Connect with Us

All posts tagged "rrudha"

Aktualitet 13:40 - 13 Korrik, 2019

Dy “aleatet” më të mira të bukurisë/ Zbuloni kombinimin që ju duhet për një fytyrë pa rrudha

Ekzistojnë disa metoda të ndryshme për zhdukjen e rrudhave të cilat për vite me rradhë gratë i kanë përdorur për tu dukur sa më bukur dhe...

Life Style 16:41 - 18 Maj, 2019

Zhduk rrudhat dhe lufton diabetin/ Njihuni me perimen që bën “mrekulli” në organizmin tuaj

Patatja e ëmbël është një lloj i veçantë i patates dhe mund ta gjeni në ngjyrë krem, të verdhë, portokalli dhe ngjyrë vjollcë. Kjo patate është...

marifete per te shpetuar nga rrudhat
Aktualitet 23:20 - 26 Shkurt, 2019

Tre marifete për të shpëtuar njëherë e mirë nga rrudhat

Të pish ujë me  shishe Uji që pihet direkt nga shishja është i rrezikshëm pasi mund të ndikojë në krijimin e rrudhave rreth pjesës së gojës...

Aktualitet 20:15 - 8 Shkurt, 2019

Nga dalja e akneve te rrudhat: Ja çfarë po i mungon fytyrës sonë

Vitaminat janë një pjesë esenciale e dietës së shëndetshme. Dhe jo vetëm në kuzhinë! Aplikimi i tyre direkt në lëkurë bën mrekulli. Këtu gjeni një listë...

e bardha e vezes botox
Aktualitet 23:20 - 7 Shkurt, 2019

E bardha e vezës është botoksi i ri/Ja si ta përdorni

Je shqetësuar,sepse  duke u parë në pasqyrë ke parë rrudha  të krijuara në fytyrë, të  tregojmë një sekret të vogël. Duke qenë se e bardha e...

Aktualitet 23:00 - 1 Janar, 2019

Këto truqe do t’ju ndihmojë që të shmangni rrudhat

Si vijim, të gjitha hilet që do t’ju ndihmojë që të eleminoni shfaqjen e rrudhave: Të pish ujë në shishe Uji që pihet direkt nga shishja...

Life Style 13:53 - 12 Dhjetor, 2018

Nga depresioni te rrudhat në fytyrë: Ja ushqimet që duhet të hani për t’i luftuar

Harrojini barnat. Më poshtë janë disa ushqime që ju ndihmojnë t’i luftoni disa nga dhimbjet dhe problemet shëndetësore më të shpeshta. Dhimbje e muskujve Qershitë -një...

Life Style 17:47 - 8 Dhjetor, 2018

Nëse dëshironi t’i thoni lamtumirë rrudhave, filloni të pini birrë

Mjeku , Codomer Pilar Franch, nga departamenti i pediatrisë, obstetrise dhe gjinekologjisë, pranë Universitetit të Valencias në spanjë mbështet idenë se antioksidantët që gjenden tek birra,...

Life Style 22:30 - 4 Dhjetor, 2018

Largimi nga njerëzit e këqinj është në vend të botoksit

Le të kujdesemi për shëndetin tonë fizik dhe mendor,duke larguar personat që na sjellin stres dhe shqetësime. Ka njerëz të cilët prishin ekuilibrat e çdo ambienti,...

Aktualitet 23:22 - 7 Nentor, 2018

Kush do ta mendonte? Këto 5 ushqime luftojnë rrudhat njëlloj si kremrat

Kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj lëkurës, ne e dimë se një kombinim i kremrave të diellit, kremrave anti-plakje dhe kujdesi i vazhdueshëm do të na...

Aktualitet 23:10 - 20 Tetor, 2018

Ushqimet që duhet të hamë për të mos qarë me kokërr të lotit kur shohim rrudhat

Askush nuk do që të plaket. Rrudhat janë një problem mjaft shqetësues i pamjes së jashtme, sidomos për femrat, ato poshtë syve apo në ballë shpesh...

Life Style 22:30 - 21 Mars, 2018

Ushtrimet që duhet të bëni për të shmangur rrudhat

Në fytyrë ndodhen rreth 70 muskuj dhe ka disa ushtrime që duhen ndjekur, të lehtë dhe zbavitës që mund ti ndjekim në çfarëdo lloj situate. Këto...

Femra 18:00 - 4 Korrik, 2017

Këto janë ushqimet që ju rrudhin fytyrën

Mund të ndodh që një  mëngjes të shihni veten në pasqyrë dhe të vini re shumë rrudha në fytyrën tuaj. Fillimisht ato do të shfaqen te...

Femra 10:30 - 23 Janar, 2017

Së bashku kundër rrudhave

Dhe ndërsa gratë vazhdimisht shpenzojnë mijëra euro në kremra “të mrekullueshëm” dhe losione kundër rrudhave, shkencëtarët thonë se ato mund të hiqen vetëm nga tre përbërës,...

Femra 21:30 - 6 Janar, 2017

Reduktoni rrudhat poshtë syve

Unë personalisht kurrë nuk e kam pasur problem idenë e paraqitjes së rrudhave kur të bëhem e vjetër, por nuk e prisja që t’i shoh kaq...

Femra 17:30 - 6 Janar, 2017

Ja një mënyrë e lehtë si të eleminoni rrudhat

Të gjithë e dimë se procesi i plakjes dhe rrudhjes janë të lidhura fuqishëm. Gratë nga e gjitha bota janë duke shpenzuar sasi të larta të...

Femra 20:30 - 4 Janar, 2017

Ja ushqimet që krijojnë rrudha të parakohshme

Pamja është një ndër gjërat më të vyera në botë dhe për këtë gjë mundohemi të kujdesemi për të duke u ushqyer sa më shëndetshëm. Por...

Shëndeti 19:00 - 26 Qershor, 2015

Si ti luftoni rrudhat?

  Rrudhat herët a vonë do të shfaqen në lëkurën e fytyrës pa marrë predispozitat gjenetike, mënyrës së shëndetshme të jetës apo kremrave që i përdorni....

Shëndeti 14:00 - 24 Qershor, 2015

Disa mënyra natyrale për parandalim të rrudhave

  Nëse jeni duke kërkuar mënyra natyrale për t’i parandaluar rrudhat, atëherë ne i kemi gjetur ato. Besoni apo jo, kremrat e shtrenjtë, xhelet dhe serumet...

Femra 13:00 - 18 Qershor, 2015

Parandalimi i rrudhave rreth syrit

  Hidratimi dhe ushqimi i zonës rreth syve është i vetmi ilaç për të parandaluar dhe vonuar shenjat e plakjes, stresit dhe lodhjes. Këtu e keni...

Femra 14:00 - 10 Qershor, 2015

Si të kemi më pak rrudha në fytyrë

  Që herët në mëngjes, kur ngriheni nga gjumi e deri në mbrëmje, sytë janë ata që flasin dhe dërgojnë mesazhe. Që ne të kemi sy...

Femra 15:00 - 2 Qershor, 2015

Banane kundër rrudhave

  Maska me banane mund të aplikohet nga personat të cilët e kanë kaluar moshën 25 vjeç. Kjo maskë përdoret për ngadalësimin e rrudhave të padëshiruara...

Shëndeti 19:00 - 23 Maj, 2015

Ja pse na rrudhen gishtat kur qëndrojmë gjatë në ujë

  Disa njerëz i duan banjat e gjata. Sikur të mos kenë obligime, dushi apo banjo e tyre nuk do të mbaroi kurrë. E, një gjë...