Connect with Us

All posts tagged "rindertimi"

Rindërtimi/ Rama publikon foto nga Thumana: Kjo është Shqipëria pas tërmetit
Politikë 21:08 - 24 Shkurt, 2021

Rindërtimi/ Rama publikon foto nga Thumana: Kjo është Shqipëria pas tërmetit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mbrëmjen e sotme një foto nga Thumana, ku po rindërtohen banesat për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama...

Video-“Ku e di ti çfarë është e majta”/ I riu vë në siklet Ramën: Jam një shkallë më lart se ty
Politikë 19:29 - 17 Shkurt, 2021

Video-“Ku e di ti çfarë është e djathta”/ I riu vë në siklet Ramën: Jam një shkallë më lart se ty

Kryeministri Edi Rama, së bashku me kreun e bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, kanë qenë sot në Farkë ku janë...

Procesi i rindërtimit/ Rama u dhuron çelësat e shtëpive dy familjeve
Aktualitet 12:32 - 17 Shkurt, 2021

Procesi i rindërtimit/ Rama u dhuron çelësat e shtëpive dy familjeve në Farkë

Dy familje, ajo e Agron Fushës dhe Gazmir Zgurit në Farkën e Madhe kanë hyrë sot në shtëpitë e reja, të cilat u prekën nga tërmeti...

Aktualitet 16:46 - 15 Shkurt, 2021

Rama inspekton punimet në Sukth/ Për pak ditë përfundon ndërtimi i 43 banesave

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar këtë të hënë punimet që po kryhen në zonën e Kullës në Sukth ku po ndërtohen banesat e reja për qytetarët...

Politikë 17:51 - 10 Shkurt, 2021

“Nuk filmojmë për propagandë”/ Rama vizitë në familjen Xhixha në Zallherr

Kryeministri Edi Rama së bashku me kryebashkiakun Erion Veliaj, vizituan këtë të mërkurë familjen Xhixha në Zallherr. Familjes Xhixha, i është ndërtuar shtëpia nga e para,...

Aktualitet 18:48 - 8 Shkurt, 2021

Lagjia e re në Ndroq/ Ngrihen 74 shtëpi dhe një shkollë e re

Kryeministri Edi Rama së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, si dhe ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj vizituan lagjen e re e cila...

Aktualitet 12:25 - 29 Janar, 2021

Rama jep urdhër/ Veliaj fillon punën me 3 turne

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i është bindur urdhrit të kryeministrit Edi Rama për të punuar me tre turne sa i takon procesit të rindërtimit. Në...

Procesi i rindërtimit/ Rama urdhër Veliajt: Punoni me tre turne
Politikë 17:08 - 28 Janar, 2021

Procesi i rindërtimit/ Rama urdhër Veliajt: Punoni me tre turne

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet për rindërtimin e banesave që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit 2019 në zonën e “5 maji” Tiranë. Nga...

Rama inspekton rindërtimin e pallateve në Vorë/ Qeveria e Rilindjes i ngjan një kantieri
Aktualitet 13:57 - 20 Janar, 2021

Rama inspekton rindërtimin e pallateve në Vorë/ Qeveria e Rilindjes i ngjan një kantieri

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Vorë ku pa nga afër projektet për rindërtimin e pallateve që do të strehojnë banorët e prekur nga tërmeti. Rama...

Ku i ka 300 mijë vendet e punës që premtoi?/ Rama nxjerr shifrat
Politikë 11:47 - 19 Janar, 2021

Ku i ka 300 mijë vendet e punës që premtoi?/ Rama nxjerr shifrat

Kreu i qeverisë Edi Rama në një konferencë me gazetarët është shprehur se në vendin tonë gjatë qeverisjes së tij janë hapur 225 mijë vende pune....

Politikë 13:11 - 18 Janar, 2021

Rindërtimi i banesave të prekura nga tërmeti/ Veliaj: Vila e 5-të e Lulit pret, ai ka ku fle

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, thotë se vila e 5-të e Lulzim Bashës është absurdi më i madh në një kohë kur, ata që humbën shtëpitë...

Politikë 12:56 - 18 Janar, 2021

Strehimi i banorëve të prekur nga tërmeti/ Këlliçi në Kombinat: Mashtrimet e Veliajt nuk njohin limit

Kreu i FRPD-së, Belind Këllici ka shkuar sot në Kombinat, atje ku pritet të ndërtohen pallatet e reja ku do të strehohen banorët e prekur nga...

Ekonomi 08:16 - 17 Janar, 2021

Shefja e FMN: Qeveria duhet të ketë plane rezervë, mirëpresim kontrollin e KLSH-së për rindërtimin

Në rast të një pandemie më të rëndë, autoritetet do të duhet të ndërmarrin masa të reja për të siguruar një kujdes të përshtatshëm shëndetësor dhe...

