Connect with Us

All posts tagged "rrjeti"

Kronika 09:57 - 17 Prill, 2020

Lulëzojnë mashtrimet online me maskat mbrojtëse kundër Covid-19/ Zbulohet rrjeti ndërkombëtar

Me një mungesë globale në furnizimet me pajisje mjekësore, qytetarët i janë drejtuar blerjeve online të tyre duke bërë që të lulëzojë dhe mashturesit mes tyre,...

Lajme 13:55 - 23 Mars, 2020

Foto-“Humor në kohën e koronavirusit”/ Memet më pikante në rrjet

Pavarësisht situatës së vështirë që po kalon vendi në betejen më koronavirusin, nuk ka munguar edhe humori në rrjetet sociale. Më poshtë sjellim disa nga memet...

Bota 08:21 - 18 Shkurt, 2020

Putin rikthen gjyqet staliniste ndaj kundërshtarëve politikë

Nga Andrei Kolesnikov “Carnegie Russia” * Një gjykatë në Rusinë Qendrore, burgosi me 18 vjet burg drejtuesin kryesor të një grupimi antifashist të quajtur si “Rrjeti”,...

Satire Politike 15:07 - 28 Shtator, 2019

Foto-“Larja e tepërt e flokëve shkakton rënien e tyre”/ Shpërthen humori në rrjet

Situata politike në Shqipëri, përplasjet por edhe tema të tjera, nuk i shpëtojnë ironisë së faqeve të humorit në rrjetet sociale. Zëvendës ministri i Infrastrukturës, Artan...

Sociale 21:15 - 23 Shtator, 2019

Stuhia dëmton linjat e tensionit të lartë në Durrës

Stuhia që ka përfshirë vendin mbrëmjen e sotme, ka shkaktuar përmbytje në shumë rrugë, por dhe problem me energjinë elektrike. OSHEE njofton se në Durrës janë...

Politikë 14:57 - 1 Shtator, 2019

Foto-“Erdhi uji”/ Rrjeti “masakron” Erion Veliajn

Jemi në vitin 2019, dhe ndërkohë kryetqyteti i Shqipërisë ende vuan mungesën e ujit të pijshmë. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj trumbeton fort në media çdo...

Politikë 11:51 - 27 Gusht, 2019

Foto-Nga shpenzimet e luksit, te çanta 800 dollarë/ Rrjeti “kryqëzon” Gjonajn dhe Veliajn

Ditët e fundit në media dhe në rrjete sociale ka plasur një debat në lidhje me lajmet e raportuara për shpenzimet e luksit të ministres së...

Aktualitet 15:04 - 26 Maj, 2019

Foto-“Rama ik. I dashur Luli thirri arsyes”/ Plas humori në rrjet

Një ditë më parë opozita e bashkuar zhvilloi protestën e gjashtë kombëtare, duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama. Ndryshe nga protestat e tjera, ajo e djeshmja...

Aktualitet 13:11 - 14 Maj, 2019

Foto-“Po ik ore, ik se më plase”/ Rrjeti ironizon situatën politike

Situata politike në vend është bërë sërish pjesë e memeve ironizuese në rrjetet sociale. Opozita ka zhvilluar pesë protesta kombëtare, për rrëzimin e Ramës, ku nuk...

Aktualitet 15:56 - 11 Maj, 2019

Lul Fanatics organizon “Rama ik” party, i ftuar special “Dj Lleshi”/ Plas humori në rrjet

Pasditen e sotme, në orën 18:30, opozita pritet të zhvillojë protestën e radhës. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prej disa ditësh ka udhëtuar në disa...

Aktualitet 11:56 - 12 Prill, 2019

Foto-Po sikur grabitjen e Rinasit ta bëjmë film?/ Plas humori në rrjet

Tre ditë më parë 10 milion euro u grabitën nga persona të armatosur, brenda pistës së Aeroportit Ndërkombëtar të Rinasit. Kjo ngjarje është shndërruar në tenmë...

Aktualitet 13:36 - 1 Prill, 2019

Foto-Nga njeriu i FBI në Tiranë, tek “zhdukja” e Bashës/ Plas humori në rrjet

Faqet e humorit në rrjetet sociale vijojnë të ironizojnë klasën politike në vend. Nëpërmjet memeve në rrjetet sociale, faqet e humorit kanë dhënë mesazhe të forta....

Aktualitet 15:17 - 9 Shkurt, 2019

Foto-Plas në rrjet/ Degjenerohet Elisa Spiropali

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlament, Elisa Spiropali në reagimin e saj për cështjen e përdhunimit të 13-vjeçares në Kavajë, tha se “gjëra të tilla ndodhin kudo...

shkaterrohet rrjeti i prostitucionit
Aktualitet 21:03 - 27 Janar, 2019

Shkatërrohet rrjeti i prostitucionit në Maqedoni/ Mes tyre 9 vajza nga Shqipëria

Mbrëmjen e djeshme policia maqedonase pas një aksioni të kryer në disa hotele në Tetovë dhe Gostivar ka arrestuar 39 vajza. Vjazat të cilat ranë në...

Aktualitet 11:59 - 16 Janar, 2019

Foto-Dorëzimi i Balilit “trondit” politikën/ Plas humori në rrjet

Vetëdorëzimi i papritur i Klement Balilit në polici, ka “psuhtuar” rrjetet sociale. Nga njëra anë mazhoranca e cila pretendon se dorëzimi është meritë e Policisë së...

Aktualitet 12:32 - 20 Dhjetor, 2018

Karta e Studentit/ Zbardhen prapaskenat e projekt-vendimit

Rrjeti Kombëtar i të Rinjve në Shqipëri kërkon konsultim të menjëhershëm të projekt- vendimit të Këshillit të Ministrave për Kartën e Studentit! Pas deklaratave më të...

Aktualitet 23:45 - 24 Shtator, 2017

Të famshmit me ngjyrë po i bëjnë të bardhë/ Çmendet rrjeti

Ja çfarë nuk do bëni sot, nuk do prekni asnjë fotot të të famshëmve më ngjyrë dhe ti bëni me fotoshoop të bardhë, dhe të thuash...

Aktualitet 20:40 - 2 Qershor, 2016

Goditet rrjeti i shqiptarëve në Barcelonë/ Blinin vajza për prostitucion në Shqipëri

Policia spanjolle ka arrestuar 9 persona, pjesë e një grupi që merrej me shfrytëzim prostitucioni. Mediat spanjolle bëjnë me dije se organizata, e përbërë nga 9...

Aktualitet 23:40 - 6 Maj, 2016

Shpërthen rrjeti kundër LGBT-së

Rrjetet sociale kanë shpërthyer në komente negative ndaj komunitetit të homoseksualëve LGBT. Përfaqësues të homoseksualëve ishin mbrëmjen e sotme të ftuar në programin “Zonë e Lirë”...

Aktualitet 15:32 - 24 Mars, 2015

Ja kush janë kompanitë që do ofrojnë teknologjinë 4G

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ka shpallur  si oferta fituese për frekuenca të reja  platformat e paraqitura nga “Vodafone Albania”, “AMC” dhe “Albtelecom”. Tre...