Connect with Us

All posts tagged "Rrefimi"

Kronika 13:15 - 6 Shkurt, 2020

“Vumë fëmijët në gjumë, mora thikën e bukës dhe…’’/ Lulzim Cuku rrëfen momentet e krimit horror

Lulzim Cuku ka rrëfyer më detajisht në sallën e Gjykatës së Durrësit momentet  e vrasjes së bashkëshortes së tij më 1 shkurt në banesën e vet...

Denoncim 22:45 - 3 Shkurt, 2020

“Do të vras veten”/ Rrëfimi drithërues i të burgosurit në burgun e Peqinit

Ditën e sotme është gjetur i pajetë në burgun e Peqinit, Andon Mëhillaj, i njohur si anëtar i bandës së Julian Sinanajt. Në të njëjtën ditë,...

Histori 08:08 - 30 Janar, 2020

Dëshmia e rrallë/ E mbajtëm shtatë vjet në shtëpi, si na la Nexhmije Hoxha 47 vjet në burgje e internime

Publikohet historia e panjohur e “Vajzave me kordele të kuqe” e cila vjen nëpërmjet dëshmive të rralla, të 90 vjeçarit Tomorr Dosti. Memorie,al shkruan se i...

Kronika 14:34 - 11 Janar, 2020

“Çunat këtu më mbajnë mirë, më pyesin si je rrushi”/ Zogu i Tiranës “rehatohet” në burg

Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si “Zogu i Tiranës”, prej 5 javësh ndodhet në burg për përfshirje në një rrjet prostitucioni. Ai ka dhënë një intervistë...

Blog 08:25 - 27 Dhjetor, 2019

Ana e errët e Steve Jobs-it/ Sekretet e rrëfyera, prej vajzës së madhe të gjeniut të “Apple”

Meskiniteti dhe dashakeqësia e Steve Jobs-it si kompleksitet i gjenialiteti dhe aftësisë së tij drejtuese janë të njohura që me biografinë e Walter Isaacson-it deri tek...

Denoncim 14:49 - 17 Dhjetor, 2019

Video-“Dëshmi tronditëse”/ Tallja e jashtëzakonshme me të dëmtuarit nga tërmeti

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari nga Durrësi, banesa e të cilit është dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Në një postim në...

Sociale 09:35 - 25 Nentor, 2019

“Një i çmendur me përndiqte dhe kërcënonte”/ Gazetarja tregon historinë e padëgjuar

Gazetarja Rudina Xhunga ishte e pranishme sot në një konferencë të organizuar nga prokuroria e Tiranës, me rastin e “Ditës Ndërkombëtare kundër dhunës ndaj grave”. Gjatë...

Blog 13:23 - 30 Shtator, 2019

Foto-“Po na vrasin, ndodhin gjëra të përbindshme/ Rrëfimi shokues mbi kampin famëkeq të grave dhe fëmijëve të ISIS

Nga Taulant Kopliku * Pagesa e marrezise, nje denim i (pa)merituar Nje ish-luftetare e YPJ kurde na pret e buzeqeshur ne hyrje te kampit. Eshte larg...

Politikë 13:32 - 25 Shtator, 2019

“Ishte viti 1977”/ Jozefina Topalli kthehet pas në kohë, rrëfen historinë e padëgjuar

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është nderuar sot nga Universiteti Luigj Gurakuqi në Shkodër, me Çmimin e Karrierës. Gjatë fjalës së saj para të pranishmëve në këtë auditor,...

Sociale 11:21 - 19 Shtator, 2019

Rrëfimi i padëgjuar/ Blendi Fevziu flet për eksperiencën si pedagog, tregon anën e errët të auditoreve

Mbrëmjen e djeshme, gazetari dhe moderatori i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu ka rrëfyer edhe eksperiencën e tij si pedagog, punë nga e cila hoqi dorë që...

Aktualitet 23:44 - 2 Korrik, 2019

Rrëfimi i Paskal Milos/ Si nuk na lejuan ambasadorët të arrestonim Sali Berishën

Ish ministri i Jashtëm Paskal Milo i qenë prezent në studion e emisionit “Open” në TCH ka rrëfyer për herë të parë një histori. Milo zbuloi...

dashuri droge
Life Style 00:42 - 2 Prill, 2019

Rrëfimi/Me shtatë persona në shtatë ditë, vajza pranon se është lodhur

Pas daljes nga martesa shtatëvjeçare, kishte vetëm një gjë në mendjen e Nadia Bokodit – seksi. Duke pranuar se 12 muajt e fundit të marrëdhënies së...

