Connect with Us

All posts tagged "rita"

Lajme 14:26 - 27 Shkurt, 2020

Video-“Do të të vras”/ Roza Lati i hidhet në prehër Laert Vasilit, Rita shuan “sherrin”

Roza Lati dhe e ëma e saj Rita, kanë qënë të ftuara në emisionin e ‘Soiree’ mbrëmjen e djeshme ku nuk kanë munguar batutat. Roza është...

Aktualitet 12:10 - 22 Maj, 2019

“Jam e bekuar që erdha në Britani”/Rita Ora flet për gjëndjen e mjeruar të fëmijëve në Kosovë

Një muaj më parë , këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, vizitoi disa lagje të varfra në Kosovë dhe mbeti e habitur nga gjendja në...

Aktualitet 10:53 - 17 Maj, 2019

“Harrove të lash enët”/Rita Ora merr kritikën tipike shqiptare nga mamaja e saj

Ditën e djeshme këngëtarja shqiptare Rita Ora mori pjesë në Festivalin e Kanës dhe dukej mahnitëse me fustanin e saj të bardhë.   Por para pak...

Aktualitet 13:40 - 13 Maj, 2019

Foto+18/Rita Ora “tërbon” rrjetin, zbulon pjesën intime dhe i habit të gjithë

Këngëtarja shqiptare e njohur tashmë në të gjithë botën, Rita Ora shpesh provokon me fotot e saj në rrjetet sociale. Por në postimin e fundit në Instastory,...

Aktualitet 11:10 - 12 Maj, 2019

“Jam shumë e nderuar”/Rita Ora shpallet zyrtarisht ambasadore e UNICEF

Me anë një postimi në rrjetet sociale këngëtarja shqiptare Rita Ora njoftoi se është bërë ambasadore e organizatës humanitare “UNICEF”. Rita ka falënderuar “UNICEF”-in për titullin...

Kryesore Show Biz 11:40 - 9 Maj, 2019

Çfarë ka ndodhur mes tyre? Rita Ora dhe Dua Lipa shmangin njëra tjetrën në ‘Met Gala 2019’

Mbrëmjen e së martës në New York u zhvillua galaja më e rëndësishme në botë, “Met Gala 2019”. Aty morën pjesë edhe dy këngëtaret shqiptare Rita...

Kryesore Show Biz 15:10 - 1 Maj, 2019

Foto/Rita Orës i hedhin recipetat në skenë, reagimi i saj i habiti të gjithë

Këngëtares shqiptare me famë botërore gjatë njërit prej koncerteve të saj, Rita Orës, i kanë hedhur në skenë një palë reçipeta. Këngëtarja e ka publikuar këtë...

Aktualitet 11:40 - 21 Prill, 2019

“Video e pavlefshme për Kosovën”/Kënga e Rita Orës bllokohet në vendlindjen e saj

Më 18 prill këngëtarja me origjinë kosovare Rita Ora publikoi këngën e saj më të re “Carry On”, një duet me DJ-in e njohur, Kygo. Kjo...

Kryesore Show Biz 12:10 - 13 Prill, 2019

Zbulohet arsyeja/Pas vizitës 3 ditore në Kosovë,Rita Ora shfaqet në Dubai me një surprizë

Dje Rita Ora tregoi se pas vizitës në Kosovë po i drejtohej Dubait. Ndërsa arsyeja e vizitës së saj në atdhe lidhej me ndihmën për fëmijët,...

Kryesore Show Biz 12:10 - 10 Prill, 2019

Foto/Rita Ora në Kosovë, por pamjet nuk janë aspak të gëzueshme

Ditën e hënë këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, mbërriti  në Kosovë, ku do të qëndrojë për një vizitë 3-ditore. Qëllimi i saj nuk është ndonjë...

Kryesore Show Biz 14:53 - 2 Prill, 2019

Foto/Rita Ora “guxon”, pozon topless dhe ‘çmend’ fansat

Rita Ora është duke vijuar me intensitet koncertet, ndërkohë që vetëm pak javë më parë ka publikuar klipin e këngës me titull “Only want you”.Gjithashtu këngëtarja...

Kryesore Show Biz 12:02 - 31 Mars, 2019

Rita Ora rrëfen si u largua nga Kosova për të shpëtuar nga lufta dhe ndihmon femrat e vendit të saj

Përgjatë një rrëfimi për “The Telegraph” ylli i muzikës botërore Rita Ora ka rrëfyer si u largua nga Kosova bashkë me familjen e saj  për të...

