Connect with Us

All posts tagged "ristani"

Politikë 13:40 - 2 Qershor, 2020

Arben Ristani e thotë copë/ Rama dhe Basha luajnë, bëjnë sikur grinden

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani ka folur sot në lidhje me situatën politike në vend dhe debatet për çështjen e Reformës Zgjedhore. I...

Politikë 21:45 - 18 Prill, 2020

Ndryshimet në Kodin Penal/ Ristani: Teka të Ramës, nuk shpjegohen me logjikë ligjore

Ish sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, në një intervistë për “Koha Jonë”, ka komentuar ndryshimet e fundit në Kodin Penal, ku ashpërsohen masat për ata...

arben ristani sekretar i partise demokratike
Politikë 21:21 - 18 Prill, 2020

Arben Ristani bën thirrjen e fortë/ “Të heqim qafe monarkun delirant”

Ish sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, në një intervistë për “Koha Jonë”, ka komentuar ngërçin në të cilën ndodhet ekonomia shqiptare sipasojë e pandemisë...

Politikë 16:54 - 13 Janar, 2020

Pushimi i çështjes për 3 zyrtarët e PD/ Ristani: Akuza ishte montuar politikisht

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani ka folur për mediat pas vendimit të gjykatës për të pushuar cështjen e lobimit rus. Ristani u shpreh...

Politikë 21:36 - 12 Nentor, 2019

Akuzat për lobim rus/ Ristani zbardh detaje nga hetimi: Një shumë e tillë ska qenë kurrë në arkën e PD

Ish  sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani,  ka komentuar akuzat e bëra ndaj tij nga prokuroria për falsifikim në çështjen penale të lobimit të PD-së...

Denoncim 13:43 - 9 Nentor, 2019

Dy krimet e prokurorëve që mbyllen dosjen e Lulzim Bashës

Një ditë më parë, Prokuroria e Tiranës deklaroi publikisht se janë mbyllur hetimet në lidhje me çështjen e lobimeve të kreut të PD-së, Lulzim Basha, në...

Politikë 16:04 - 8 Nentor, 2019

I pandehur për falsifikim / Reagon Ristani: Akuzë e pabazuar dhe dashakeqe

Ish-sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani ka reaguar pas akuzës për falsifikim të dokumenteve të transaksioneve të parave nga selia blu te biznesmeni Nick...

Politikë 14:09 - 28 Tetor, 2019

Ristani apel për demokratizimin e PD/ Nuk mund të shkëputet nga historia, domosdoshmëri rikthimi i eksperiencës 

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, njëkohësisht ish-kryetari i KQZ-së, Arben Ristani ka komentuar situatën politike në vend dhe debatet për Reformën Zgjedhore. I ftuar në A2...

Politikë 13:53 - 28 Tetor, 2019

Arben Ristani leksion Bashës/ Ja çfarë duhet të bëjë PD për rrugën drejt pushtetit

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani i ka dhënë një leksion të fortë Lulzim Bashës. I ftuar në A2 CNN, Ristani tha se që...

Politikë 14:51 - 24 Tetor, 2019

Basha tallet me Ristanin/ E emëron dhe e shkarkon sërish

Një ditë më parë, Partia Demokratike bëri të ditur se së bashku me aleatët e saj, do të mbante sot paralelisht me mazhorancën dhe opozitën parlamentare,...

Lajm i Rekomanduar 14:05 - 26 Gusht, 2019

“Shkeli statusin e PD, solli pasoja të rënda”/ Arben Ristani mesazh të prerë Bashës  

Ish-sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani vijon të jetë mjaft kritik në drejtim të kreut aktual të kësaj force politike, Lulzim Basha. Gjatë një...

Politikë 14:44 - 9 Gusht, 2019

Ristani e konfirmon publikisht/ Lëvizje në bazë, Basha s’ka strategji

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, ka kritikuar sërish kreun e partisë, Lulzim Basha, duke thënë se fakti që Partia Demokratike nuk ka më asnjë...

Politikë 12:01 - 3 Gusht, 2019

“Bojkoti nuk është zgjidhje”/ Ristani kritika të forta Bashës

Ish-sekretari i përgjithshëm i Partisë Dmokratike, Arben Ristani, ka sulmuar kreun e PD-së Lulzim Basha, duke thënë se nuk duhet të harxhojë më energji të kota...

Politikë 19:40 - 27 Korrik, 2019

“Sakrificat shpërblehen”/ Grida Duma mesazh Ristanit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, i është përgjigjur ish-Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Arben Ristani, i cili një ditë më parë e quajti një gabim...

Politikë 20:59 - 26 Korrik, 2019

Injoron “këshilltarin mediatik” Gjekmarkaj/ Ristani: PD e përçarë me Bashën

Në vijim të linjës për të rikthyer një parti të bashkuar dhe jo të copëzuar siç ndodhet sot PD në drejtimin e Lulzim Bashës, ish sekretari...

Aktualitet 23:02 - 18 Korrik, 2019

Zgjedhjet e 13 tetorit/ Ristani: E vetmja rrugë për të mundur Edi Ramën

Ish sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, duke folur në lidhje me situatën politike në vend, tha se ka ardhur koha për reflektim dhe...

Aktualitet 18:24 - 17 Korrik, 2019

“Vepro si Berisha”/ Ristani këshillë Bashës

Ish sekretari i Përgjithshëm dhe ish deputeti i PD, Arben Ristani, duke folur për situatën poltike,tha se ka ardhur koha që Basha të ndjekë të njëjtin...

Aktualitet 17:12 - 17 Korrik, 2019

“Nuk e realizoi objektivin”/ Arben Ristani godet rëndë Lulzim Bashën

Ish Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arbën Ristani, duke komentuar situatën poltike në vend tha se tha se djegia e mandateve nga Opozita nuk ishte...

Aktualitet 12:26 - 16 Korrik, 2019

Si e “vrau” Lulzim Basha, Arben Ristanin dhe reagimi i vonuar i ish-sekretarit të PD

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, një ditë më parë ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku me tone ironike, i kujton...

lulzim basha .viziton suahip dollapin
Aktualitet 09:44 - 16 Korrik, 2019

“Ka vjedhur në shtëpinë e tij”/ Demokratët “masakrojnë” Bashën: Ik Luli, që të ikë Rama    

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, një ditë më parë ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku me tone ironike, i kujton...

Aktualitet 18:07 - 15 Korrik, 2019

Ristani i vërsulet Bashës/ Ik që të ikë Rama

Ish-sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku me tone ironike, i kujton kreut të selisë blu,...

Aktualitet 10:23 - 20 Mars, 2019

Pse Basha ja mbath gjithmonë kur e thërrasin në Prokurori?

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është thirrur në Prokurori ditën e enjte, për të dëshmuar në lidhje me financimin e lobistëve amerikanë gjatë fushatës zgjedhore...

Aktualitet 08:50 - 18 Shkurt, 2019

Zgjedhje të parakohshme?/ Zbulohet kushti i vetëm i PD-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar dje se do të propozojë djegien e mandateve të deputetëve të partisë që ai drejton. Ndërkohë në qarqet...