Connect with Us

All posts tagged "rroga"

Politikë 15:43 - 4 Dhjetor, 2019

“Rama urdhëron mbajtjen e rrogës së policëve dhe mësueve”/ Vokshi:Të anullohen me urgjencë

Ish deputetja e PD, AlbanaVokshi ka reaguar lidhur me urdhërin e e Edi Ramës për t’u mbajtur rrogat policëve dhe mësuesve për të t’i shkuar në...

Politikë 11:45 - 8 Nentor, 2019

“Mësuesit nuk kanë marrë akoma rrogat”/ PD: Në Shkodër veprohet me standartin e “dëshirave” të Zyrës Arsimore

Dega e PD në Shkodër ka akuzuar Zyrën Vendore Arsimore duke deklaruar se mësuesit e Shkodrës nuk kanë marrë ende pagat e tyre për muajin tetor....

Politikë 16:09 - 4 Nentor, 2019

“Do i dyfishojmë pagat brenda një mandati”/ Dash Shehi: Të bëhemi gati për një politikë serioze

Teksa ka folur për buxhetin e shtetit, kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi ka treguar edhe reformën e opozitës për rritjen e pagave. “Edhe pse nuk jemi...

Politikë 13:15 - 1 Gusht, 2019

Akuza të rënda Henri Çilit/ Pedagogët e UET denoncojnë: Katër muaj pa rroga

Pedagogët e Universitetit Evropian kanë dhënë alarmin se që prej katër muajsh nuk marrin pagat. Grupi iniciator i Sindikatës së Pedagogëve dhe Administratës, ka njoftuar se...

kuvendi
Aktualitet 22:18 - 25 Qershor, 2019

Shuajeni kureshtjen/ Ja sa e ka rrogën një deputet

Shumica e shqiptarëve, shpeshherë pyesin veten rreth pagës së deputetëve. Për herë të parë mbrëmjen e sotme deputeti Lefter Maliqi ka shuar kureshtjen e shqiptarëve duke...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 11:48 - 19 Maj, 2019

“Një muaj nga jeta e një rrogtari”/ Gazetari i përvishet qeverisë

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka shkruar sot mbi karvanin e vuajtjeve të një rrogëtari në Shqipëri. Tomorri sqaron në shkrimin e tij se pagesat për...

Aktualitet 22:38 - 19 Prill, 2019

Denoncimi/ Merr rrogën prej 8 muajsh edhe pse është në burg

Ish kryeministri Sali Berisha bërë një denoncim në rrjetet sociale, ku sipas “Qytetarit Digjital”, një punonjës i Muzeut të Linit merr rrogën prej 8 muajsh edhe...

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe nenkryetari Edi Paloka, ne mbledhjen e grupit parlamentar
Aktualitet 14:39 - 28 Shkurt, 2019

PD pa nënkryetarë dhe pa rroga

Partia Demokratike dhe më pas e gjithë Opozita, morën vendimin për djegien e mandateve. Propozimi për djegien e mandateve erdhi nga kreu i PD -së, Lulzim...

Aktualitet 21:34 - 4 Nentor, 2018

Shifrat/ Kush janë 16 deputetët me rrogat më të larta në Shqipëri

Instituti i Studimeve Politike ka treguar se  ka një hendek të thellë midis perceptimit publik mbi të ardhurat financiare të deputetëve dhe vetë mendimit të deputetëve....

Aktualitet 10:54 - 17 Tetor, 2018

Rama vijon me batutat/ Pyetja që vuri në siklet qytetaren

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në takimin me qytetarët që kanë marrë zgjidhje për problemin e tyre në platformën e bashkëqeverisjes, tha se platforma...

Politikë 20:49 - 10 Mars, 2018

“Punonjësit e burgut 3 muaj pa marrë rrogat”

Në një postim në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e një qytetari dixhital, i cili shkruan se në burgun e Reçit punonjësit kanë...

Showbizz 22:35 - 13 Shtator, 2017

Zbulohet rroga e velinave të Stop-it/ Ja sa paguhen vajzat e reja

Me fillimin e sezonit të ri të shtatorit, kanë ndodhur shumë ndryshime në ekranet e mediave. Shumë figura të njohura kanë lëvizur, duke ndryshuar format apo...

Kryesore Show Biz 17:38 - 15 Mars, 2017

Erik Fullani: Një herë në jetë kam punuar me rrogë

Shpesh është aluduar se Erik Fullanin e mban i ati. I famshëm tashmë edhe më shumë prej rrjeteve sociale, si rrallë ndonjëherë ai është ndalur në...

Aktualitet 13:22 - 18 Janar, 2017

Faktet/Miliarder me 80 mijë lekë rrogë?! Ja sa para merrte Alfred Peza si gazetar

Pas skandalit të publikuar nga Citynews për pasurinë 1 miliardëshe, telashet për deputetin e Partisë Socialiste, Alfred Peza, s’kanë fund. Një vendim gjykate i vitit 2010...

Aktualitet 22:05 - 13 Dhjetor, 2016

Skandali në arsim/ Ministria lë mësuesit pa rroga

Reforma në Arsim duket se po jep efektet e menjëhershme. Një denoncim i ardhur në citynews sqaron një tjetër skandal të Ministrisë së Arsimit në këtë...

Aktualitet 10:03 - 22 Shtator, 2016

Ahmetaj: Kemi paratë për rritjen e pagave dhe pensioneve

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka deklaruar dje në emisionin “Të bësh ekonomi” në Neës 24 se qeveria i ka paratë ëpr rritjen e pagave dhe...

Aktualitet 18:35 - 2 Mars, 2016

Qeveria miraton rrogat e reja të Kryebashkiakëve

Qeveria ka miratuar vendimin për grupimin e njësive të vetëqeverisjes vendore, për efekt page, dhe caktimin e kufijve të pagave të funksionarëve të zgjedhur e të...

Aktualitet 13:01 - 12 Shtator, 2015

Shënim-Briseda Shehaj ankohet per rrogën/ Po 1 milionë të papunët?

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Briseda Shehaj, ka dale sot në medsdite ne një konferencë për mediat e shoqëruar nga Dritan Ylli, Drejtori i Përgjithshëm i...

Sociale 16:25 - 19 Gusht, 2015

Shefja e financës ikën për azil, mësuesit mbeten dy muaj pa rroga

Fenomeni i emigrimit për në Gjermani për të kërkuar azil, nuk ka prekur vetëm familjet e varfra shqiptare, por edhe shumë punonjës të administratës së shtetit....

Uncategorized 18:42 - 27 Shkurt, 2015

Rusi/Rrogat e stafit të Putin, ulen me 10 për qind

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka njoftuar se rrogat e stafit të tij do të zvogëlohen me 10 për qind. Kjo masë pason një propozim për...