Connect with Us

All posts tagged "rrezimi"

Blog 09:01 - 11 Janar, 2020

Ja si iranianët rrëzuan avionin ukrainas, duke vrarë 176 njerëz

Zyrtarët e Pentagonit kanë deklaruar për “Fox News”, se avioni ukrainas i pasagjerëve, që u rrëzua menjëherë pas ngritjes nga aeroporti ndërkombëtar i Teheranit, në orët...

Bota 08:46 - 11 Janar, 2020

Irani pranon se rrëzoi avionin ukrainas

Ushtria iraniane pranoi të shtunën në mëngjes se kishte rrëzuar “jo qëllimisht” avionin ukrainas, incident nga i cili humbën jetën të 176 njerëzit në bord. Pohimi...

Aktualitet 13:20 - 15 Korrik, 2019

Rrëzohet aeroplani me parashutistë/ Nëntë të vdekur

Nëntë persona kanë humbur jetën në Suedi, pasi një aeroplan i vogël është rrëzuar  jashtë ishullit Storsandskär, pranë aeroportit të Umeå. Mediat e huaja bëjnë të...

Aktualitet 22:32 - 28 Qershor, 2019

Rrëzimi i Edi Ramës/ Basha kundër vetes

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë konferencës së tij për shtyp theksoi se opozita është shumicë, duke listuar betejat e tij me Ramën gjatë 6 muajve të...

Aktualitet 18:35 - 13 Maj, 2019

Protesta/ Kërpaçi: Asnjë Hap pas! Rrëzimi i qeverisë domosdoshmëri

“Qeveria e Rilindjes në Shqipëri e ka blerë pushtetin përmes krimit të organizuar dhe sot na ka vjedhur të ardhmen. Rrëzimi i saj është domosdoshmëri. Kushdo...

Aktualitet 13:43 - 13 Maj, 2019

Zbutet Luli/ Nga “plagosja” e Ramës, në marshim paqësor

Pas protestës së 16 shkurtit, opozita e bashkuar vendosi djegien e mandateve të deputetëe në shenjë proteste kundër qeverisë, për të cilën deklaron se ka ardhur...

Aktualitet 18:45 - 9 Maj, 2019

Mustafaj kundër Bashës/ “Rrëzimi i qeverisë ende larg”

Ish ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, foli rreth protestës që do të zhvillojë opozita me 11 Maj, kundër kryeministrit Edi Rama. I pyetur nëse do të...

Aktualitet 11:05 - 14 Prill, 2019

Basha tradhton dhe gënjen demokratët/ Dje, u firmos rrëzimi i Ramës apo marrëveshja e radhës?

Dje, Opozita e Bashkuar, ashtu siç kishin parlajmëruar dolën në rrugë për të protestuar. Protesta është një e drejtë e ligjshme e çdo qytetari. Por në...

Aktualitet 22:20 - 13 Prill, 2019

Protesta e opozitës/ Basha: Sot është firmosur rrëzimi i Ramës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pasi tërhoqi turmën drejt selisë së PD-së, ka mbajtur  fjalimin  përmbyllës përpara protestuesve. Sipas Bashës, sot është firmosur fundi i...

paloka: rama nje burracak
Aktualitet 17:36 - 17 Mars, 2019

Pasqyrimi i protestës/ Paloka: Mediat botërore presin rrëzimin e Ramës

Ish nënkryetari i Kuvendit, në një postim në rrjetet sociale, ka komentuar praninë e mediave të huaja gjatë protestave të zhvilluara nga opozita. Sipas Palokës, mediat...

Aktualitet 22:32 - 6 Mars, 2019

Kryemadhi: Rama nuk rrëzohet me protesta paqësore

Në prononcimin për emisionin “Opinion”, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi tha se Edi Rama nuk rrëzohet me protesta paqësore dhe se opozita po menaxhon urrejten e...

lulzim basha premton zerimin e tarifave
Aktualitet 10:21 - 17 Shkurt, 2019

Basha: Rama u rrëzua/ Ndaj kujt atëherë, do të protestojë kreu i PD-së, të enjten?