Life Style 01:06 - 28 Mars, 2019

Rrëfimi/Kam shkuar me 100 meshkuj të martuar

Kam bërë seks me 100 meshkuj të martuar, fajin e kanë gratë e tyre. I kam shpëtuar nga divorcet Një grua në Britaninë e Madhe ka...

grua tradheti
Life Style 01:05 - 26 Mars, 2019

Shokon 47-vjeçari: Vendosa kamera në shtëpi dhe zura gruan duke e bërë me…

Një burrë 47 vjeçar ka rrëfyer për “The Sun”, historinë e tradhtisë, që poi a bën gruaja e tij. Ai ka treguar se pasi kishte vendosur...

rrefimi bera seks me babain e partneres
Histori 23:58 - 12 Mars, 2019

Rrëfimi/ Kam bëre seks me babain e të dashurës sime

Historia e mëposhtme është treguar nga një djalë për The Guardian. Pesë vite më parë isha duke kaluar një fazë ku ndjehesha biseksual. Fillova të kryej...

Aktualitet 14:02 - 7 Mars, 2019

Për një pako kafe…/ Rrëfimi i padëgjuar i Mitro Çelës

Me Filipin, nga viti 1989 deri në vitin 1991, punuam bashkë në gazetën “Bashkimi”. Unë shef. Ai vartës. “Nuk ka mundësi, – më llafoste një natë...

Hoqa mitren dhe s'jam penduar
Aktualitet 23:59 - 13 Shkurt, 2019

Rrëfimi/ Hoqa mitrën dhe nuk jam penduar aspak

Liria e vërtetë fillon aty ku njerëzit respektojnë zgjedhjet e gjithësecilit edhe pse nuk ndajnë të njëjtat mendime. Askush nuk mund të gjykojë dikë, vetëm sepse...

Aktualitet 09:32 - 19 Nentor, 2018

“Mora vesh që ka ndodhur hataja”/ Gazetarja e Top Channel  rrëfen telefonatën e dhimbshme me të atin

Gazetarja e “Top Channel”, Anila Hoxha pak ditë më parë u vlerësua nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë me një çmim të rëndësishëm. Gazetarja Hoxha u nderua...

Aktualitet 12:41 - 14 Nentor, 2018

“Mamaja vdiq nga kanceri, babanë ma vranë..”/ Rrëfimi shokues i Mitro Çelës

Bisedë në zyrë. – Me quajnë Bardhok Korriku. Katundar tirane. Më kanë vrarë babanë. Mbi gomar… – Hasmi? – Këtë dua të di… Ishim të lumtur…...

Aktualitet 10:00 - 18 Tetor, 2018

“Kam lënë 70 milionë lekë me një dorë”/ Rrëfimi i biznesmenit që bixhozi i shkatërroi jetën

Në çdo kohë, bixhozi ka shkaktuar drama të forta sociale, ndërsa pasojat financiare janë të pallogaritshme. Top Story solli ekskluzivisht intervistën, me një nga bizesmenët e...

Aktualitet 13:45 - 12 Shtator, 2018

“Si mafia do më vrasë mua”/ Deklarata tronditëse e Artan Hoxhës

Tsarizm.com i ka kushtuar një artikull gazetarit investigativ  Artan Hoxha. Në artikullin në fjalë flitet për çështjet e bujshme për të cilat ka folur gazetari Hoxha,...

Aktualitet 12:57 - 12 Shtator, 2018

“Kallashnikov dhe bombë në makinë?”/ Shokon Artan Hoxha

Tsarizm.com i ka kushtuar një artikull gazetarit investigativ  Artan Hoxha, duke risjellë në vëmendje edhe një intervistë që ai ka dhënë pak kohë më parë për...

Aktualitet 19:40 - 19 Qershor, 2018

Rrëfimi i gazetarit të rrëmbyer/ Njeri prej rrëmbyesve ngjante me polic

Gazetari serb nga Bela Cërkva, Stefan Cvetkoviq, në një konferencë për media tha se të mërkurën mbrëma e rrëmbyen tre persona, njëri prej të cilëve kishte një...