Connect with Us

All posts tagged "Roma"

ish deputeti kryqezon ramen
Aktualitet 13:48 - 6 Prill, 2019

Zbulohet mashtrimi për Aeroportin e Kukësit/ Rama del “zbuluar”

Ish-kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me deklaratat e Ramës, për Aeroportin e Kukësit. Në një postim...

cifcfare nuk duhet te sakrifikosh ne lidhje t rome
Aktualitet 19:40 - 31 Janar, 2019

Qyteti historik ofron “të dashur instagrami   me qera”/Ja se sa kushton

Nëse je turiste në Romë ke mundësinë të marrësh një “të dashur me qera” dhe të bësh foto me të. Shërbimi ofrohet nga Roma Experience, një...

Aktualitet 21:45 - 27 Janar, 2019

Filmi ‘Roma’, bum turistësh në Meksikë

Suksesi i filmit Roma të regjisorit meksikan Alfonso Cuaron, ka bërë që të ndizet një pelegrinazh i vërtetë i fansave drejt rrugëve të qytetit të Meksikos,...

Uncategorized 18:40 - 17 Tetor, 2018

“Pika trëndafil”/ Bashkëthemeluesja e LIBRA-s nxjerr në treg romanin

Prej ditës së nesërme në të gjitha libraritë në Tiranë, por jo vetëm do të mund të gjeni tashmë edhe librin e bashkëthemelueses së Partisë LIBRA,...

Aktualitet 10:29 - 1 Tetor, 2018

Kalojnë të gjitha rrugët më nga Roma?

Java që kaloi pati një lajm që media planetare i kushtoi vëmendje, Versace një nga ikonat italiane të Alta Modës ju shit amerikaneve. Asgjë e re...

Aktualitet 11:15 - 15 Gusht, 2018

Roma vazhdon me super merkaton/ Transferimi i ri vjen nga Franca

Pasi dje zyrtarizoi kampionin e botës, Steven N’Zonzi, Roma vazhdon të mos ndalet në merkato.  Përforcimi i rradhës do të vijë nga Franca, është pikërisht ylli...

Aktualitet 12:21 - 14 Gusht, 2018

Zyrtare/ Roma bën transferimin e 12-të për këtë merkato

Drejtori sportiv i Romës, Monchi, tregon dhe njëherë aftësitë e tij në merkato. Roma transferon përfundimisht nga Sevilla, francezin kampion bote, Steven N’Zonzi. Roma do të...

Aktualitet 15:16 - 12 Gusht, 2018

Kampionin e botës e kërkon Roma/ Ja çfarë bën Barcelona

Një nga lëvizjet më të bujshme këtë vere ishte transferimi i brazilianit Malcom te Barcelona. Deri pak para se të transferohej te klubi katalanas, ylli brazilian...

Aktualitet 13:03 - 6 Gusht, 2018

Shokohet Milani/ Ylli i tyre do të transferohet te Roma

Nga njëra anë Milani po kërkon të përforcohet me emra të rinj, nga ana tjetër vjen lajmi i keq pasi ylli i tyre kryesor, Suso, përflitet...

Aktualitet 18:36 - 1 Gusht, 2018

Roma në kërkim të një mesfushori/ Të kuqtë i “hedhin sytë” nga Spanja

Roma ka nisur tratativat me Sevillan për mbrojtësin francez, Steve Nzonzi. Sipas “Gazetta dello Sport”, ekipi nga kryeqyeti ka arritur akordin me lojtarin. Drejtuesit e Romës...

Kuriozitete 23:20 - 26 Shkurt, 2018

Foto/ Roma e mbuluar me dëborë

Kryeqyteti italian është mbuluar me dëborë ditën e sotme. Ky mot i pazakontë shkaktoi shumë probleme në transport, mbylli shkolla dhe detyroi autoritetet të thërrisnin ushtrinë...

Aktualitet 19:10 - 30 Prill, 2017

Boudica, mbretëresha-luftëtare që trembi Romën

Boudica është padyshim një nga udhëheqëset më të njohura të Britanisë së epokës Romake. Si mbretëreshë e fisit Iceni, me qendër në Norfolk, ajo kujtohet si...

Bota 22:00 - 15 Mars, 2016

Roma e Tretë

A ka një të ardhme në rrugëtimin ekumenik midis kishës së Françeskut dhe Patriarkatit Ortodoks të Moskës? Më shumë dyshime sesa qartësi Qetësi, nënvizojnë observatorët e...

Histori 19:14 - 4 Mars, 2016

Viti 1000 para Krishtit / Dita kur Roma njohu fuqinë e saj të vërtetë

Në vitin 1000 para Krishtit, toka përgjatë lumit Tiber është një kënetë. Askush nuk do të zgjidhte të ndërtonte një qytet këtu, pasi nuk ka pothuaj...

Aktualitet 21:33 - 2 Prill, 2015

Julian Deda: Shqiptaret edhe daljet ne aeroportet e huaja i kane te keqija

Aktori i humorit Julian Deda shkruan ne rrjetin social facebook se Shqiperine e ndjen qe ne aeroportin e Romes, rruges per tek dalja ku mer autobuzin...