Dje Opozita e Bashkuar për pesë orë radhazi ka protestuar në bulevardin para Kryeministrisë. Ndërsa disa  qytetarë morën fjalën, nga ana tjetër disa protestues iu sulën...

Aktualitet 17:28 - 13 Shkurt, 2019

Rrëzimi i qeverisë/ Analisti i njohur i shuan shpresat Bashës

Analisti dhe gazetari Andi Bushati ka folur sot për bllokimin e autostradës Tiranë-Durrës dhe ndikimin që do ketë ajo te protesta e 16 Shkurtit. Ai u...

studentet e ekonomikut te ngujuar ne proteste
Aktualitet 18:11 - 18 Janar, 2019

Pedagogët rreshtohen me studentët/ Braktisin dekanin Artan Hoxha

Para pak minutash ka përfunduar mbledhja e Asamblesë së Fakultetit të Drejtësisë në fund të të cilës është dalë me një deklaratë nëpërmjet të cilës pedagogët...

kreu i lzhk dashamir shehi ne emision
Aktualitet 16:29 - 17 Janar, 2019

Rrëzimi i Ramës/ Paralajmërimi i fortë i Shehit

Kryetari i LZHK-së, deputeti  Dashamir Shehi ka thënë sot se qeveria duhet të largohet sa më shpejt. Nga studio e emisionit “45 minuta”, Shehi tha se...

Aktualitet 12:16 - 28 Dhjetor, 2018

Deputeti shpërthen ndaj Ramës/ Rrëzimi e burgu janë pak për ty

Kreu i grupit parlamentar i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar pas shkarkimeve masive që u bënë ditën e sotme në qeveri. Në një postim në rrjetet...

protesta per mbrojtjen e teatrit
Aktualitet 18:59 - 23 Dhjetor, 2018

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit paralajmëron rrëzimin e Ramës nga pushteti

Artistët dhe qytetarët vazhdojnë me protestën për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar. Edhe mbrëmjen e sotme ata janë mbledhur në skenën e improvizuar pranë teatrit, për të...

Aktualitet 23:36 - 12 Nentor, 2018

Basha zbulon kush mund ta rrëzojë Edi Ramën, nga pushteti

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga studio e emisionit të Artur Zhejit ka zbuluar mënyrën se si mund të rrëzohet kryenministri Edi Rama nga pushteti....

Aktualitet 17:55 - 9 Mars, 2018

Pse ministri serb i mbrojtjes bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Haradinaj

Dialogu teknik ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe do të vazhdojë që nga data 19 deri më 21 mars. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësja e Komisionit...

Aktualitet 11:50 - 12 Shkurt, 2018

Klithma e Tiranës tjetër…

Nga Kreshnik Çollaku Ndersa cdo dite propoganda e Bashkise Tirane perpiqet tu paraqese nje realitet virtual qytetareve,nje Tirane me ngjyra shkelqim e gjelberim…ajo Tirana tjeter lengon...

Aktualitet 14:22 - 30 Janar, 2017

Pse dreqin LSI nuk del nga koalicioni, të rrëzojë qeverinë e krimit?!

Gazetari Artan Hoxha reagoi pas shkarkimit të ministrit Ylli Manjani, duke thënë se është dakord me pjesën dërrmuese të atyre që thotë. Hoxha shpreh revoltën se...

Aktualitet 12:23 - 30 Janar, 2017

Ikja e Ilir Metës/A do bjerë qeveria?!

Lufta frontale mes koalicioni qeverisës sapo ka nisur. Kryeministri Edi Rama largoi nga detyra ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani, pas deklaratave të tij kundër qeverisë. Kjo...

Aktualitet 23:45 - 19 Maj, 2016

EgyptAir, gjendet vendndodhja e rrëzimit të avionit

Ekipet e kërkimit në Mesdhe kanë identifikuar vendndodhjen e mbetjeve të avionit të kompanisë Egyptair që udhëtonte nga Parisi drejt Kajros. Ministri egjiptian i aviacionit tha...