Connect with Us

All posts tagged "rroge"

Topalli bëhet nostalgjike/ Për PD-në kam dhënë edhe rrogën
Politikë 22:59 - 11 Nentor, 2020

Topalli bëhet nostalgjike/ Për PD-në kam dhënë edhe rrogën

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ka folur mbërmjen e sotme për fillimet e saj në Partinë Demokratike, duke qenë se është kritikuar ashpër për krijimin e Lëvizjes për...

Përkeqësohet gjendja në grevën e Ballshit/ Naftëtarja: Mendonim mbrëmë si do vetëflijohemi
Sociale 10:34 - 6 Nentor, 2020

Përkeqësohet gjendja në grevën e Ballshit/ Naftëtarja: Mendonim mbrëmë si do vetëflijohemi

Naftëtaret kanë hyrë në ditën e 23-të të grevës në Ballsh teksa gjendja e tyre shëndetësore sa vjen e përkeqësohet. Madje njëra prej tyre thotë se...

Mësuesja padit drejtorin e shkollës, ai i mban pagën në kundërshtim me ligjin
Sociale 22:14 - 11 Shtator, 2020

Mësuesja padit drejtorin e shkollës, ai i mban pagën në kundërshtim me ligjin

Emisioni “Stop” në Tv Klan, këtë të premte ka trajtuar denoncimin e mësuese Valbona Cjapi, e cila është pjesë e stafit pedagogjik të shkollës 9-vjeçare “5...

Pragu elektoral/ Murrizi përplaset me Gjiknurin: Edhe Tom Doshi se ka kapur…
Politikë 20:26 - 24 Gusht, 2020

U mbajtën rrogën për Covid-19/ Murrizi dhe Roshi padisin Kuvendin: Na janë cënuar interesat

Dy deputetët e opozitës parlamentare Myslim Murrizi dhe Artur Roshi kanë paditur Kuvendin e Shqipërisë. Mësohet se padia është depozituar në gjykatë më 13 maj, pasi...

“Virusi do qarkullojë me ulje-ngritje”/ Pipero: Nuk besoj të ketë valë të dytë
Shëndeti 23:35 - 25 Maj, 2020

A ia kanë rritur rrogën?/ Pëllumb Pipero flet pa dorashka

Mjeku Pëllumb Pipero i është përgjigjur pa dorashka aktorit Rezart Veleshnja, i cili i ka bërë një pyetje të sikletshme. “Pas kësaj pandemie ju keni qenë...

Seanca plenare/ Sot miratohet buxheti i vitit 2021, fokusi tek menaxhimi i pandemisë
Politikë 20:11 - 30 Prill, 2020

Deputeti i opozitës heq dorë nga paga/ Kërkon shkurtim të rrogës së kolegëve

Deputeti i opozitës parlamentare Erion Piciri, u vetëofrua të linte pagën e tij për shkak të situatës ekonomike të krijuar nga pandemia e koronavirusit. Mësohet se...

Lajme 14:36 - 1 Prill, 2020

Koronavirusi!/ Pas Ramës dhe ministrave, deputetët e PS heqin dorë nga gjysma e rrogës

Deputetët e Partisë Socialiste kanë hequr dorë dora nga gjysma e pagës për ta vënë atë në dispozicion të buxhetit të shtetit për nevojat nga situata...

Politikë 15:44 - 21 Nentor, 2019

“Roja i ministrit në Kosovë merr pagë sa unë”/ Lleshaj zbulon rrogën

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka zbuluar rrogën që merr në ministrinë që ai drejton. Teksa diskutonte në Komisionin e Sigurisë për Buxhetin e vitit 2020,...

Aktualitet 11:25 - 20 Korrik, 2019

“Më ka thënë shifrën…”/ Ermal Mamaqi zbulon rrogën e Ardit Gjebreas?

Moderatori i njohur shqiptar Ermal Mamaqi, ishte i ftuari special së fundmi në emisionin “Treshat”, ku u bë pjesë e rubrikës ‘Makina e së vërtetës’. Gjatë...

