Connect with Us

All posts tagged "rovena voda"

Politikë 14:58 - 15 Dhjetor, 2019

Shembja e pallatit të “Dy Gjelat”/ Voda: Abuzim, përgjegjësit do vihen para drejtësisë

Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda, ka reaguar për lajmet lidhur me shembjen e pallatit të “Dy Gjelat” në Durrës, pas arrestimit të ish drejtorit të ALUIZNI-t...

Lajme 19:50 - 5 Dhjetor, 2019

Voda bën bilancin e punës pas tërmetit/ Shemben 28 objekte të pabanueshme

Në një deklaratë për shtyp, zëvendës ministrja e Brendshme Rovena Voda bëri bilancin e punës së deritanishme për të normalizuar situatën. Voda tha se edhe ditën...

Lajme 23:06 - 4 Dhjetor, 2019

Raportimet për dëmet nga tërmeti/ Përparim Kabo i kërkon “llogari” zv.ministres Voda

Profesor Përparim Kabo një disa kërkesa ndaj zv. ministres së Brendshme Rovena Voda. Kabo i ka drejtuar një sërë pyetjesh Vodës lidhur me raportimet që ajo...

Lajme 19:26 - 4 Dhjetor, 2019

Bilanci i dëmeve nga tërmeti/ Voda: 1735 banesa të pabanueshme, ja sa do të shemben

Zëvendës-ministrja e Brendshme Rovenda Voda nga Bashkia e Durrësit ka bërë publik bilancin e banesave të dëmtuara nga tërmetet e njëpasnjëshme. Voda tha se në Bashkinë...

Politikë 16:41 - 3 Dhjetor, 2019

Tabaku debat live me Zv. ministren e Brendshme/ Mu drejto me mbiemër, nuk jemi shoqe

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka pyetur në një lidhje telefonike të drejtpërdrejtë, zv.ministrene Brendshme Rovena Voda lidhur me shifrën e fondit të emergjencave nga...

Politikë 16:36 - 3 Dhjetor, 2019

Rovena Voda debat të fortë me Tabakun/ Jo, jo, jo nuk ka asnjë fjali, jam shumë e qetë

Zëvendësministrja e Brendshme Rovena Voda ka debatuar pak momente më parë në emisionin “Top Talk” me ish-deputeten e Partisë Demokratike Jorida Tabakun. Teksa Voda po fliste...

Lajme 19:25 - 2 Dhjetor, 2019

Zv.ministrja Voda bën bilancin/ 180 banesa janë të pabanueshme në Durrës, Shijak dhe Krujë

Zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda, bëri bilancin e banesave të dëmtuara nga tërmetet e njëpasnjëshme që janë regjistruar në vendin tonë gjatë ditëve të fundit. Voda...

Politikë 22:56 - 1 Dhjetor, 2019

“Turp, pusho, mbyllja mikrofonin”/ Demalia përplaset ‘live’ me zv. ministren e Brendshme

Gazetari Ilir Demalia është përfshirë në një debat të ashpër me zëvendës ministren e Brendshme Rovena Voda, ndërsa në studio diskutohej menaxhimi i situatës pas tërmetit...

Aktualitet 17:33 - 30 Mars, 2019

Dako drejt tërheqjes/ Zbulohen kandidatët e PS në Durrës

Mos konfirmimi publik në takimin e djeshëm në Bashkinë e Durrësit për kandidaturën e Vangjush Dakos, në lokalet e qershorit, nga kryemnistri Rama, ka çuar në...

Aktualitet 12:33 - 6 Nentor, 2018

Prezantimi i Lleshit/ Xhafaj, Veliu dhe Voda mbërrijnë në Ministrinë e Brendshme

Pak më parë kryeministri Edi Rama emëroi zëvendës ministër të parë të Brendshëm, gjeneral Sandër  Lleshin. Nga ky post Lleshi do të drejtojë Ministrinë e Brendshme....

Aktualitet 11:26 - 30 Gusht, 2017

Deklarata e plotë/ Drejtuesja e Task Forcës Antikanabis: Kapëm 20 herë më shumë drogë se në 2016

Ditën e sotme, kryeminsitri Edi Rama ka mbledhur Task Forcën Antikanabis për të raportuar në lidhje me luftën kundër drogës në të gjithë vendin. Drejtuesja e...