Connect with Us

All posts tagged "rrudha"

Aktualitet 13:40 - 13 Korrik, 2019

Dy “aleatet” më të mira të bukurisë/ Zbuloni kombinimin që ju duhet për një fytyrë pa rrudha

Ekzistojnë disa metoda të ndryshme për zhdukjen e rrudhave të cilat për vite me rradhë gratë i kanë përdorur për tu dukur sa më bukur dhe...

Aktualitet 14:40 - 7 Korrik, 2019

Nga parandalimi i rrudhave tek djegia e yndyrnave/ Njihuni me 6 benefitet e përdorimit të arrave

Nëse jeni duke kërkuar për një vakt të shëndetshëm dhe energjik, pa sheqer, gluten ose produkte të qumështit, arrat do t’ju përshtaten padyshim. Ky frut i...

Life Style 13:10 - 21 Qershor, 2019

Nga sëmundjet e zemrës tek heqja e rrudhave/ Zbuloni benefitet dhe magjinë e shegës

Prej shumë vitesh studimet kanë treguar se frutat kanë një ndikim shumë të madh tek ne. Por më e rëndësishmja prej tyre është shega e cila...

Life Style 16:41 - 18 Maj, 2019

Zhduk rrudhat dhe lufton diabetin/ Njihuni me perimen që bën “mrekulli” në organizmin tuaj

Patatja e ëmbël është një lloj i veçantë i patates dhe mund ta gjeni në ngjyrë krem, të verdhë, portokalli dhe ngjyrë vjollcë. Kjo patate është...

marifete per te shpetuar nga rrudhat
Aktualitet 23:20 - 26 Shkurt, 2019

Tre marifete për të shpëtuar njëherë e mirë nga rrudhat

Të pish ujë me  shishe Uji që pihet direkt nga shishja është i rrezikshëm pasi mund të ndikojë në krijimin e rrudhave rreth pjesës së gojës...

Aktualitet 20:15 - 8 Shkurt, 2019

Nga dalja e akneve te rrudhat: Ja çfarë po i mungon fytyrës sonë

Vitaminat janë një pjesë esenciale e dietës së shëndetshme. Dhe jo vetëm në kuzhinë! Aplikimi i tyre direkt në lëkurë bën mrekulli. Këtu gjeni një listë...

e bardha e vezes botox
Aktualitet 23:20 - 7 Shkurt, 2019

E bardha e vezës është botoksi i ri/Ja si ta përdorni

Je shqetësuar,sepse  duke u parë në pasqyrë ke parë rrudha  të krijuara në fytyrë, të  tregojmë një sekret të vogël. Duke qenë se e bardha e...

Aktualitet 23:00 - 1 Janar, 2019

Këto truqe do t’ju ndihmojë që të shmangni rrudhat

Si vijim, të gjitha hilet që do t’ju ndihmojë që të eleminoni shfaqjen e rrudhave: Të pish ujë në shishe Uji që pihet direkt nga shishja...

Life Style 13:53 - 12 Dhjetor, 2018

Nga depresioni te rrudhat në fytyrë: Ja ushqimet që duhet të hani për t’i luftuar

Harrojini barnat. Më poshtë janë disa ushqime që ju ndihmojnë t’i luftoni disa nga dhimbjet dhe problemet shëndetësore më të shpeshta. Dhimbje e muskujve Qershitë -një...

Life Style 17:47 - 8 Dhjetor, 2018

Nëse dëshironi t’i thoni lamtumirë rrudhave, filloni të pini birrë

Mjeku , Codomer Pilar Franch, nga departamenti i pediatrisë, obstetrise dhe gjinekologjisë, pranë Universitetit të Valencias në spanjë mbështet idenë se antioksidantët që gjenden tek birra,...