Connect with Us

All posts tagged "rita ora"

“Lyju pak me…”/ Mamaja i jep Rita Orës këshillën tipike shqiptare
Showbizz 11:58 - 28 Shkurt, 2021

“Lyju pak me…”/ Mamaja i jep Rita Orës këshillën tipike shqiptare

Këngëtarja me famë botërore me origjinë shqiptare, Rita Ora ndodhe në Australi pasi është pjesë e talentshoët The Voice në Australi. Ajo do të jetë pjesë...

Prit pak!/ Rita Ora dhe Dafina Zeqiri në një bashkëpunim?
Showbizz 14:45 - 21 Shkurt, 2021

Prit pak!/ Rita Ora dhe Dafina Zeqiri në një bashkëpunim?

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora ka shprehur hapur se cila është artistja shqiptare që ajo pëlqen më së shumti dhe ka dëshirë të bashkëpunojë. Këngëtarja...

“E ke marrë veten në qafë”/ Arta Bajrami thumbon këngëtarët shqiptarë për klikimet
Showbizz 15:38 - 19 Shkurt, 2021

“E ke marrë veten në qafë”/ Arta Bajrami thumbon këngëtarët shqiptarë për klikimet

Këngëtarja Arta Bajrami ka bërë disa postime në rrjetet sociale ku nëpërmjet këngës më të re të Rita Orës thumbon këngëtarët e tjerë shqiptar. Arta ka...

Rita Ora gëzon shqiptarët/ Shfaqet me veshje tradicionale në klipin e ri
Showbizz 15:12 - 13 Shkurt, 2021

Rita Ora gëzon shqiptarët/ Shfaqet me veshje tradicionale në klipin e ri

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka publikuar klipin e saj më të ri, “Big”. Klipi i saj tërhoqi vëmendjen e të gjithë shqiptarëve duke i...

“Wow je shumë seksi”/ Rita Ora komplimeton trupin e këngëtares shqiptare
Showbizz 12:22 - 9 Shkurt, 2021

“Wow je shumë seksi”/ Rita Ora komplimeton trupin e këngëtares shqiptare

Këngëtarja Dafina Zeqiri është një nga personazhet më të komentuara dhe të preferuara për shqiptarët. Në rrjetet sociale Dafina shpesh ndan foto shumë seksi ku tregon...

“Asnjë fjalë nuk mund ta përshkruajë atë”/ Rita Ora emocionon me dedikimin për të ëmën
Showbizz 15:29 - 17 Janar, 2021

“Asnjë fjalë nuk mund ta përshkruajë atë”/ Rita Ora emocionon me dedikimin për të ëmën

Për këngëtaren Rita Ora sot është një ditë shumë e rëndësishme, pasi e ëma ka ditëlindjen. Nëpërmjet disa videove dhe momenteve familjare, Rita i ka dedikuar...

Jo vetëm gjobën/ Rita Ora merr "ndëshkimin" e madh pas thyerjes së rregullave kundër Covid-19
Showbizz 13:16 - 6 Janar, 2021

Jo vetëm gjobën/ Rita Ora merr “ndëshkimin” e madh pas thyerjes së rregullave kundër Covid-19

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora, ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të thyerjes së rregullave kundër Covid-19. Ajo u gjobit me një shumë...

Frikësohej se mund të kishte të njëjtin fat si nëna e saj/ Rita Ora bën rrëfimin prekës
Showbizz 13:04 - 27 Dhjetor, 2020

Frikësohej se mund të kishte të njëjtin fat si nëna e saj/ Rita Ora bën rrëfimin prekës

Mamaja e këngëtares Rita Ora, Vera, në vitin 2005 u diagnostikua me kancer gjiri dhe lufta e saj me sëmundjen nuk ka qenë aspak e lehtë....

Nuk respektoi rregullat dhe masat kundër Covid/ Çfarë po ndodh tani me Rita Orën?
Showbizz 13:43 - 23 Dhjetor, 2020

Nuk respektoi rregullat dhe masat kundër Covid/ Çfarë po ndodh tani me Rita Orën?

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka qenë në fokus të mediave rozë, pas thyerjes së rregullave dhe masave kundër Covid. Mediat e huaja shkruajnë se...

Spektakli i talenteve të reja/ Rita Ora konfirmohet si anëtare jurie në “The Voice of Australia”
Showbizz 15:45 - 16 Dhjetor, 2020

Spektakli i talenteve të reja/ Rita Ora konfirmohet si anëtare jurie në “The Voice of Australia”

Këngëtarja  e famshme me origjinë shqiptare , Rita Ora do të jetë një nga anëtaret e jurisë së The Voice of Australia. Ky lajm është bërë...

Spektakli i talenteve të reja/ Rita Ora konfirmohet si anëtare jurie në “The Voice of Australia”
Showbizz 14:35 - 6 Dhjetor, 2020

Pasi mori gjobën prej 10 mijë paund/ Rita Ora tregon se nuk ishte hera e parë që kishte thyer rregullat anti-covid

Pak ditë më parë këngëtarja me famë botërore Rita Ora festoi 30 vjetorin e saj në shoqërinë e miqve. Pas festës Rita bëri të ditur se...

