Connect with Us

All posts tagged "rroga"

Politikë 13:15 - 1 Gusht, 2019

Akuza të rënda Henri Çilit/ Pedagogët e UET denoncojnë: Katër muaj pa rroga

Pedagogët e Universitetit Evropian kanë dhënë alarmin se që prej katër muajsh nuk marrin pagat. Grupi iniciator i Sindikatës së Pedagogëve dhe Administratës, ka njoftuar se...

kuvendi
Aktualitet 22:18 - 25 Qershor, 2019

Shuajeni kureshtjen/ Ja sa e ka rrogën një deputet

Shumica e shqiptarëve, shpeshherë pyesin veten rreth pagës së deputetëve. Për herë të parë mbrëmjen e sotme deputeti Lefter Maliqi ka shuar kureshtjen e shqiptarëve duke...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 11:48 - 19 Maj, 2019

“Një muaj nga jeta e një rrogtari”/ Gazetari i përvishet qeverisë

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka shkruar sot mbi karvanin e vuajtjeve të një rrogëtari në Shqipëri. Tomorri sqaron në shkrimin e tij se pagesat për...

Aktualitet 22:38 - 19 Prill, 2019

Denoncimi/ Merr rrogën prej 8 muajsh edhe pse është në burg

Ish kryeministri Sali Berisha bërë një denoncim në rrjetet sociale, ku sipas “Qytetarit Digjital”, një punonjës i Muzeut të Linit merr rrogën prej 8 muajsh edhe...

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe nenkryetari Edi Paloka, ne mbledhjen e grupit parlamentar
Aktualitet 14:39 - 28 Shkurt, 2019

PD pa nënkryetarë dhe pa rroga

Partia Demokratike dhe më pas e gjithë Opozita, morën vendimin për djegien e mandateve. Propozimi për djegien e mandateve erdhi nga kreu i PD -së, Lulzim...

Aktualitet 21:34 - 4 Nentor, 2018

Shifrat/ Kush janë 16 deputetët me rrogat më të larta në Shqipëri

Instituti i Studimeve Politike ka treguar se  ka një hendek të thellë midis perceptimit publik mbi të ardhurat financiare të deputetëve dhe vetë mendimit të deputetëve....

Aktualitet 10:54 - 17 Tetor, 2018

Rama vijon me batutat/ Pyetja që vuri në siklet qytetaren

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në takimin me qytetarët që kanë marrë zgjidhje për problemin e tyre në platformën e bashkëqeverisjes, tha se platforma...

Politikë 20:49 - 10 Mars, 2018

“Punonjësit e burgut 3 muaj pa marrë rrogat”

Në një postim në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e një qytetari dixhital, i cili shkruan se në burgun e Reçit punonjësit kanë...

Showbizz 22:35 - 13 Shtator, 2017

Zbulohet rroga e velinave të Stop-it/ Ja sa paguhen vajzat e reja

Me fillimin e sezonit të ri të shtatorit, kanë ndodhur shumë ndryshime në ekranet e mediave. Shumë figura të njohura kanë lëvizur, duke ndryshuar format apo...

Kryesore Show Biz 17:38 - 15 Mars, 2017

Erik Fullani: Një herë në jetë kam punuar me rrogë

Shpesh është aluduar se Erik Fullanin e mban i ati. I famshëm tashmë edhe më shumë prej rrjeteve sociale, si rrallë ndonjëherë ai është ndalur në...