Ku i ka 300 mijë vendet e punës që premtoi?/ Rama nxjerr shifrat
Aktualitet 10:05 - 27 Dhjetor, 2020

Kryeministri Rama publikon videon dhe jep lajmin e mirë/ Me këtë ju uroj një të dielë të qetë

Kryeministri Edi Rama përmes një postmi në “Facebook”  ka njoftuar se vijon procesi i rindërtimit për banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit të kaluar....

Aktualitet 16:48 - 25 Dhjetor, 2020

“Ma la porosi Rama”/ Ahmetaj u dorëzon çelësat e shtëpive dy familjeve: E premtoi me gojën e tij

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj i shoqëruar nga kryetari i bashkisë ishte sot në Shijak ku u dorëzoi çelësat e shtëpive të reja dy familjeve. “E...

Rindërtimi në Laç/ Erdogan uron shqiptarët: Pasojat e fatkeqësisë do i kalojmë sëbashku
Aktualitet 12:28 - 23 Dhjetor, 2020

Rindërtimi në Laç/ Erdogan uron shqiptarët: Pasojat e fatkeqësisë do i kalojmë sëbashku

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka përshëndetur ceremoninë e nisjes së punimeve në qytetin e Laçit, një nga zonat që u prek nga tërmeti tragjik...

Procesi i rindërtimit pas tërmetit/ PD denoncon: Vjedhja, mënyra e vetme pse po vonohet ndërtimi i shkollave
Politikë 14:14 - 7 Dhjetor, 2020

Procesi i rindërtimit pas tërmetit/ PD denoncon: Vjedhja, mënyra e vetme pse po vonohet ndërtimi i shkollave

Partia Demokratike vijon denoncimet për procesin e rindërtimit pas tërmetit. Ish-deputeti i PD Luçiano Boçi deklaroi sot se vjedhja është e vetmja arsye përse procesi i...

“E akuzuan se po përvetësonte fondet”/ Elvis Naçi nxjerr fotot: O Zot sa e bukur po bëhet Thumana!
Sociale 16:21 - 5 Dhjetor, 2020

“E akuzuan se po përvetësonte fondet”/ Elvis Naçi nxjerr fotot: O Zot sa e bukur po bëhet Thumana!

Imami Elvis Naçi i është përgjigjur me fakte të gjithë atyre që e akuzuan se ka përvetësur fondet e dhuruara nga shqiptarët për rindërtimin e Thumaës,...

Ndahet nga jeta ish kreu i PD/ Basha: Humba një mik të vyer
Politikë 16:47 - 4 Dhjetor, 2020

Rindërtimi i shkollave në Durrës/ PD denoncon: Po ndërtohet me dyfishin e çmimit

Kryetari i Partisë Demokratike dega Durrës, Ferdinand Xhaferri, ka bërë një denoncim lidhur me rindërtimin në Durrës, duke e quajtur aferë korruptive me rindërtimin e shkollave...

“Durrësi totalisht i braktisur”/ Duma: Nuk është ndërtuar asgjë. 1 vit vonesë për të marrë tenderat
Politikë 13:48 - 1 Dhjetor, 2020

“Durrësi totalisht i braktisur”/ Duma: Nuk është ndërtuar asgjë. 1 vit vonesë për të marrë tenderat

Partia Demokratike akuzon qeverinë se po zvarrit procedurat e rindërtimit në Durrës. Përmes ish deputetes Grida Duma, PD thekson se., ndonëse ka kaluar një vit nga...

Votat e administratës, PD nis monitorimin/ Zbulohen porositë e Bardhit për degët
Politikë 23:21 - 27 Nentor, 2020

Rindërtimi/ Gazment Bardhi nxjerrr bllof Ramën: Koha e mashtrimeve të tij ka mbaruar

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama dhe bilancit të këtij të fundit për rindërtimin në durrës....

Tenderi për tunelin e Llogarasë/ Soko: Qeveria jep koncesione në kohë pandemia, i ka lënë shqiptarët pa bukë
Aktualitet 22:40 - 26 Nentor, 2020

“Po flet si injorant”/ Debat i ashpër për rindërtimin mes Sokos dhe Shkrelit

Një debat i ashpër u zhvillua mes Pano Sokos dhe Artan Shkrelit teksa po diskutonin për rindërtimin. Debati në ‘Open’ nisi kur Soko tha me ironi...

Ju palçin sytë nëse s’ju pëlqen fasada!/ Basha: Po bëhen grabitje të tmerrshme me sebepin e tërmetit
Politikë 21:38 - 26 Nentor, 2020

Ju palçin sytë nëse s’ju pëlqen fasada!/ Basha: Po bëhen grabitje të tmerrshme me sebepin e tërmetit

Kreu i PD-së Lulim Basha, duke folur për situatën një vit pas tërmetit, ka treguar dhe si do vepronte ai nëse do ishte në pushtet. Ai...

Me shume postime