U gjobit me 10 mijë paund për shkelje të rregullave të izolimit/ Rita Ora kërkon falje publike
Life Style 17:30 - 30 Nentor, 2020

U gjobit me 10 mijë paund për shkelje të rregullave të izolimit/ Rita Ora kërkon falje publike

Këngëtarja Rita Ora, ka kërkuar falje publike pasi u gjobit me 10 mijë £ për shkelje të rregullave të izolimit. Ajo ka thënë se shkelja ka...

Festoi me miqtë për 30-vjetorin/ Rita Ora gjobitet me 10 mijë paund
Showbizz 14:42 - 30 Nentor, 2020

Festoi me miqtë për 30-vjetorin/ Rita Ora gjobitet me 10 mijë paund

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është gjobitur me 10 mijë £ pasi organizoi një festë me 30 të ftuar.Këngëtarja është shprehur për The Sun se...

Showbizz 20:00 - 27 Nentor, 2020

FOTOT-Rita Ora feston 30 vjetorin në shtëpi/ Këngëtarja merr urimin e veçantë nga mamaja e saj

Këngëtarja Rita Ora ka festuar ditën e djeshme 30 vjetorin e saj. Ndonëse në kushte pandemie, Rita ka vendosur ta festojë në mënyrën e saj këtë...

Spektakli i talenteve të reja/ Rita Ora konfirmohet si anëtare jurie në “The Voice of Australia”
Showbizz 15:14 - 13 Nentor, 2020

“Nuk kam bërë një jetë normale”/ Rita Ora rrëfehet në prag të 30 vjetorit

Këngëtarja Rita Ora për pak ditë feston 30 vjetorin e lindjes dhe kjo e ka bërë të reflektojë mbi jetën e saj. Gjatë një interviste për...

Festoi me miqtë për 30-vjetorin/ Rita Ora gjobitet me 10 mijë paund
Fashion 16:52 - 3 Nentor, 2020

FOTO-Rita Ora sjell trendin më të ri/ A do të guxonit ta provoni?

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është vlerësuar shpesh herë si një nga personazhet që vishet më mirë dhe kreativë. Së fundmi Rita ka tërhequr vëmendjen...

FOTOT-Nga Zaimina Vasjari tek Tayna/ Si u maskuan bukuroshet shqiptare për Halloween
Showbizz 11:39 - 2 Nentor, 2020

FOTOT-Nga Zaimina Vasjari tek Tayna/ Si u maskuan bukuroshet shqiptare për Halloween

Dy ditë më parë, rrjetet sociale u mbushën plot me foto të personazheve të njohura të maskuar si personazhet e tyre të preferuar, për Halloween. Gjatë...

Showbizz 13:30 - 21 Tetor, 2020

Në përvjetorin e ndarjes nga jeta/ Rita Ora kujton gjyshin e saj të ndjerë

Ditën e djeshme ka qenë shumë e rëndësishme për këngëtaren Rita Ora. Në të njëjtën ditë ajo ka festuar ditëlindjen e të motrës dhe përvjetorin e...

Kthehet në Britani pas 11 vitesh/ Chris Brown fotografohet me Rita Orën
Showbizz 15:54 - 16 Tetor, 2020

Kthehet në Britani pas 11 vitesh/ Chris Brown fotografohet me Rita Orën

Këngëtarja shqiptare Rita Ora është forografuar nga nën shoqërinë e Chris Brown i cili pas 11 vitesh është kthyer në Londër. Së bashku me dyshen e...

Nuk përmbahet Rita Ora!/ Pozon pa reçipeta
Showbizz 14:13 - 9 Tetor, 2020

Nuk përmbahet Rita Ora!/ Pozon pa reçipeta

Rita Ora është një nga këngëtaret që gjithnjë është komentuar nga stilistët më të mëdhenj për veshjet e saj. Bukuroshja shqiptare i ka lënë pak vend...

Showbizz 14:06 - 5 Tetor, 2020

FOTOT-Fejohet Rita Ora?/ Ky është detaji që ngre dyshimet

Pak muaj më parë u zbulua lidhja e re e dashurisë së këngëtares Rita Ora me regjisorin Romain Gavras. Çifti kaluan pushimet së bahsku ndonëse në...

“Wow je shumë seksi”/ Rita Ora komplimeton trupin e këngëtares shqiptare
Showbizz 16:10 - 19 Shtator, 2020

Rita Ora kthehet pas në kohë/ Publikon foton e 8 viteve më parë

Rita Ora ka një karrierë të sukesshme muzikore dhe numëron me dhjetëra hite të cilat kanë me miliona klikime në Youtube. Këngëtarja ka qenë gjithnjë në...

Fashion 11:34 - 5 Shtator, 2020

Një fashioniste si Rita Ora/ Këngëtarja tërheq vëmendjen me veshjen si në vitet ‘90

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka spikatur për stilin e saj të të veshurit. Madje shumë prej stilistëve të mëdhenj e cilësuan atë si një...