Connect with Us

All posts tagged "roland bejko"

Politikë 16:25 - 29 Shkurt, 2020

Do i lironte nipat nga burgu/ Roland Bejko tregon “të vërtetat” e Henri Çilit

Ish kryetari i PD-së së Gjirokastrës, Roland Bejko, ka reaguar një ditë pas arrestimit të pronari i UET, Henri Çili i cili ishte përfshirë për lirimin...

Politikë 17:34 - 14 Janar, 2020

“Takim historik”/ Ish kreu i PD ironizon Bashën

Ish kreu i PD-së, në Gjirokastër Roland Bejko, ka shenjëstruar kreun e PD-së Lulzim Basha. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai ka ironizuar,...

Politikë 22:18 - 10 Janar, 2020

Deklarata e ish-kreut të PD/ “Nuk ka burrë nëne që t’i rezistojë mafies së ndërtimit”

Një deklaratë mjaft të fortë ka bërë mbrëmjen e sotme ish-kreu i PD Gjirokastër, Roland Bejko, teksa ishte duke folur për rindërtimin e banesave. Bejko tha...

Aktualitet 20:21 - 13 Korrik, 2019

Nga pazari i 17 Majit në braktisjen e institucioneve/ Ish kreu i PD-së, ia thotë copë Bashës

Ish kreu i PD në Gjirokastër, Roland Bejko ka shenjëstruar politikën e mbrapshtë që po ndjek Lulzim Basha duke ia dhënë me duart e tij pushtetet...

Aktualitet 15:27 - 14 Mars, 2019

Sfidoi publikisht Bashën me largim nga partia/ Ish-kreu i PD-së flet për CNA.al

Ish kryetari i degës së Partisë Demokratike në Gjirokastër, tashmë anëtar i kësaj force politike, Roland Bejko pak kohë më parë, doli hapur në krah të...

rudina hajdari kunder lulzim bashes
Aktualitet 14:32 - 4 Mars, 2019

Ish-kreu i PD-së në krah të Rudina Hajdarit/ Sfidon hapur Bashën

Ish kryetari i PD-së në Gjirokastër, tashmë anëtar i kësaj force politike, Roland Bejko ka dalë hapur në krah të deputetes Rudina Hajdari. Në një postim...

Aktualitet 18:16 - 25 Nentor, 2018

Mbyllet votimi në Gjirokastër/ Dashnor Aliko merr drejtimin e PD

Ish-kryetari i komunës së Lazaratit, Dashnor Aliko do të jetë kreu i ri i degës së Patisë Demokratike në Gjirokastër, pas tërheqjes nga kandidimi të Roland...

plas ne pd
Aktualitet 17:02 - 23 Nentor, 2018

“Dëshmorët” e zgjedhjeve të Lulit/Pas Bejkos në Gjirokastër bie edhe Myslym Murrizi në Lushnjë ?

Kreu i PD Lushnje, Myslym Murrizi nuk është lejuar të rikandidojë për këtë degë. CNA.al ka mësuar se Murrizi po perplaset për rikandidim për këtë degë....

Aktualitet 20:47 - 11 Dhjetor, 2017

Befason kryetari i PD-së Gjirokastër/ Basha të fitojë besimin

I ftuar në studion e lajmeve në “Syri.net”, studenti i dhjetorit ’90 dhe kreu i Partisë Demokartike në Gjirokastër, Roland Bejko, ka treguar sfidat që e...

Aktualitet 14:06 - 28 Nentor, 2015

FOTO/ Gara për Kreun e FRPD-së, terror në Gjirokastër

Sot është duke u zhvilluar debati për kreun e Forumit Rinor të Partisë Demokratike në Gjirokastër. Ashtu siç është njoftuar edhe ditën e djeshme, ish-Kreu i...

Aktualitet 17:02 - 19 Qershor, 2015

PD Gjirokaster: 5 gënjeshtra, 3 tre shkelje ligjore te LSI dhe një thirrje per qytetaret

  Dega e partise Demokratike ne Gjirokaster ne mbyllje te  fushaten e zgjedhjeve te 21 Qershorit, falenderoi qytetarët e Bashkisë së re të Gjirokastrës, për pritjen dhe...

Aktualitet 13:45 - 22 Mars, 2015

Gjirokastër/ Kreu i PD Bejko: Shpërthimi në banesën e babait tim, prapavijë politike

Kreu i Partisë Demokratike në Gjirokastër, Roland Bejko ka deklaruar se shpërthimi me tritol i ndodhur në orët e para të mëngjesit në banesën e babait...