Connect with Us

All posts tagged "rrefim"

Elisa Spiropali si asnjëherë tjetër/ Kërcen këngën e saj të preferuar me moderatorin
Sociale 19:22 - 23 Tetor, 2020

Elisa Spiropali si asnjëherë tjetër/ Kërcen këngën e saj të preferuar me moderatorin

Ministrja Elisa Spiropali ka rrëfyer sot jetën larg politikës, detaje nga jeta familjare por edhe preferencat muzikore. Teksa zbuloi 5 këngët më të dashura plot melodi...

“Je minë më sahat”/ Rrëfehet Klodiana Lala pas çmimit nga BE: Nuk po e shijoj fëmijërinë e fëmijëve të mi
Sociale 16:51 - 23 Tetor, 2020

“Je minë më sahat”/ Rrëfehet Klodiana Lala pas çmimit nga BE: Nuk po e shijoj fëmijërinë e fëmijëve të mi

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer emocionet pasi fitoi çmimin e parë nga Bashkimi Europian për shkrimin investigativ në lidhje me blerjen e votave nga krimi i...

Showbizz 11:02 - 20 Tetor, 2020

“Qëndrova 14 ditë në izolim”/ Alketa Vejsiu rrëfen se e ka kaluar Covid-19 dhe jep mesazhin e fortë

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka rrëfyer se e kaluar pak kohë më parë Covid-19. Nëpërmjet një statusi ajo rrëfen se pasi rezultoi pozitive ka qëndruar...

Aktualitet 16:03 - 19 Tetor, 2020

Vrasja e Ardit Gjoklajt/ Rrëfimi i Flutura Açkës: “Shes” një adresë holandeze për inceneratorin të radhës

Shkrimtarja Flutura Açka ka rrëfyer një ngjarje lidhur me vrasjen e Ardit Gjoklajt në landfillin e Sharrës. Açka tregon se në kohën kur u censurua një...

Vrasja e dy të rinjvë/ Rrëfehet i vëllai i Vilson Çutajt: Ata e rrahën Danielin dhe u ngjitën në mal
Kronika 08:54 - 13 Tetor, 2020

Vrasja e dy të rinjve/ Rrëfehet i vëllai i Vilson Çutajt: Ata e rrahën Danielin dhe u ngjitën në mal

Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja e dy të rinjve Vilson Çutaj dhe Klement Pepaj në Malësinë e Madhe Është vëllai i Vilson Çutajt, Olsiani...

“Jetonim bashkë, po nuk bënim kurrë seks”/ Ish partnerja e Gabriel Garko rrëfen për lidhjen me aktorin
Showbizz 10:58 - 7 Tetor, 2020

“Jetonim bashkë, po nuk bënim kurrë seks”/ Ish partnerja e Gabriel Garko rrëfen për lidhjen me aktorin

Deklarata e Gabriel Garko ku pranonte homoseksualitetin e tij, bëri një zhurmë të madhe në mediat rozë. Prej vitesh është cilësuar si një nga meshkujt më...

“Nuk mund ta puthja në publik”/ Modelja tregon gjithçka për lidhjen me Justin Bieber
Showbizz 11:19 - 6 Tetor, 2020

“Nuk mund ta puthja në publik”/ Modelja tregon gjithçka për lidhjen me Justin Bieber

Justin Bieber dhe Hailey Baldwin janë një nga çiftet më të famshme të showbizit. Dyshja kanë qenë gjithnjë në qendër të vëmendjes pasi lidhja e tyre...

Rrëfehet Fjolla Morina: Fisnikun e kam të dashur, jemi gati për martesë
Showbizz 14:46 - 5 Tetor, 2020

Rrëfehet Fjolla Morina: Fisnikun e kam të dashur, jemi gati për martesë

Këngëtarja Fjolla Morina po vuan dënimin e saj në “arrest shtëpie” , pasi në makinën e saj u gjetën dy armë dhe fishekë. Së fundi kanë...

Deklaroi se është homoseksual/ Sa u pagua Gabriel Garko për të rrëfyer të vërtetën e tij?
Showbizz 13:10 - 30 Shtator, 2020

Deklaroi se është homoseksual/ Sa u pagua Gabriel Garko për të rrëfyer të vërtetën e tij?

Pak ditë më parë, aktori i famshëm Gabriel Garko theu zemrat e miliona vajzave duke treguar se është homoseksual. Në një letër drejtuar ish partneres së...

Showbizz 12:04 - 26 Shtator, 2020

Fiksimi i të gjitha vajzave/ Gabriel Garko pranon se është homoseksual

Aktori i famshëm, Gabriel Garko, emri i vërtetë i të cilit është Dario Oliviero, realizoi një takim me ish partneren e tij Adua Del Vesco  në...

Mbi Pendimin dhe Rrëfimin
Sociale 16:50 - 25 Shtator, 2020

Mbi Pendimin dhe Rrëfimin

Nga Mitropoliti i Korçës, Hirësi Joan Pelushi Pendimi ka depërtuar në çdo aspekt të jetës shpirtërore, sepse kudo në Kishën Orthodhokse kur flitet për jetë shpirtërore...

