Connect with Us

All posts tagged "romana vlahutin"

Politikë 21:52 - 24 Shkurt, 2020

Meta thumbon Donald Lu dhe Vlahutin/ “Na u puthën në buzë nga gëzimi…”

Ilir Meta nuk i ka kursyer aspak sulmet edhe ndaj dy ish-ambasadorëve të BE-së dhe SHBA-së, Romana Vlahutin dhe Donald Lu. Teksa u pyet në emisionin...

Politikë 13:26 - 30 Tetor, 2019

Vila e Romana Vlahutin që shqetësoi opozitën dhe heshtja e mediave të “Ramës” për vilat e Lulzim Bashës

Nëse fut emrin e ish-ambasadores së BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin, fjala vjen tek search-i i “Rilindjes Demokratike”, do të gjesh dhjetëra shkrime kundër saj, për...

Aktualitet 11:29 - 7 Gusht, 2018

Vlahutin viziton Vermoshin/ Ambasadorja siç nuk e keni parë ndonjëherë (Foto)

Të enjten Delegacioni i BE-së në Shqipëri me në krye ambasadoren në ikje Romana Vlahutin  ka vizituar Vermoshin nga ku pati dhe një takim me banorët...

Aktualitet 21:21 - 7 Korrik, 2018

Vlahutin merr në “mbrojtje” Majkon/ Paralajmëron Ramën

Projektligji i Teatrit Kombëtar që i hap rrugë shembjes së tij, nga qeveria Rama u votua mes tensionesh. Opozita, shoqëria civile, artistët, por edhe vetë ministri...

Aktualitet 18:25 - 27 Qershor, 2018

Deputeti i PD “shpërthen” ndaj ambasadores së BE

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi, ka sulmuar ambasadoren e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, lidhur me deklaratën e saj pas vendimit të ministrave të...

Aktualitet 21:18 - 20 Qershor, 2018

“Shpërthen” ish-Kryeministri/ “Sulmon” ashpër Lu dhe Vlahutin

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një intervistë për Ora News,ka thënë se vendi është në një udhëkryq dramatik, ku kanë rënë të gjitha institucionet. Refoma në drejtësi,...

Aktualitet 11:35 - 25 Maj, 2018

Ikën Vlahutin vjen ambasadori i ri i BE-së në Tiranë

Pas largimit të ambasadores së BE në Tiranë, Romana Vlahutin, ambasador i ri është zgjedhur një italian, Luigji Soreca. Soreca është një dashamirës i Shqipërisë dhe...

Aktualitet 21:11 - 30 Prill, 2018

Nishani konfirmon denoncimin e Berishës ndaj ambasadores së BE-së

Ish-presidenti Bujar Nishani i ftuar në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo” në Report TV, ka konfirmuar denoncimin e bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka...

Aktualitet 16:25 - 25 Prill, 2018

Lufta ndaj drogës dhe Kryeministri/ Rama: Një fakt që nuk e di zonja Vlahutin!

Pas dorëzimit të raportit të Komisionit Europian, nga ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, ditën e sotme në Komisionin e Integrimit, ka reaguar nënkryetari i Lëvizjes Socialiste...

Aktualitet 13:14 - 25 Prill, 2018

Grida Duma “shokon” Komisionin e Integrimeve/  Ambasadorja Vlahutin e nxjerr bllof

Grida Duma duket se ka shkuar e pa pregatitur në mbledhjen e Komisionit të Integrimit ku ishte e pranishme dhe ambasadorja e BE- së Romana Vlahutin....

Aktualitet 21:48 - 21 Prill, 2018

Video-Politika rozë/ Deputeti me çantë misterioze në Kuvend, ambasadores Vlahutin s’i binden flokët

Ashtu si tragjikja dhe komikja bashkëjetojnë në realitet në jetën e përditshme, edhe në politikë flenë bashkë serioziteti dhe humori. Ndonëse nga ekrani ata duken personazhe...

Aktualitet 22:22 - 18 Prill, 2018

Murrizi “sulmon” Mogherin e Vlahutin: “Pika që nuk ju bie, sorosianë, komunistë …”

Pas “show-t” politik, sikurse e ka quajtur opozita, shfaqjen e qeverisë dhe ndërkombëtarëve, pas dhënies së rekomandimit nga KE, për hapjen e negociatave të Shqipërisë me...

Aktualitet 18:10 - 17 Prill, 2018

Çelja e negociatave/ Vlahutini dorëzon raportin e KE-së Presidentit

PresidentiIlir Meta priti në takim Ambasadoren e Delegacionit të BE-së në Tiranë, znj. Romana Vlahutin, me rastin e publikimit të raportit të progresit për Shqipërinë nga...

Aktualitet 08:56 - 14 Prill, 2018

Berisha zbulon arsyen pse Vlahutin kërkoi arrestimin e tij

Pas deklaratës së dhënë në një intervistë për “ABC News”, se ambasadorja e BE-së, në Shqipëri, Romana Vlahutin i ka kërkuar prokurorit të përgjithshëm asokohe, Adriatik...

Politikë 14:51 - 27 Mars, 2018

Vlahutin: BE, e shqetësuar për abuzimet me pronat në Shqipëri

Nga Vlora ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, në një deklaratë për mediat, ka thënë se prona është një e drejtë themelore që për BE është e...

Aktualitet 12:28 - 27 Mars, 2018

Abuzimet me pronat/ Vlahutin me urgjencë drejt Vlorës

Bashkimi Evropian ka ofruar mbështetje për zgjidhjen e problemit me pronën private në vendin tonë. Nga qyteti i Vlorës, ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, deklaroi se...

Aktualitet 16:10 - 13 Mars, 2018

Zbardhet takimi i ministrit Xhafaj me ambasadorët e BE

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka reaguar pas takimit me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Evropian në Tiranë. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Xhafaj ka...

Politikë 17:58 - 8 Mars, 2018

Dhunimi i ligjit për Shërbimin Civil/ Vasili: Pse hesht Vlahutin?

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, në  një postim në rrjetet sociale, ka reaguar ndaj qëndrimit të ambasadores së BE-së, Romana...

Politikë 22:08 - 12 Shkurt, 2018

Vasili: Cilës Vlahutin t’i besojmë…?

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, në një postim në rrjetet sociale, ka shpërthyer kundër ambasadores Romana Vlahutin, duke e akuzuar...

Politikë 16:59 - 12 Shkurt, 2018

Hapja e negociatave/ Vlahutin: Parlamenti rol kyç

Ambasadorja Romana Vlahutin, në takimin e organizuar për sesionin e 12 të KSPA BE-Shqipëri, teksa ka komentuar punën e bërë nga Shqipëria për hapjen e negociatave,...

Aktualitet 18:08 - 7 Shkurt, 2018

Hapja e negociatave/ Murrizi ironizon deklaratën e Vlahutin: Të q….. moj shegë, na…

Deputeti i Partisë Demokratike, Muslim Murrizi, ka ironizuar deklaratën e ambasadores Romana Vlahutin, e cila në një dalje për mediet ditën e djeshme tha se  ende...

Aktualitet 17:39 - 6 Shkurt, 2018

Vasili: Pse nuk flet Vlahutin për asgjësimin e ONM-së?

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, në një postim në rrjetet sociale, teksa ka ngritur pikëpyetje përse ambsadorja e SHBA-ve, Romana...

Aktualitet 22:35 - 26 Janar, 2018

Berisha akuza të forta Olsi Ramës dhe Ambasadores Vlahutin

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka prekur edhe një herë heshtjen e Ambasadores së BE Romana Vlahutin lidhur me kanabizimin e...