Connect with Us

All posts tagged "rrjete sociale"

Pasojat e ndarjes së gjithçkaje në rrjetet sociale
Blog 08:58 - 11 Tetor, 2020

Pasojat e ndarjes së gjithçkaje në rrjetet sociale

Nga Massimo Mantellini “Internazionale” Disa vjet më parë sociologu, Natan Jurgenson, foli mbi mënyrën se si kanë ndryshuar sytë e njerëzve në epokën e ndarjes digjitale....

Showbizz 10:45 - 20 Shtator, 2020

“Do përballesh me bishat e 313-tës”/ Ndjekësit “masakrojnë” Fjolla Morinën

Pas lajmit të arrestimit të këngëtares Fjolla Morina, në llogarinë e saj në rrjetet sociale ka patur një mori reagimesh dhe kritikash nga ndjekësit. Ata kanë...

Rekrutonin punonjës në rrjetet sociale/ Zbulohet prostitucioni në qendrat e masazheve
Aktualitet 14:39 - 12 Shtator, 2020

Rekrutonin punonjës në rrjetet sociale/ Zbulohet prostitucioni në qendrat e masazheve

Policia  ka vënë në pranga dy administratorë të dy qendrave masazhi, për shfrytëzim për prostitucion dhe për mbajtje të qendrave të masazheve për shfrytëzim prostitucioni. të...

Showbizz 18:53 - 8 Shtator, 2020

Video- Komplet e zhveshur në jakuzi/ Demi Rose i “vë flakën” Instagramit

Modelja Demi Rose ka provokuar sërish fansat me format e saj bombastike. Modelja me forma të kolme ka publikuar së fundmi disa video në Instastory, ku...

U konfliktua me një person dhe qëlloi me armë në ajër/ Arrestohet 26-vjeçari i shpallur në kërkim
Kronika 11:43 - 25 Gusht, 2020

Plas “grushti” në Shkodër/ Një vajzë rreh 22-vjeçaren dhe i shpërndan videon në rrjetet sociale

Policia e Shkodrës ka marrë një kallëzim nga 22-vjeçarja B.RR., se shtetasja me iniciale M.Gj. 30 vjeçe, banuese Shkodër, e kishte kërcënuar, dhunuar, filmuar dhe i...

Showbizz 12:58 - 15 Qershor, 2020

6 muaj pas aksidentit tragjik të Kobe dhe Gianna Bryant/ Bashkëshortja merr vendimin e papritur

Tashmë kanë kaluar 6 muaj nga aksidenti tragjik ku basketbollisti i famshëm Kobe Bryant dhe vajza e tij 14-vjeçare, Gianna, humbën jetën së bashku me 7...

Politikë 18:25 - 14 Maj, 2020

Basha braktiset nga qytetarët/ Vetëm 35 veta e ndjekin në takimin në rrjetet sociale

Kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha duket se sikur sa vjen e më shumë e humb popullaritetin dhe mbështetjen e qytetarëve. Kjo është dëshmuar edhe...

Teknologji 17:27 - 27 Prill, 2020

Lajmet rreth koronavirusit/ Mjekët drejtohen në Twitter dhe TikTok

Nënkryetari ekzekutiv i departamentit të Mjekësisë së Përgjithshme të Mass General dhe profesor ndihmës i Shkollës Mjekësore në Harvard, Ali Raja ka përdorur Tëitter për të...

Sociale 14:24 - 22 Prill, 2020

Humori në rrjetet sociale sfidon koronavirusin

Rrugët vazhdojnë të jenë shkreta në Shqipëri, por jo komunikimi mes njerëzve. Platformat online lulëzojnë e bashkë me to edhe humori si kundërpeshë ndaj krizës së...

Lajme 18:48 - 8 Janar, 2020

Dafina Zeqiri bën një urim të veçantë/ Ja kush është fatlumi

Këngëtarja e famshme Dafina Zeqiri është një ndër personazhet më aktive në rrjetet sociale, duke ndarë momente nga jeta e saj, apo fotografi tek të cilat...

Lajme 22:19 - 6 Janar, 2020

“E dua si partner në biznes dhe në jetë”/ Rudina Dembacaj zyrtarizon lidhjen me Mark Frrokun

Moderatorja Rudina Dembacaj ka zyrtarizuar lidhjen intime me ish-deputetin, Mark Frroku. Pas serialit mediatik nëse Dembacaj pas ndarjes me ish bashkëshortin kishte nisur një lidhje me...

