Connect with Us

All posts tagged "rrezik"

Shëndeti 12:40 - 6 Korrik, 2020

“Shmangni grumbullimet, po rrezikoni nënat që sapo kanë lindur”/ Mesazhi i fortë i mjekut nga Materniteti

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka publikuar në faqen e saj në Facebook një videomesazh drejtuar qytetarëve nga prof. Astrit Bimbashi në maternitetin...

Shëndeti 13:47 - 30 Qershor, 2020

Udhëtimi me autobus/ Dasho: Mospërdorimi i maskave prodhon rrezikshmëri

Mjeku Erion Dasho ka folur për rrezikshmërinë e koronavirusit gjatë lëvizjes me autobus. Sipas Dashos, udhëtimi me autobus pa maska prodhon rrezikshmëri të lartë. Gjatë intervistës...

“Neglizhenca ka kosto shumë të rënda”/ Meta jep mesazhin e fortë
Politikë 19:55 - 25 Qershor, 2020

“Shton rrezikun e pastrimit të parave”/ Meta kthen në Kuvend ligjin për “Bitcoin”

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sot në Kuvend për rishqyrtim ligjin “Për tregjet financiare të bazuara në teknologjinë e regjistrave të shpërndarë”, ose i njohur ndryshe...

Personeli i QSUT-së pa maska mbrojtëse, kthehet në rrezik për Covid-19
Sociale 21:16 - 23 Qershor, 2020

Personeli i QSUT-së pa maska mbrojtëse, kthehet në rrezik për Covid-19

Sot përfundon gjendja e fatkeqësisë natyrore, por jo epidemia, siç u shpreh në një dalje publike ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Ajo bëri apel për masa...

Sociale 19:09 - 19 Qershor, 2020

Shqipëria në listën e vendeve të rrezikuara për udhëtime/ Çfarë do të ndodhë me shqiptarët në Gjermani

Gazetari i Deutsche Welle, Bahri Cani bën me dije se të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, këtë javë janë shpallur për shtetin gjerman, si zona të...

Shëndeti 12:35 - 15 Qershor, 2020

E thonë shkencëtarët/ Kafja mund të reduktojë rrezikun për tu prekur nga kanceri

Shumë njerë nuk e nisin dot ditën e tyre pa pirë kafe. Studimet e reja sugjerojnë që ta vijoni zakonin tuaj të kafesë pasi mund të...

Bota 21:30 - 6 Qershor, 2020

Chertoff: Rreziku më i madh për SHBA-në, ekstremistët e brendshëm

Ish-Sekretari amerikan i Sigurisë Kombëtare, Michael Chertoff, komenton në një intervistë për situatën në Shtetet e Bashkuara. Duke folur për Ia Meurmeshvilin e shërbimit gjeorgjian të...

Kronika 18:12 - 1 Qershor, 2020

Tregu i kanabisit në krizë/ Artan Hoxha: Ka mungesë fare, kultivuesit në rrezik dështimi

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar se tregu i lëndëve narkotike ka pasur mungesë farërash gjatë kohës së pandemisë. Hoxha thotë se kjo është shkaktuar nga mbyllja...

Politikë 12:15 - 30 Maj, 2020

Takimi i Bashës në Durrës/ Rama: Rrezikon jetën e njerëzve për të luajtur një pllakë gramafoni

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas takimit të zhvilluar nga kreu i PD, Lulzim Basha me qytetarët në Durrës, paraditen e sotme. “Të rrezikosh shëndetin dhe...

Shëndeti 17:51 - 15 Maj, 2020

Dr. Fauci bën thirrje/Kujdes me hapjen e shkollave, fëmijët të rrezikuar!

Zyrtari i shëndetit publik Anthony Fauci debatoi me një senator të martën për çështjen se kur duhen rihapur shkollat amerikane. Dr. Fauci pranoi se nuk është...

Sociale 09:54 - 13 Maj, 2020

“Rrezik i lartë epidemie”/ Berisha publikon videon: Shëngjini furnizohet me ujëra të zeza

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar videon e një qytetarit nga Lezha, i cili tregon se Shëngjini furnizohet me ujë të përziera me ato të zezat....

