Connect with Us

All posts tagged "Rrezohet avioni"

Bota 17:04 - 24 Nentor, 2019

Avioni rrëzohet mbi banesa/ 27 persona humbin jetën

Të paktën 27 persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një avioni të vogël, mbi një lagje të populluar në qytetin Goma, në Republikën Demokratike të...

Aktualitet 22:44 - 9 Mars, 2019

Aeroplani përfshihet nga flakët në Kolumbi/ Humbin jetën 12 pasagjerët

Ditën e sotme në Kolumbi është rrëzuar një aeroplan me 12 pasagjerë. Fatkeqësisht asnjë nga personat në bord nuk ka mbijetuar. Aeroplani u rrëzua në komunën...

Aktualitet 19:41 - 18 Maj, 2018

Rrëzohet avioni me 100 persona në bord

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë të ndodhur në Kubë, ku një avion i linjës kubane ka shpërthyer në flakë në aeroportin ndërkombëtar të Havanas,...

Bota 19:52 - 22 Mars, 2018

Rrëzohet një avion ushtarak/ Forca të shumta zjarrfikëse në vendngjarje

Një avion ushtarak raportohet se është rrëzuar në Gülşehir të provincës Nevşehir të Turqisë. Në deklaratën e bërë nga Forcat e Armatosura Turke, thuhet se “një...

Bota 19:42 - 11 Mars, 2018

Rrëzohet avioni në Iran/ Humbin jetën 11 persona

11 udhëtarë u vranë këtë të dielën kur një aeroplan privat i cili i përkiste firmës turke Basaran Holding u rrëzua në Iran. Sikurse raportojnë mediet...

Bota 14:23 - 11 Shkurt, 2018

Rrëzohet avioni me 76 pasagjerë në bord

Një avion me 71 pasagjerë i nisur nga Rusia, raportohet të jetë rrëzuar. Ende nuk ka të dhënat dhe detaje të rrëzimit, ndërsa mësohet se avioni...

Aktualitet 23:00 - 9 Mars, 2014

Rrëzohet avioni sportiv, plagoset shqiptari

Një avion sportiv ultra i lehtë është rrëzuar pasditen e së dielës në afërsi të fushës së aviacionit të qytetit të Alessandrias, rreth 90 km larg...