës së Arbrit, edhe 6 kompani të tjera japin oferta për rrugë me koncesion, ja cilat janë

Teksa Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës ka shpallur fituese kompaninë Gjoka Konstruksion për ndërtimin e Rrugës së Arbrit, të paktën 6 oferta janë paraqitur në Ministrinë...

Aktualitet 10:34 - 13 Nentor, 2017

Maqedonasit kundër Rrugës së Arbrit/ Lidhja nëpërmjet Strugës

Pas paralajmërimit nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, se do të kërkojë nga homologu i tij Zoran Zaev, që ky aks të ndërtohet si autostradë edhe...

Aktualitet 22:05 - 11 Nentor, 2017

Video/ Ja projekti i “Rrugës së Arbrit”

Pas përzgjedhjes së kompanisë koncesionare “Gjoka Konstruksion” për ndërtimin e “Rrugës së Arbrit”, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë e kryesuar nga Damian Gjiknuri, po negocion kontratën...

Aktualitet 18:37 - 4 Tetor, 2017

Kryeministri Rama tregon kur do të firmoset kontrata për Rrugën e Arbrit

Kryeministri i vendit Edi Rama, gjatë një takimi të mbajtur në Fier, në kuadër të konsultimeve për Buxhetin 2018, është shprehur se kontrata për ndërtimin e...

Aktualitet 14:59 - 2 Tetor, 2017

Ndërtimi i rrugës së Arbrit/ 3 kompani shfaqin interes

Në mjediset e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë u mblodh sot Komisioni i dhënies me koncesion të procedurës me objekt “Përmirësimi, ndërtimi, operimi dhe mirëmbajtja e...

Aktualitet 11:04 - 16 Gusht, 2017

Punimet e papërfunduara në rrugën e Kombit rrezikojnë të rrisin koston e koncesionit me miliona euro

Aplikimi i pagesës për udhëtimin në rrugën e Kombit, si rezultat i dhënies së saj me koncesion, do të vonohet më shumë se parashikimet për shkak...

Aktualitet 14:03 - 14 Gusht, 2017

Rruga e Arbrit, Ministria e Transportit anulon dhe rishpall koncesionin

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës bëri me dije se procedura e datës 8 gusht 2017 për garën e Rrugës së Arbrit është anuluar për shkak të...

Aktualitet 15:50 - 11 Gusht, 2017

Koncesioni për rrugën e Arbrit/ Rama tregon kur do të shpallet fituesi

Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjetet sociale për hapjen e koncesionit ditën e djeshme për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e rrugës së Arbrit. Ai...

Aktualitet 13:49 - 10 Gusht, 2017

Hapet gara për ndërtimin e rrugës së Arbrit/Qeveria vë në dispozicion 254 mln euro

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës ka hapur të enjten zyrtarisht garën për dhënien me koncesion të Rrugës së Arbrit, e cila lidh Tiranën me Peshkopinë. Kontrata...

Aktualitet 11:33 - 29 Maj, 2017

Basha iu përmend dibranëve “Rrugën e Arbrit”/Por si gënjeshtër të Ramës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po zhvillon sot takimin elektoral në Dibër. Në fjalën e tij para dibranëve, Basha tha se Dibra nuk është sot...

Aktualitet 09:15 - 13 Prill, 2017

Rruga e Arbrit me pagesë/ Ja sa para do të paguajë çdo makinë

Qeveria shqiptare ka vendosur që t’i japë një kompanie shqiptare, ndërtimin e rrugës së Arbrit dhe kjo e fundit ka marrë 46 muaj afat për ndërtimin...

Aktualitet 19:32 - 12 Prill, 2017

Qeveria vendos-“Rruga e Arbërit” në duart e kompanisë shqiptare/Sa do kushtojë dhe kur përfundon

Qeveria shqiptare ia ka kaluar “Rrugën e Arbrit” një kompanie private. Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave u miratua propozimi i kompanisë Gjoka Konstruksion për ndërtimin...

Aktualitet 08:34 - 27 Shkurt, 2017

Dilemat e Rrugës së Arbrit

Një ide e vitit 1988 dhe ende e parealizuar. Kështu e konsiderojnë projektin e Rrugës së Arbrit ekspertët dhe ideatorët e këtij projekti. Sot, është kompania...