Connect with Us

All posts tagged "rrezet e diellit"

Blog 08:35 - 20 Janar, 2020

Pse në dimër, kemi më shumë nevojë për vitaminën D?

* Dimri ka mbërritur, dhe bashkë më të edhe rreziqet që vijnë nga mungesa e vitaminës D. Vitamina D, që prodhohet zakonisht në lëkurën tonë pas...

Shëndeti 22:36 - 28 Prill, 2015

Si të mbrohemi nga rrezet e diellit

Ne duhet të tregohemi të kujdesshëm nga rrezet e diellit , pasi ato mund të kenë ndikime të ndryshme në lëkurën tonë. Disa nga këshillat që...

Life Style 16:30 - 21 Mars, 2015

Pranvera, ekspozohuni ndaj rrezeve të diellit, janë të shëndetshme

Rrezet e diellit kanë një ndikim të rëndësishëm në organizmin tonë, një nga produktet e tij më të rëndësishme është aktivizimi i vitaminës D në diell...