Connect with Us

All posts tagged "rrjetet"

Aktualitet 17:03 - 3 Korrik, 2019

Tronditen rrjetet sociale/ Bien Instagram, Facebook dhe WhatsApp

Është një nga aplikacionet më të njohura të mediave sociale në botë, por duket se Instagram ra këtë pasdite. Sipas DownDetector, problemet filluan rreth orës 14:49...

Aktualitet 15:56 - 29 Dhjetor, 2018

Zemërimi nga media sociale

Në kinema dhe padyshim në skenën politike. I gjithë ky zemërim duket se është i përqendruar në një vend: median sociale. Platforma ka kontribuar për të...

Aktualitet 18:40 - 22 Dhjetor, 2018

Nga dieta e Monës, te pula e Lulit/ Memet pikante të javës

Përplasjet mes mazhorancës dhe opozitës gjatë kësaj jave janë subjekt tallje për faqet e njohura të humorit në rrjetet sociale. Më poshtë shihni disa prej më...

Aktualitet 19:07 - 3 Prill, 2017

Pse nuk duhet të postojmë foto të fëmijëve në rrjetet sociale

Jeni prindër të lumtur, fëmijët janë ende shumë të vegjël për t’ju dalë kundër dhe mjaftueshëm të rritur për mos të qarë gjithë natën. Nuk kalon...

Aktualitet 11:42 - 24 Janar, 2017

Gjirokastra në terr/ Shkak punimet në rrjet

Për shkak të punimeve në rrjet, Gjirokastra prej orëve të para të ditës ka mbetur në terr. Burimet bëjnë me dije se prej orës 06:00 të...

Showbizz 11:48 - 10 Shtator, 2015

Vajza nga Rusia që po çmend rrjetet sociale [FOTO]

Është modele, studente e ekonomisë, dhe DJ Bëhet fjalë për Diana Melison me origjinë nga Ukraina, por është e lindur e rritur në Rusi. 23vjeçarja është...

Teknologji 13:20 - 23 Qershor, 2015

Rrjetet 5G do të sigurojnë shpejtësi 20Gbps

Rrjeti 4G LTE nuk është standardizuar akoma në nivel global, pavarësisht rritjes së popullaritetit në tregjet në zhvillim. Megjithatë, Unioni Ndërkombëtar i Telekomunikacionit (ITU) po punon...