Aktualitet 15:38 - 31 Maj, 2019

“Nuk kam ç’e dua burrin me 200 euro rrogë”/ Moderatorja bën deklaratën e papritur

Moderatorja e njohur nga Kosova Liberta Spahiu është një nga personazhet më të komentuara përsa i përket jetës private. Së fundmi ajo ka dhënë një intervistë...

Aktualitet 11:25 - 9 Maj, 2019

“Xhemi merr më shumë se ty”/Vjollca Hoxha tregon rrogën e Rezart Veleshnjës?

Nisja e sezonit të ri të emisionit të humorit “Portokalli” u festua mbrëmjen e djeshme nga stafi i madh i aktorëve në një darkë ku nuk...

Aktualitet 18:26 - 4 Maj, 2019

‘Sa e ke rrogën?’/ Olsi Bylyku pranon që paguhet më pak se Erjon Isai dhe Bes Kallaku

Aktori i njohur i humorit Olsi Bylyku e ka pranuar se në BE Coffee paguhet më pak se dy bashkëpunëtorët e tjerë Erjon Isai dhe Bes...

Kuriozitete 11:04 - 23 Mars, 2019

“Të vdesësh për një rrogë”/Rasti i 42 vjeçarit që punoi pa u ndalur

“Puna është duke vrarë njerëzit dhe askujt nuk i intereson”, është ky citimi me të cilin hapet libri “Të vdesësh për një rrogë” e autorit Jeffrey...

Aktualitet 09:50 - 27 Janar, 2019

Rroga mesatare 500 euro/ Zaev: Do vesh opinga hekuri

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, pas marrëveshjes së Prespës, ka bërë një tjetër premtim. Zaev ka premtuar se do e çojë pagën mesatare në Maqedoni 500...

Kuriozitete 14:53 - 26 Nentor, 2018

Nuk e ka fajin rroga! Këto janë arsyet përse jemi pa asnjë kokërr leku në xhep

Shumë njerëz besojnë se të kenë më shumë para do t’i zgjidhin problemet e tyre me lekët! Por për fat të keq, nuk është kështu. Nuk...

Aktualitet 18:34 - 14 Nentor, 2018

Gazetarja flet hapur/ Ata që më kërkojnë punë e duan rrogën më të madhe se e imja

Një tjetër temë diskutimi në studion e emisionit të përditshëm ‘Trokit’ në IN Tv. Moderatorët Ermal Peçi dhe Sara Gjordeni mirëpritën gazetaret Kozeta Kurti dhe Fabjola...

Kryesore Show Biz 12:27 - 5 Nentor, 2018

“Ku paguhesh më shumë në Klan apo Vizion”, ja si përgjigjet Turjan Hyska

E pyesin ku paguhesh më shumë në Klan apo Vizion Plus, ja si përgjigjet Turjan Hysko! Sezonet e reja televizive shoqërohen me kalime të personazheve në...

Aktualitet 22:45 - 19 Tetor, 2018

“Nuk ta harrojë kurrë këtë”/ Çfarë i ka bërë Rama, Çanit

Gazetari Arjan Çani është shprehur se nuk do e harrojë, kurrë diçka që kryeministri Edi Rama i ka bërë. “Nuk ta harroj kurrë këtë që me...

Aktualitet 23:20 - 2 Tetor, 2017

Bankieri nuk e beson se është arkitekte/ Refuzon ti japë rrogën

Të gjithë kemi dëgjuar historitë e tmerrshme të njerëzve që ngacmojnë njerëzit me ngjyrë. Trish Doolin një arkitekte nga Kirkland Washington e cila shkoi në bankë...

Showbizz 15:40 - 7 Janar, 2016

Ledion Liço me rrogë 4 milionë, por prej 10 vitesh nuk paguan energjinë(Foto)

Moderatori i njohur i “Top Channel”, Ledion Liço, i cili merr mesatarisht një rrogë mujore prej 4 milionë e 200 mijë lekësh, prej dhjetë vitesh vjedh...

Life Style 10:00 - 26 Qershor, 2015

Punonjësit nuk i bën të lumtur rroga e lartë, por…

  Puna e tepërt nuk është një mënyrë e mirë për t’u ndjerë të lumtur. Sipas një studimi të kryer nga kompania për studime Glassdoor, është...