Sociale 20:26 - 2 Janar, 2020

Histori njerëzore/ Fotot prekëse që bënë bujë

Disa fotografi të shkrepura në momente të vërteta, pa pasur qëllim të pozuarit dhe që shprehin një mesazh, kanë bërë bujë nëpër internet. Realiteti që pasqyrohet...

Blog 18:53 - 2 Janar, 2020

“Jeta boshe e shekullit ’21″/ Ilustrimet provokuese të artistëve

E njohur është tashmë për ne ideja se diçka nuk po shkon mirë me qytetërimin tonë, nisur nga ngrohja globale, ndotja planetare, përdorimi në masë i...

Blog 15:59 - 29 Dhjetor, 2019

Dyshja vietnameze/ Askush nuk e beson se janë nënë e bir

Jonathan Nguyen është një i ri 22 vjeçar me origjinë nga Vietnami, i cili jeton në Los Angeles me të ëmën. Në rrjetet e tij sociale,...

lereni sokolin te prehet ne paqe
Lajme 10:36 - 17 Dhjetor, 2019

Sot do të mbushte 47-vjeç/ Nëna e Sokol Olldashit shkruan fjalët prekese

Ish-ministri i ndjerë i Transportit, Sokol Olldashi, sot do të festonte 47-vjetorin e lindjes. Nëna e tij, Kozeta Mamaqi e ka kujtuar këtë datë të shënuar...

Politikë 10:11 - 16 Dhjetor, 2019

Jetojnë në kushte çnjerëzore/ Berisha: Rama hedh valle me fatkeqësinë e të dëmtuarve

Ish Kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas rastit që është bërë publik nga Partia Demokratike për familjen e Lindita Bashës në Mamurras, e cila jeton në...

Lajme 17:52 - 13 Dhjetor, 2019

Marsida Qatja më e lumtur se kurrë/ Lë pas vrasjen tragjike dhe kthehet me burrin

Marsida Qatja e cila dy muaj më parë ishte në qendër të mediave pas ngjarjes që ndodhi në shtëpinë e saj në Kavajë, ku mbeti i...

Politikë 21:59 - 11 Dhjetor, 2019

I publikoi artikullin plagjiaturë/ Zv. Ministri i ri i Arsimit replikon me Taulant Mukën

Vetëm pak orë pas njoftimit nga Këshilli i Ministrave se Oltion Rrumbullaku është zëvendësministri i ri i Arsimit në Shqipëri, ish-zv/ministër i Arsimit Taulant Muka ka...

taksa per ajrin
Aktualitet 21:00 - 28 Mars, 2019

Taksat më të çuditshme/ Në botë të tarifojnë edhe ajrin

Taksa mbi rrjetet sociale. Në 1 qershor të këtij viti Uganda u bë shteti i parë në botë që vendosi taksa mbi përdorimin e rrjeteve sociale....

kryeministri edi rama konference
Aktualitet 17:43 - 18 Mars, 2019

U ndëshkua për statuse në rrjetet sociale/ Dylgjeri sfidon Ramën

Ylli Dylgjeri, ka folur rreth shkarkimit të tij, nga posti i drejtorit të Agjencisë së Trajtimit të Koncensioneve dhe PPP-ve, duke zbardhur edhe arsyen e ndërmarrjes...

Aktualitet 08:55 - 17 Mars, 2019

Qytetarët “shpërthejnë” ndaj Ramës/ Jep dorëheqjen, ose arresto organizatorët e protestave

Kryeministri Edi Rama, si çdo mëngjes vijon ritualin e tij në rrjetet sociale. Duke iu referuar një artikulli për Shqipërinë, shkruar nga meduat gjermane, Rama ka...

Aktualitet 12:59 - 5 Mars, 2019

Djegia e mandateve vijuese/ Basha nis transmetimin në rrjete sociale

Nën masa të rrepta kandidatët e listës shumëemërorë të partive Opozitë kanë mbërritur në KQZ, ku kanë firmosur  se nuk do të pranojnë mandatet. Për shkaqe...

shenjat qe do te gjejne dashurine ne rrjetet sociale
Aktualitet 23:20 - 22 Shkurt, 2019

Do ta gjejnë dashurinë në rrjetet sociale/ Ja fatlumët e horoskopit

Demi Demi është shenja më romantike e zodiakut, yjet kanë një plan plot me dashuri për të, nuk do të ketë vetëm tërheqje fizike mes jush...