Connect with Us

All posts tagged "rrezikuar"

Denoncim 20:54 - 20 Janar, 2020

Shqipëria e kërcënuar prej Iranit, nga sulme kibernetike

Pas dëbimit të dy diplomatëve iranianë, ekspertët shohin një rrezik të shtuar për sigurinë në Shqipëri. Sipas tyre, më të mundshme janë sulmet e izoluara kibernetike...

Aktualitet 13:10 - 14 Maj, 2019

“Jeni të rrezikuar nga hakerat”/Whatsapp bën paralajmërimin e rrezikshëm për përdoruesit

Kompania gjigante “WhatsApp” i ka njoftuar të gjithë përdoruesit se mund të jenë të rrezikuar nga hakerat. Sipas tyre 1.5 miliardë përdorues duhet të përditësojnë menjëherë...

Aktualitet 22:45 - 2 Dhjetor, 2017

Përmbytjet kërcënojnë monumentet e kulturës/ Mësoni kush janë më të rrezikuar

Përmbytjet e shkaktuara në vendin tonë kanë rrezikuar Monumentet e Kulturës dhe objektet e trashëgimisë kulturore. Gjatë shirave të rrëmbyeshëm është rrezikuar Ura e Golikut, Kisha...