Connect with Us

All posts tagged "rome"

Politikë 10:49 - 19 Dhjetor, 2019

Në Romë për Samitin ndërqeveritar/ Rama: Do të nxiten donatorët për rindërtimin pas tërmetit

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur sot në Romë për të marrë pjesë në Samitin e Forumit InCe, një forum ky ndërqeveritar të bashkëpunimit rajonal mes vendeve...

Blog 21:55 - 14 Dhjetor, 2019

Krishtlindjet po afrojnë/ 5 destinacionet më magjike për këtë vit

Ndërsa muaji festiv ka mbërritur sëbashku me dritat dhe ngjyrat e tij, shumë njerëz po mendojnë se ku do t’i shpenzojnë festat e fundvitit. Krishtlindjet po...

Bota 19:07 - 7 Nentor, 2019

Tërmeti shkund Italinë/ Ja epiqendra dhe sa ballë ishte

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Italinë mbrëmjen e sotme. Raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter. Ndërsa epiqendra ka qenë 100...

Aktualitet 21:47 - 3 Qershor, 2019

Dhunoi të atin gjatë fluturimit/ Ulje të detyruar avioni i linjës Tiranë-Romë

Avioni i “Blue Panorama Express”  i nisur nga Tirana në Romë ka bërë sot ulje të detyruar në Pescara për shkak të një sherri që kishte...

Aktualitet 18:08 - 15 Prill, 2019

Presidenti Meta në Romë/ I shpreh mirënjohjen NATO-s

Presidenti Ilir Meta, ishte i ftuar në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s në Romë. Meta deklaroi se Shqipëria është e gatshme të marrë të gjitha përgjegjësitë...

Aktualitet 10:30 - 25 Dhjetor, 2018

Papa Françesku në meshën qendrore në Romë/ Njeriu është bërë i pangopshëm

Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku u ankua në meshën qendrore në Romë se “njeriu është bërë i pangopshëm”. Në festën e madhe të Krishtlindjeve ai...

Aktualitet 22:18 - 10 Nentor, 2018

U akuzua për falsifikim dokumentesh/ Kryebashkiakja e Romës shpallet e pafajshme

Gjykata e Romës ka shpallur të pafajshme kryetaren e bashkisë së Romës, Virginia Raggi për akuzat e falsifikimit të akteve publike në procesin hetimor kundër shefit...

ndoka paralajmeron ramen
Aktualitet 11:15 - 29 Tetor, 2018

Ndoka takon Salvinin/ Dhurata që mori nga ministri italian

Kryetari i i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka treguar se është takuar me zv/kryeministrin dhe njëkohësisht Ministrin e Brendshëm të Italisë, Matteo Salvini në Itali. Me...

Aktualitet 09:18 - 14 Tetor, 2018

Shpërthen gazi në një apartament/ Shmanget tragjedia në Itali

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur gjatë natës në një banesë në katin e parë të një ndërtese në Roma në Itali. Mediat italiane raportojnë se...

Aktualitet 14:36 - 18 Qershor, 2018

Çështja Xhafaj/ Deputeti demokrat dhe gazetari drejt burgut?

Nga Roma, dy prokurorët e çështjes Xhafaj-Veliaj, u kthyen duar bosh. Akt-ekspertimi mbi autencitetin e audio- përgjimit dhe rezultatet përfundimtare mbi zërat e regjistruar nuk janë...

Aktualitet 21:48 - 28 Maj, 2018

Ja ku është dërguar për ekzaminim audio-përgjimi i vëllait të Fatmir Xhafajt

Ekzaminimi i audio përgjimit të realizuar në të cilin është regjistruar një bisedë mes Albert Veliut dhe Agron Xhafajt, është dërguar nga autoritetet shqiptare në Itali...

Aktualitet 23:22 - 21 Maj, 2018

Habit Artan Hoxha/ Agron Xhafaj nuk do të qëndrojë 7 vite e 2 muaj në burg

Gazetari investigativ Artan Hoxha, i ftuar në studion e emisionit “Opinion”, të Blendi Fevziut, është shprehur se Agron Xhafaj ndodhet në një nga burgjet e Romës....

Kryesore Show Biz 13:30 - 5 Mars, 2018

Ledri Vula bëhet bashkë në Romë me…

Këngëtari i njohur Ledri Vula ndodhet në Itali, ku është takuar me bashkëkombasin e tij, portierin e Lazios, Thomas Strakosha. Reperi dhe portieri i kombëtares shqiptare...

Aktualitet 19:19 - 31 Dhjetor, 2017

Rama i veshur si babagjysh uron shqiptarët për Vitin e Ri

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka uruar shqiptarët për festën e ndërrimit të viteve. Kryeministri ka vendosur që Urimin për shqiptarët ta bëjë nëpërjet një videomesazhi...

Aktualitet 22:50 - 21 Dhjetor, 2017

50 mijë euro bredhi në Romë/ Si furçë tualeti

Bredhi i Vitit të Ri në qendrën e qytetit të Romës, ka nxitur reagime të ashpra tek qytetarët e në veçanti tek departamenti për kontrollin e...

Aktualitet 17:34 - 16 Gusht, 2017

Horror në Romë/ Vëllai copëton motrën dhe e hedh te koshi i plehrave, detajet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë, ku një 62-vjeçar ka ka copëtuar motrën e tij. Mediat italiane raportojnë se dyshohet që krimi të ketë...

Aktualitet 10:34 - 10 Gusht, 2017

Ju prezantojmë me shtëpinë e parë të Lori Hoxhës në Romë (Foto)

Trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha është bërë paksa nostaligjike. Lori ka jetuar dhe studiuar prej disa vitesh në Itali, e ndërsa është rikthyer sërish këtë...

Aktualitet 15:26 - 8 Prill, 2017

Dita Ndërkombëtare e Romëve/Ja apeli i Avokatit të Popullit

Avokati i Popullit, z. Igli Totozani, në Ditën Ndërkombëtare të Romëve shpreh shqetësimin për situatën problematike, ku jetojnë banorët e këtij minoriteti, në vendin tonë. Duke...

Life Style 22:00 - 18 Mars, 2017

Eleminoni aromat e këqia në …

Në këtë artikull do të njiheni me ushqimet dhe pijet që nuk duhet t’i konsumoni nëse doni që vagina juaj të mos mbajë erë të rëndë....

Aktualitet 17:21 - 3 Dhjetor, 2016

Ndërron jetë gazetari dhe analisti Andrea Stefani

Gazetari dhe analisti i njohur Andrea Stefani ka ndërruar jetë, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Më herët burime për Citynews thanë se Stefani po...

Aktualitet 13:50 - 10 Tetor, 2016

Nishani në Romë/ Takim me presidentin dhe kreun e Senatit

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani po zhvillon një vizitë pune në Romë të Italisë. Gjatë mesditës, Nishani është pritur në selinë e Presidencës italiane, Qurinale,...

Aktualitet 09:44 - 20 Gusht, 2016

Romë, siguri e lartë për shenjtërimin e Nënë Terezës

Shenjtërimi i Nënë Terezës, në kryeqytetin italian Romë ka bërë që institucionet përkatëse të marrin të gjithë masat për garantimin e sigurisë së pjesëmarrësve në këtë...

Aktualitet 22:35 - 3 Gusht, 2016

ISIS në Kajro: Këtë herë rradha e Romës dhe Jeruzalemit

ISIS ka nisur misionin për kërcënimin e mbarë Europës  me anë të videomesazheve. Këtë herë grup tjetër terrorist ”Wilayat Sayna”, i lidhur me ISIS-in, ka shpërndarë...