Connect with Us

All posts tagged "rrjeti 5G"

Apple nxjerr në shitje iPhone 12, 12 Pro dhe iPad Air: Kjo është koha e duhur për ta blerë
Teknologji 12:11 - 23 Tetor, 2020

Apple nxjerr në shitje iPhone 12, 12 Pro dhe iPad Air: Kjo është koha e duhur për ta blerë

IPhone 12 i ri i Apple del në shitje në të gjithë botën sot, me klientë të prirur të jenë në gjendje të marrin një celular...

Teknologji 15:50 - 17 Tetor, 2020

5G një nga karakteristikat e iPhone 12/ Kjo nuk është arsyeja e vetme pse duhet ta keni një smartphone të tillë

iPhone 12 i Apple është një nga telefonat e parë të mençur të kompanisë që vijnë me 5G. Ndërsa është një hap i rëndësishëm për iPhone,...

Huawei nuk arrin të përmirësojë standardet e sigurisë në Mbretërinë e Bashkuar
Teknologji 11:14 - 2 Tetor, 2020

Huawei nuk arrin të përmirësojë standardet e sigurisë në Mbretërinë e Bashkuar

Sipas një raporti zyrtar, Huawei nuk ka arritur të trajtojë në mënyrë adekuate defektet e sigurisë në pajisjet e përdorura në rrjetet e telekomit të Mbretërisë...

Politikë 22:46 - 16 Prill, 2020

Rama acarohet me teoritë për koronavirusin/ “Më përmendin si ushtar për Iluminatin dhe Masonët, s’ka 5G”

Gjatë këtyre ditëve kur shqiptarët po përballen me koronavirusin, një sërë teorish janë duke qarkulluar në rrjetet sociale. Disa thonë se rrjeti 5G ndihmon në përhapjen...

Shëndeti 23:48 - 9 Prill, 2020

Si ndikon rrjeti 5G dhe kur mund të bëhet testimi i antikorpës/ Pipero mesazh qytetarëve

Mjeku Pëllumb Pipero tha mbrëmjen e sotme se masat e marra nga qeveria janë të duhurat dhe theksoi se problemi zgjidhet vetëm duke respektuar këto masa....