E pyesin pse i ndihmon kaq shumë njerëzit/ Emina Çunmulaj e përlotur rrëfen: Dua t’i ngjaj sa thoji i gishtit të këmbës
Showbizz 15:14 - 25 Shtator, 2020

E pyesin pse i ndihmon kaq shumë njerëzit/ Emina Çunmulaj e përlotur rrëfen: Dua t’i ngjaj sa thoji i gishtit të këmbës

Emina Çunmulaj është një nga personazhet më të dashur dhe të komentuara në mediat rozë. Shpesh herë e kemi parë që bën akte bamirësie dhe i...

“Jeta ime si një kosh plehrash”/ Këngëtarja e famshme flet për divorcin
Showbizz 15:39 - 14 Shtator, 2020

“Jeta ime si një kosh plehrash”/ Këngëtarja e famshme flet për divorcin

Këngëtarja e njohur Kelly Clarkson bëri të ditur se pas 7 vitesh martesë është divorcuar nga bashkëshorti i saj, Brandon Blackstock. Në një intervistë për  “Sunday...

E përdhunuan kur ishte një adoleshente/ Lady Gaga tregon personin që i ndryshoi jetën
Showbizz 10:37 - 11 Shtator, 2020

E përdhunuan kur ishte një adoleshente/ Lady Gaga tregon personin që i ndryshoi jetën

Këngëtarja e famshme, Lady Gaga ka bërë së fundmi një rrëfim prekës për “Oprah Magazine”. Ajo ka zbuluar se personi që i ka ndryshuar jetën pasi...

Sociale 21:30 - 9 Shtator, 2020

”Vdekje me sy hapur”/ E mbijetuara e COVID-19 rrëfen përjetimin e pandemisë

Por si është të kalosh COVID-19? Një 45-vjeçare nga Tirana tregoi për Euronews Albania vështirësitë gjatë përballimit të sëmundjes, të cilën e quajti ‘vdekje me sy...

Histori 08:52 - 6 Shtator, 2020

Rrëfimi nga SHBA/ Tragjedia e tmerrshme që i ndodhi në Berat familjes së Teme Sejkos

Memorie.al publikon disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me origjinë nga...

Showbizz 16:23 - 14 Gusht, 2020

Miley Cyrus shokon me rrëfimin e saj / Përvoja e para seksuale ishte me dy vajza

Këngëtarja me famë botërore vijon të bëjë bujë me deklaratat e saj të fundit. Pas ndarjes nga i dashuri, Miley Cyrus ka shokuar fansat teksa ka...

Showbizz 11:46 - 5 Gusht, 2020

Modelja e famshme shpërthen në lot/ Flet për betejën me sëmundjen e dhimbshme

Influencuesja dhe modelja e Instagramit, Sophie Kasaei ka shpërthyer në lot teksa ka treguar për betejën e saj me sëmundjen e dhimbshme. Ajo ka treguar se...

Sociale 18:34 - 18 Korrik, 2020

“Kolla më rrëzoi në korridor”/ Mjekja hematologe rrëfen betejën me Covid

Mjekja hematologe, Alma Cili, ka rrëfyër eksperiencën e saj të vështirë të betejës me koronavirusin. E ftuar në emisionin “Kjo Javë”, në News24, mjekja tregon si...

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Ejlyl rrëfen gjithçka para gjykatësit
Life Style 09:54 - 18 Korrik, 2020

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Ejlyl rrëfen gjithçka para gjykatësit

Ejlyl përgatitet për tu përballur me Kemalin në gjykatë. Feride bën të pamundurën për të marrë fustanin që pëlqeu për fejesë. Gynej shkon në shtëpinë e...

U akuza për ngacmim seksual ndaj një 16-vjeçari/ Gjykata e Beratit liron të moshuarin
Kronika 12:32 - 13 Korrik, 2020

Rrëfimi rrëqethës i vajzës së abuzuar seksualisht në Fushë-Krujë/ Isha 16-vjeç kur më dhanë kokainë…

17-vjeçarja nga Kruja, e cila denocnoi një ditë më parë një grup djemsh që sipas saj e kanë droguar dhe e kanë abuzuar seksualisht, ka rrëfyer...

Sociale 12:31 - 6 Korrik, 2020

“Botëkuptimi i saj nuk ka ndryshuar”/ Xhaxhai i Anisës dhe Blertës tregon gjendjen e të mbijetuarës

Xhaxhai i vajzave Blerta dhe Anisa Josifi që u vetëflijuan në banesën e tyre në Kombinat për të fituar ringjalljen ka dhënë dëshmi tronditëse. Ai thotë...

“Ju tregoj dramat e jetës sime”/ Zamira Kita në një rrëfim si kurrë më parë: Mendoja të vras veten
Sociale 11:06 - 3 Korrik, 2020

“Ju tregoj dramat e jetës sime”/ Zamira Kita në një rrëfim si kurrë më parë: Mendoja të vrisja veten

Ajo është ndër aktoret më të dashura për publikun shqiptar. Në një intervistë në “Rreze Dielli’’ aktorja Zamira Kita, e cila tregoi disa të pathëna për...