Connect with Us

All posts tagged "rregullat"

Ekonomi 14:55 - 20 Maj, 2020

Nis aksioni për kontrollin e biznesit/ Formulari që plotëson ISHMT 

Prej disa javësh punonjës të administratës tatimore, të Inspektoriatit Shtetëror të Mbikëqyrjes së Tregut (në varësi të Ministrisë të Financave dhe Ekonomisë), të policisë shtetërore kanë...

Sociale 15:42 - 7 Maj, 2020

Pasojat e koronavirusit/ Ndryshojnë rregullat e Maturës Shtetërore, ndëshkim kush nuk i respekton

Situata e koronavirusit, ka ndryshuar edhe rregullat e Maturës Shtetërore 2020. Ditën e sotme, Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA) Rezana Vrapi ka dhënë disa...

Lajme 15:16 - 1 Maj, 2020

Nga matja e temperaturës e deri tek kollitja/ Nëse doni pushime, përgatituni për masa të rrepta 

Ministria e Turizmit dhe ajo e Shëndetësisë kanë përgatitur sëbashku një draft protokoll për zbatimin e masave të sigurisë anti covid-19 për sezonin turistik. Në draft...

Politikë 15:21 - 30 Prill, 2020

Rama nxjerr rregulla të reja për fundjavën/ Kush lejohet të lëvizë dhe oraret

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar rregullat e reja përsa i përket lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës. “Të shtunën 2 maj dhe të dielën 3 maj, pensionistët...

Lajme 10:05 - 26 Prill, 2020

Rikthehen taksitë/ Rregullat që duhet të keni kujdes

Duke filluar që nga dita e nesërme, taksistët do të fillojnë punë pas afro 2 muajsh. Ky vendim vjen në kuadët të masave lehtesëse të marrë...

Sociale 08:43 - 19 Prill, 2020

Sot nënat dhe fëmijët mund të “thyejnë” karantinën/ Rregullat që duhet të keni kujdes

Të gjithë nënat me fëmijë deri në 10 vjeç mund të dalin nga shtëpia deri në orën 11:00 në këmbë në qendrat urbane. Ky urdhër është...

Shëndeti 22:57 - 11 Prill, 2020

“Rastet e reja si pasojë e thyerjes së rregullave”/ Shefja e Epidemiologjisë: Shifrat pritet të ulen

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Eugena Tomini ka folur për gjendjen e pacientëve të prekur nga koronavirusi në vendin tonë dhe për rastet e reja. Tomini...

Kronika 11:42 - 9 Prill, 2020

Shkelën urdhërin e qarkullimit/ Policia ndëshkon 262 qytetarë të pabindur

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që...

Sociale 13:07 - 26 Mars, 2020

Anti Covid-19/ Gjashtë udhëzimet e reja të OBSH-së që vlejnë edhe për Shqipërinë

Organizata Botërore e Shëndetësisë përditësoi mbrëmë udhëzimet për vendet e prekura nga Koronavirusi, të cilat Shqipëria është e detyruar t’i zbatojë. Sipas OBSH-së, masat bllokuese për...

Politikë 16:21 - 23 Mars, 2020

Rama publikon pamje nga aksioni i policisë/ “Jemi më mirë me respektimin e rregullave”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje nga aksioni i policisë për të siguruar zbatimin e rregullave. Rama deklaron se blutë kanë kryer një sërë arrestimesh,...

Aktualitet 08:54 - 3 Qershor, 2019

Vizat Amerikane/ DASH nxjerr rregullat e reja

Departamenti Amerikan i Shtetit njofton se tani kërkon nga aplikantët për vizë të japin hollësi për llogaritë në median sociale, si dhe adresën e e-mailit dhe...

Aktualitet 08:33 - 30 Janar, 2019

Bashkim familjar në Itali/ Çfarë duhet të dinë shqiptarët

Nëse doni të bëni bashkim familjar në Itali gjatë vitit 2019, bashkëshorti juaj duhet të ketë të ardhura minimale 8.9 mijë euro në vit. Të gjithë...

Aktualitet 22:00 - 5 Shtator, 2017

Rregullat e çuditshme që familja mbretërore duhet të zbatojë me përpikmëri

Jeta e Mbretëreshës Elizabeta dhe e familjes së saj nuk është një shtrat me trëndafila. Për pjesën më të madhe, ajo kufizohet nga shumë rregulla dhe...

Aktualitet 21:00 - 16 Gusht, 2017

Flet drejtoresha e Migracionit/ Ja rregullat për të lëvizur në zonën Shengen

Drejtoresha e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, Aida Hajnaj ka dhënë një intervistë televizive, ku ka folur rreth kritereve të reja që janë vendosur për zonën...

Aktualitet 22:10 - 31 Mars, 2017

Rregullat e të folurit ne publik

Të flasësh në publik nuk është aspak e thjshtë. Jo vetëm që duhet të përballoni emocionet por duhet t’i bëni të tjerët t’ju dëgjojnë. Për të...

Aktualitet 16:51 - 30 Mars, 2017

“Bibla” e “Cosa Nostra”-s/Shtatë rregullat se si të kesh sukses në biznes

Ata janë të dhunshëm, të pamëshirshëm, kanë shkaktuar me veprimet e tyre shumë fatkeqësi, por nuk mund t‘u heqësh presjen kur bëhet fjalë për sensin e...

Aktualitet 09:32 - 27 Mars, 2017

Gjashtë rregulla të thjeshta, që gratë e suksesshme i ndjekin gjithmonë

KUPTO CILA ESHTE LEVIZJA E SUKSESSHME E RADHES Nuk është e njëjta këshillë që nxjerrin shpesh nga goja folësit motivues. Të kuptosh lëvizjen e duhur të...

Life Style 22:05 - 22 Janar, 2017

Femrat duan vetëm këto 8 gjëra nga një mashkull

Ndoshta ju duket e pamundur që të kuptoni se çfarë realisht femrat duan nga ju! Ato janë të komplikuara dhe jo gjithmonë ajo që thonë është...

Aktualitet 21:49 - 26 Nentor, 2016

FOTO DITE/ 3 rregullat e përdorimit të Ramës

Citynews sjell këtë foto-ironike të krijuar nga qytetarët për kryeministrin Edi Rama. Siç shihet edhe në foto, në një tabelë të ngjitur në mur, shkruhen rregullat...

Aktualitet 15:31 - 22 Shtator, 2016

Ja si të aplikoni për lotarinë amerikane në 2018-tën

Nëse doni të aplikoni për lotarinë amerikane për vitin 2018 duhet të ndiqni këto rregulla. Mos përdorni fotografinë që përdorët vitin e kaluar në DV-2017 dhe...