Connect with Us

All posts tagged "rrenojat"

Politikë 15:12 - 5 Dhjetor, 2019

Ja ku do të zhvendosen rrënojat e pallateve të shkatërruara nga tërmeti

Kryeministri Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit ku po diskutohet projekt- buxheti i vitit 2020, tha se mbetjet nga pallatet dhe shtëpitë e shembura do të...

Kronika 08:56 - 28 Nentor, 2019

E dhimbshme/ Bashkëshorti identifikon gruan e pa jetë

Kur kanë kaluar më shumë se dy ditë nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit janë mbyllur kërkimet për personat e mbetur nën rrënoja në pallatin 6...

Kronika 09:59 - 26 Nentor, 2019

Tragjedi në Durrës/ Shtatë anëtarë të një familje nën rrënoja, shpëtohet një prej tyre

Shqipëria po kalon orët më të vështira pas tërmetit 6.3 ballë që goditi vendin, në orët e para të mëngjesit të sotëm. Tërmeti ka shkaktuar shtatë...

Blog 12:05 - 11 Shtator, 2019

Njëqind ditë për të fikur zjarret/ Faktet tragjike të sulmeve terroriste të 11 Shtatorit në SHBA

Numri i fëmijëve, që humbën të paktën njërin nga prindërit në sulmet e 11 shtatorit 2001, ishte 3.051. Dhjetëra bebe u lindën më pas, baballarët e...

Aktualitet 17:13 - 16 Shkurt, 2017

Projekti “Veliera” në Durrës/ Gjykata Administrative pezullon punimet

Pas padisë së dorëzuar në Gjykatën Administrative nga Shoqëria Civile, gjykata ka urdhëruar pezullimin e punimeve. Gjykata ka vendosur pezullimin e punimeve në pjesën e sipërme....