Connect with Us

All posts tagged "robert aliaj"

Aktualitet 12:28 - 13 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj nuk ndalet/ Sfidon policinë

Ndonëse ndaj artistit Robert Aliaj ka filluar një porcedim penal, ai është shfaqur sërish sot pranë protestës së studentëve . Ndaj artistit Aliaj, profesorit Edmond Tupja...

Kryesore Show Biz 13:10 - 12 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj shpërthen ndaj VIP-ave: Nuk u përfshinë në protestë, janë kategoria më e pështirë

Ndërkohë që studentët ndodhen prej ditësh duke ndenjur me orë të tëra në këmbë për kauzën e tyre, Robert Aliajt i ka rënë në sy diçka...

Aktualitet 09:12 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Procedohen penalisht 25 persona, mes tyre Robert Aliaj dhe Edmond Tupe

25 persona janë proçeduar penalisht nga policia pas protestës së studentëve. Mësohet se mes personave të proceduar janë edhe këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si...

Kryesore Show Biz 10:25 - 10 Dhjetor, 2018

Rrëfehet Robert Aliaj: “Shqiptarët e tregojnë veten budallenj sepse…”

Robert Aliaj ishte një nga pjesmarrësit në edicionin e 20 të “Kënga Magjike” ku pas një mungese të gjatë në muzikë, prezantoi këngën “Ah ku më...

Aktualitet 14:55 - 9 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj kërkesë studentëve/ Qëndroni të pastër, jo si ata të 90-ës

Protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit ditën e sotme i është bashkuar, edhe artisti Robert Aliaj. Duke folur para studentëve, Aliaj dha mesazhin e fortë...

Aktualitet 11:34 - 7 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj dhe Edmond Tupja dalin në protestë

Protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit i janë bashkuar këngëtari Robert Aliaj, dhe publicisti Edmond Tupja. Ata i kanë kërkuar studentëve që të mos heqin...

Kryesore Show Biz 10:40 - 10 Nentor, 2018

Robert Aliaj sulmon vajzat shqiptare: “Ku ndryshojnë nga prostitutat?”

Kur vjen puna tek të qënit i hapur dhe pa komplekse në publik një nga personazhet shqiptarë që na vjen në mendje menjëherë është Robert Aliaj....

Aktualitet 22:05 - 21 Shtator, 2018

Shokon Robert Aliaj / Ja si më përdhunuan kur isha 16 vjeç

Robert Aliaj ka bërë një rrëfim tronditës gjatë një interviste në emisionin “Provokacja” në ABC News. Aliaj ka treguar se, ai është përdhunuar në moshën 16-vjeçare....

Aktualitet 15:46 - 17 Dhjetor, 2017

“S’ia fal lotët…”, Fiori flet për sherrin me fjalë banale me Robertin Aliajn

Fiori Dardha ishte një nga të ftuarat e mbrëmshme në e misionin “Why Not” të Roza Latit. Një nga ngjarjet më të bujshme që lidhen me...

Aktualitet 01:00 - 13 Dhjetor, 2017

‘Kape çik kape…’/ Ana tund të pasmet para tyre, Berti dhe Driloni e humbin fare

Pak para nisjes së spektaklit “Dance with me”, Robert Aliaj dhe Drilon Hoxha kanë qenë duke biseduar në korridoret e televizionit, ndërsa i ka ndërprerë Ana...

Aktualitet 21:32 - 5 Dhjetor, 2017

Foto/ Robert Aliaj sherr me ndjekësit në rrjetet sociale

Anëtari i jurisë së “Dance With Me”, Robert Aliaj, është ndër personat me të komentuar të momentit si një njeri kritik dhe shpesh herë kritikohet për...

Aktualitet 10:17 - 23 Nentor, 2017

Robert Aliaj përlotet/Zbulon marrëdhënien me vajzën e tij dhe arsyen pse lyen thonjtë

Ai gjithnjë është konsideruar një nga personazhet më të veçantë që ka Shqipëria, një artist i vetmi në llojin e tij. Prej vitesh ne e shohim...

Aktualitet 14:29 - 14 Tetor, 2017

Sherri Live/ Gruaja e Robert Aliajt i përgjigjet Fiorit

Para disa ditësh në spektaklin “Dance with me” pati një përplasje të fortë mes gazetares Fiori Dardha dhe Robert Aliaj. Debati nisi për dhunën ndaj grave...

Aktualitet 10:35 - 28 Prill, 2017

Nga Robert ALIAJ/SHQIPERIA NUK VDES, VETEM SE PO DUKET SIKUR KERKON TE KRYEJE VETEVRASJE

Kështu duket se e po shohim aktualitetin në kohën e gazetarisë post-politike. Përtej aktivitetit mediatik që shkakton periudha e zgjedhjeve, gazetaria politike duhet të komentojë më...

Aktualitet 18:31 - 21 Prill, 2017

Nga Robert ALIAJ/UNE KAM LINDUR NE NJE VEND KU PAQJA POLITIKE ESHTE GJENDJE E JASHTZAKONSHME

Unë kam lindur në një vend ku paqja politike është gjendje e jashtëzakonshme. Dhe si për të gjithë ata që rriten në një kontekst të tillë,...

Aktualitet 12:18 - 13 Prill, 2017

Nga Robert ALIAJ/Shqipëria është një trup i vdekur, i shpëlarë nga historia…

Çfare na mbetet neve per te besuar tani? Asgje. Ne nuk besojme me ne kulture, Ne besojme tek perulja, Ne besojme kur nuk themi te verteten....

Aktualitet 10:48 - 24 Mars, 2017

Nga Robert Aliaj/Gënjeshtra është bërë një armë destruksioni masiv

Çdo mëngjes, sa here mbaroj së shfletuari faqet online, kuriozitet ky i fuzionuar me zakonet e së kaluarës që tashmë më është bërë instikt, dal me...

Aktualitet 09:54 - 22 Mars, 2017

Nga Robert ALIAJ/SOT ME KANE HACKUAR K…..? APO UNE JAM TOPALL?

Duke konstatuar mungesën e besimit dhe të respektit që ka përfshire jo vetëm politikën shqiptare, por edhe vetë shoqërinë, mund të konstatosh gjithashtu se Shqipëria ka...

Aktualitet 20:09 - 20 Mars, 2017

Nga Robert ALIAJ/ÇFARË ELITE? PER CILIN POPULL?

Si duhet ti kuptojmë elitat? Si një sukses individual? (versioni shqiptar) apo si një objekt historik në vetvete? Kjo është një fushë shumë e diskutueshme, nuk...

Aktualitet 22:05 - 23 Tetor, 2016

Nga Kastriot MYFTARAJ/Bytha e deformuar e Robert Aliajt dhe shqiponja e flamurit e deformuar prej tij

Dje në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit në Tv Klan, u shfaq piktori Robert Aliaj si autori i shqiponjës së zezë të flamurit kombëtar...