Connect with Us

All posts tagged "rregull"

Sociale 16:05 - 15 Prill, 2020

“Boll me sharje e mallkime”/ Rama sqaron rregullin kryesor për ata që do të riatdhesohen

Kryeministri Edi Rama thotë se riatdhesimi në këtë fazë duhet të jetë absolutisht i kontrolluar. Rama ka sjellë shembullin e Singaporti për të cilin thotë se...

Lajme 10:51 - 21 Mars, 2020

Kufizimet e lëvizjeve/ Policia sqarim për qytetarët, cilët përjashtohen nga rregulli i vendosur

Policia e Shtetit ka sqaruar të gjithë qytetarët mbi kufizimin e lëvizjeve në Shqipëri me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19: Policia thekson se ndalohet qarkullimi...

Politikë 11:21 - 23 Janar, 2020

Debate në komisionin e Ligjeve/ Fino-Manjës: Po shkel rregulloren

Gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve, deputeti Bashkim Fino ka debatuar me kryetarin e Komisionit Ulsi Manja për zbatimin e rregullores. Fino: Zoti kryetar, zbato nenin...

Rregulli nr nje per lidhje te suksesshme
Aktualitet 20:00 - 7 Mars, 2019

Rregulli numër një/ Mësoni këtë dhe asnjë nga lidhjet tuaja nuk do deshtojë

Një lidhje duhet të jetë e lehtë Një lidhje duhet të jetë e thjeshtë qysh nga fillimi.  Që në minutat e  para partneri duhet të ndjehet...

Kuriozitete 10:53 - 14 Janar, 2019

(Foto) Shpëtimi për fytyrën tuaj është ky: Rregulli 60 sekonda!

Nëse fatkeqësisht nuk ke lindur me lëkurën perfekte e të shndritshme, me siguri kalon një pjesë të mirë të kohës duke kërkuar për mënyrën më të...

Aktualitet 23:30 - 27 Shtator, 2017

Princ Harry dhe Megan Markle sapo thyen rregullin mbretëror/ Ne e thyejmë këtë rregull përditë

Prince Harry dhe Megan Markle më në fund bënë daljen e tyre publike në Toronto, ku dukeshin shumë të dashur me njëri tjetrin dhe u panë...

Kosova & Rajoni 18:49 - 4 Gusht, 2015

Kosova heq rregullin e mbajtjes se dritave te makinave ndezur gjate dites

Kosova ka vendosur të heqë rregullin e mbajtjes ndezur të dritave të automjeteve edhe gjatë udhëtimit gjatë ditës. Propozimi për ndryshimin në ligjin për sigurinë në...

Politikë 11:14 - 29 Prill, 2015

Brace rregull për gazetarët/ Deputetët vazhdojnë avazin

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Brace ka vendosur një rregull të ri , që pas fillimit të mbledhjes nuk lejohet askush të hyjë në sallë....