Connect with Us

All posts tagged "rotacion"

“Vendi ka nevojë për një përmbysje”/ Meta thirrje qytetarëve: Ndëshkoni me votë, kë ju ka gënjyer!
Politikë 18:09 - 16 Janar, 2021

“Vendi ka nevojë për një përmbysje”/ Meta thirrje qytetarëve: Ndëshkoni me votë, kë ju ka gënjyer!

Gjatë një interviste për emisionin “Kjo Javë”, presidenti Ilir Meta u ndal të komentonte dhe fushatën elektorale para zgjedhjeve. Meta tha është momenti për një ndryshim...

Infektimi dhe ndarja nga jeta e politikanëve nga Covid/ Topalli: Na dridhet zemra për njerëzit tanë
Politikë 17:53 - 12 Shtator, 2020

“Duhet ndryshim”/ Jozefina Topalli kërkon një lëvizje të re

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka kërkuar sot që të formohet një lëvizje të re që të përfaqësojë popullin. Topalli ka deklaruar se tashmë është mundësia për të...

Lulzim Basha: Jozefina Topalli “vrasëse” me pagesë
Politikë 15:21 - 8 Shtator, 2020

Jozefina Topalli e prerë/ Larg PD-së deri sa Basha të jetë kryetar

Ish-nënkryetarja e PD Jozefina Topalli, në një intervistë për A2 ka akuzuar Partinë Demokratike se ka vepruar me dy standarde në procesin që ka nisur për përzgjedhjen...

Shinasi Rama kritikon Bashën/ "Do që të marrë pushtetin duke mbledhur plehra"
Politikë 22:01 - 7 Korrik, 2020

Shinasi Rama kritikon Bashën/ “Do që të marrë pushtetin duke mbledhur plehra”

Themeluesi i Partisë Demokratike, Shinasi Rama e sheh si të pashpresë platformën e demokratëve për hapje të partisë. Duke përdorur fjalorin që e karakterizon, ai thotë...

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit/ Nard Ndoka: Krijimi i dy koalicioneve do sjellë programe të ndryshme
Politikë 19:35 - 5 Maj, 2020

“Do të jetë dramë kombëtare”/ Nard Ndoka “parashikon” rotacion politik

Kreu i PDK, Nard Ndoka, gjatë një interviste në Report tv, është shprehur me bindje se në zgjedhjet e ardhshme do të ketë rotacion politik. “Rotacioni...

Opinione 16:45 - 4 Mars, 2020

Nga Kreshnik Spahiu/ Amerika foli troç: Mbështesim revolucionin, por jo rotacionin

Ambasadorja amerikane foli troç: E mbështesim popullin të protestoj kundër Ramës por “flamurin” e revolucionit s’mund ta mbaj një anti-amerikan si Meta. Sali Berisha ka shumë...

Aplikimi i teknologjisë në zgjedhje/ Pas PD, PS propozon projektin pilot në dy zona
Politikë 16:55 - 20 Janar, 2020

Përfundon mbledhja e grupit të PS-së/ Zbulohet vendimi që është marrë

Ka përfunduar mbledhja e e grupit të Partisë Socialiste, teksa në orën 17:00 pritet të nisë sesioni i ri parlamentar për vitin 2020. Në mbledhje, mësohet...

Kronika 17:59 - 7 Nentor, 2019

Ndryshimet e drejtuesve të burgjeve/ Emërohet shefi i ri i sigurisë së lartë në Drenovë

Sërish rotacion dhe emërime të reja në institucionet e vuajtjeve të dënimit të vendit tonë. Kështu, mësohet se në burgun e sigurisë së Lartë në Drenovë,...

Pezullohet nga detyra Artan Shkëmbi, kreu i task forcës “Forca e Ligjit”
Aktualitet 22:44 - 9 Mars, 2019

Rotacion në Policinë e Shtetit/ Shkarkohen tre drejtorë

Ditën e sotme ka ndodhur një rotacion në Policinë e Shtetit. Tre drejtorë policie në qarqe përkatësisht në Tiranë, Vlorë dhe Fier  janë shkarkuar. Drejtori i...