Kryesore Show Biz 11:40 - 29 Mars, 2019

Rita Ora do të rikthehet përsëri në Kosovë? Zbulohet çfarë do të ndodhë

Rita Ora do të kthehet në muajin prill në Kosovë pasi do të merret me disa projekte bamirësie. Ajo është bashkuar me drejtorin e dizajnit të...

Kryesore Show Biz 12:40 - 26 Mars, 2019

Rita Ora rikthehet përsëri në “bazë”/Shfaqet në krahët e aktorit të njohur

Rita Ora është rikthyer në krahët e ish-të dashurit shumë pak kohë pas ndarjes nga aktori Andrew Garfield. Këngëtarja shqiptare bëri që të gjithë t’i kthenin...

Aktualitet 21:30 - 23 Mars, 2019

Janë sërish bashkë! Rita Ora rikthehet me ish të dashurin vetëm pak javë pas ndarjes nga aktori

Rreth dy javë më parë, mediat rozë u pushtuan nga lajmet e ndarjes së këngëtares me origjinë shqiptare Rita Ora nga i dashuri, aktori Andrew Garfield....

Aktualitet 20:15 - 17 Mars, 2019

Rita Ora ka një këshillë për femrat: ‘’Gjeni sytjenat e duhura”

Rita Ora,së fundmi ka ndarë në “Instagram” një foto me sytjena përpara pasqyrës, ku duket mjaft në paqe me veten dhe arsyeja është e thjeshtë: ‘Sapo...

Kryesore Show Biz 10:25 - 13 Mars, 2019

“Edhe shumë vite të tjera duke bërë kafe”/Rita Ora nuk i ndahet zakoneve shqiptare

Rita Ora ka qenë vetëm 1 vjeç kur është larguar nga Shqipëria për tu zhvendosur familjarisht në Britaninë e Madhe, ama disa tradita i ka trashëguar...

Kryesore Show Biz 12:53 - 6 Mars, 2019

Aktori i famshëm i jep fund romancës me Rita Orën pas 4 muaj lidhjeje! Zbulohet arsyeja

Romanca e këngëtares Rita Ora me aktorin e njohur, Andrew Garfield thuhet se ka mbaruar pasi ylli i Hollivudit i tha asaj se dëshiron të ketë...

Aktualitet 23:10 - 25 Shkurt, 2019

Nga Rita tek Kendall: Fustanet e after party-t të çmimeve Oscar qenkan bombë!

Po, mbrëmja e famshme e “Vanity Fair” ka përfunduar, por megjithatë ndoshta disa prej jush ende nuk kanë parë si janë veshur yjet e tapetit të...

Kryesore Show Biz 11:10 - 22 Shkurt, 2019

Rita Ora rrëfen për herë të parë si u ndje kur mësoi se nëna ishte sëmurë me kancer

Nëna e Rita Orës zbuloi pak ditë më parë se ka fituar betejën me kancerin. Dhe këngëtarja me origjinë shqiptare tregon për herë të parë sesi...

Kryesore Show Biz 10:19 - 14 Janar, 2019

“Vdes për vëmendje”- Rita Lati flet për famën dhe komentet jo të mira mbi Rozën në rrjetet sociale

Rita Lati është një ndër personazhet më të dashur për publikun shqiptar. Çiltërsia dhe humori i saj i kanë kaluar dhe të bijës, Rozës. Në një...

Kryesore Show Biz 12:25 - 11 Janar, 2019

“S’kam qënë asnjëherë pa burrë!” Rita Lati zbulon të pathënat e jetës sentimentale

Rita Lati ka zbuluar dje arsyen pse nuk u martua më pas ndarjes nga bashkëshorti. E ftuar në emisionin “Rudina” ajo foli pa dorashka dhe tha...

Kryesore Show Biz 12:40 - 27 Dhjetor, 2018

Pasi Rita kërceu me këngën e tij, Shpat Kasapi i bën kërkesën e paparë!

Rita Ora adhuron këngët shqiptare dhe nuk është më sekrete! Këngëtarja shqiptare festoi me familjarët e saj mbrëmjen e Krishtlindjeve, duke kërcyer me shami në dorë,...