Connect with Us

All posts tagged "rrezikshme"

Life Style 12:25 - 8 Qershor, 2019

“Do të përfundoni në gjëndje shoku”/ Metoda e rrezikshme për të ndaluar menstruacionet me…

Një metodë e re e cila po përhapet në masë në Amerikë po rrezikon jetën e vajzave të reja. Sipas një infermiereje në Seattle pretendon se...

haradinaj flet per marrveshjen me serbine
Aktualitet 21:28 - 5 Mars, 2019

Marrëveshja me Serbinë/ Haradinaj: Lëvizja me kufinj është e rrezikshme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë në emisionin “Përballë” në RTSH, foli rreth marrveshjes së Kosovës me Serbinë. Sipas Haradinaj, Serbia nuk ka kërkuar...

Life Style 12:58 - 12 Shkurt, 2019

Kujdes! Këta janë telefonat me valët celulare më të rrezikshme

Jo të gjithë smartfonët kanë nivel të njëjtë radioaktivitetit. Ndër dy telefonat që renditen të parët në këtë listë janë Xiaomi Mi A1 dhe OnePlus 5T,...

banane te rrezikshme ne durres
Aktualitet 14:50 - 29 Janar, 2019

Aktori “shpërthen” pas bllokimit të bananeve/ Po na i hanë fëmijët o maskarenj

Aktori i humorit Marin Orhanasi ka reaguar me tone të ashpra në lidhje me 41.7 ton bananet që u bllokuan ditën e sotme, pasi rezultonin të...

Aktualitet 15:12 - 7 Janar, 2019

Kufijtë në Ballkan/ Lojërat e rrezikshme

Ndryshimet e kufijve dhe krijimi i shteteve të mëdha në Ballkan nuk janë të mundura pa luftë, mendojnë analistët në Sarajevë. Ata flasin edhe për krahasimet...

Aktualitet 23:04 - 18 Dhjetor, 2018

Kujdes! Këto janë shenjat më të rrezikshme të zodiakut

Përmes zodiakut është e mundur që të zbulosh tendencat e shenjave për të kryer krime, vjedhje ose mashtrime. Horoskopi na ndihmon  të bëjmë lidhjen mes personave...

Aktualitet 21:00 - 9 Dhjetor, 2018

A është e rrezikshme ta mbani telefonin në xhepin tuaj?

Pse përdorimi i tyre mund të shkaktojë zhvillimin e tumoreve? “Telefoni celular është një pajisje që lëshon fusha elektromagnetike radiofrekuese. Për dekada janë studiuar rreziqet e...

Aktualitet 13:39 - 6 Dhjetor, 2018

Kapsolla të rrezikshme/ Policia kontrollon 34 subjekte

Policia ka vijuar me kontrollet në dyqane dhe pika shumicash në bazë të planit të masave për parandalimin dhe sekuestrimin e kapsollave dhe lëndëve piroteknike me...

Aktualitet 21:15 - 11 Mars, 2018

Pesëdhjetë qytetet më të rrezikshme në botë

Sipas një raporti të ri, Los Kabos, në Meksikë, është shpallur qyteti më i dhunshëm në botë, ku vendin e dytë dhe atë të tretë, e...

Aktualitet 00:00 - 22 Shtator, 2017

Këngëtarja më e rrezikshme online

Këngëtarja më e rrezikshme online, pasi gjeneron rezultatet më të rrezikshme për kë e kërkon në internet, është Avril Lavigne. Në klasifikimin e listës së kompanisë...