Politikë 12:17 - 3 Maj, 2020

“Shqipëria hapa pas në indeksin e lirisë së medias”/ Basha: Gazetarët sfiduan rrezikun

Kryedemokrati Lulzim Basha ka përshëndetur gazetarët në Ditën Ndërkombëtare të Lisisë së Shtypit. Sipas tij, edhe këtë vit vendi bëri hapa prapa në indeksin e lirisë...

Sociale 12:04 - 29 Prill, 2020

Rama nxjerr videon/ Një shpjegim për “pse-në” e rrezikut hapjes së bareve dhe restoranteve

Këtë të hënë qeveria vendosi rihapjen e disa bizneseve dhe lirimin e disa prej masave të marra për shkak të COVID-19. Ndërkohë ende nuk dihet se...

Teknologji 17:43 - 27 Prill, 2020

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps...

Shëndeti 16:47 - 18 Prill, 2020

Kardiokirurgu Çelaj: Jo të gjithë personat që kanë probleme me zemrën janë të rrezikuar nga koronavirusi

Kardiokirurgu shqiptar që jeton në SHBA Sulejman Çelaj, tregoi ditën e sotme se jo të gjithë personat që kanë probleme me zemrën janë të rrezikuar. Çelaj...

Shëndeti 15:49 - 17 Prill, 2020

“Pasojat e virusit do të zgjasin edhe në verë”/ Mjeku shqiptar në SHBA: Vaksina mund të dalë në vjeshtë

Mjeku shqiptar në SHBA, ish-drejtori i Virologjisë në Boston, Rajmond Ikonomi, deklaroi se Covid-19 është një virus tepër dinak. Rajmond Ikonomi theksoi se bota u shkund...

Sociale 22:30 - 16 Prill, 2020

Kur do hapen klinikat dentare dhe qendrat estetike/ Rama: Janë me rrezik të lartë, u kërkoj falje grave

Kryeministri Edi Rama tha se qendrat estetike konsiderohen me risk të mesëm dhe të madh dhe nuk do të hapen për momentin. Me tone ironike, Rama...

Bota 20:06 - 12 Prill, 2020

Eksperti i sëmundjeve infektive në SHBA: “Rrezik i jashtëzakonshëm” nëse masat hiqen para kohe

Eksperti më i lartë për sëmundjet infektive në Shtetet e Bashkuara, Dr. Anthony Fauci, paralajmëroi të dielën se ekziston “një rrezik i jashtëzakonshëm” për përhapje të...

Politikë 20:25 - 11 Prill, 2020

Vendimi për të bojkotuar seancën parlamentare/ Përmeti: Është me rrezik, s’kemi kohë as të flasim

Ditën e sotme deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti deklaroi se do të bojkotojë seancën parlamentare të 16 prillit për shkak se i kishin ndaluar të...

Politikë 18:52 - 30 Mars, 2020

“Rrezikohet mbyllja e disa mediave”/ Basha thirrje të fortë qeverisë

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ka kthyer sytë nga media, e cila është ndikuar drejtpërdrejt nga situata e jashtëzakonshme që po kalojmë për shkak të...

Shëndeti 15:28 - 30 Mars, 2020

Studimet-Bota “në luftë” me koronavirusin/ Nga vjen rreziku i infektimit, si ta shmangni

Gjithë bota po përballet me armikun e padukshëm, koronavirusin. Tashmë të gjithë njerëit janë të detyruar të izolohen dhe të marrin masa për mbrojtjen nga koronavirusi....

Lajme 09:21 - 24 Mars, 2020

Gazetarët në krye të detyrës të rrezikuar nga COVID-19/ Psikologët europianë japin këshillat e vlefshme

Ashtu si mjekët, infermierët dhe policët, edhe gazetarët janë ata të cilët rrezikojnë në këtë situatë që vendi po kalon nga përhapja e koronavirusit. Të gjithë...

Lajme 00:50 - 1 Janar, 2020

NASA ka një paralajmërim/ Rreziku që i kanoset tokës në 2022

Një kërcënim i madh po i kanoset Tokës, aq sa NASA është detyruar të japë detaje për këtë denomen. Njoftim i NASA-s në lidhje me asteroidin...