Connect with Us

All posts tagged "rinas"

Kronika 15:31 - 22 Shtator, 2020

Falsifikim pasaportash dhe vizash/ Arrestohen dy persona në Tiranë

Gjatë muajit shtator, nga Policia Kufitare e Rinasit janë evidentuar dhe goditur edhe 12 raste të tjera, konkretisht 7 raste për falsifikim të pasaportave dhe letërnjoftimeve,...

Kronika 08:40 - 17 Shtator, 2020

U ekzekutua me breshëri plumbash/ Kush është Bujar Çela, puna që bënte

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të mëngjesit të sotëm në Bradashesh të Elbasanit, ku 50-vjeçari Bujar Çela u...

Aktualitet 16:28 - 16 Shtator, 2020

Zbulimi i dokumenteve të falsifikuara në Rinas/ Ambasada gjermane dhuron pajisjen moderne

Paraditen e sotme, në Komisariatin e Policisë Rinas, gjatë një ceremonie, zv/ambasadori i Gjermanisë në Tiranë z. Jannis von Oy i ka dorëzuar Drejtorit të Departamentit...

Sekuestrohen 20 mijë paund në Rinas/ Ndalohet personi që po transportonte paratë
Kronika 11:44 - 15 Shtator, 2020

Sekuestrohen 20 mijë paund në Rinas/ Ndalohet personi që po transportonte paratë

Policia Kufitare e Rinasit parandalon dhe godet një tjetër rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në vijim të...

Konfirmohen 22 fluturime nga Rinasi/ Ja qytetarët që lejohet të udhëtojnë
Sociale 17:09 - 11 Shtator, 2020

Konfirmohen 22 fluturime nga Rinasi/ Ja qytetarët që lejohen të udhëtojnë

Aeroporti i Rinasit ka njoftuar sot se për ditën e nesërme janë konfirmuar 22 fluturime. TIA i bën thirrje qytetarëve se para çdo udhëtimi të kontaktojnë...

Sociale 18:59 - 28 Gusht, 2020

Konfirmohen 27 fluturime nga Rinasi për nesër/ TIA apel pasagjerëve: Kontaktoni me kompanitë ajrore

Tirana International Airport ka publikuar fluturimet e konfirmuara për ditën e Shtune. Ndërkohë u bëhet thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet...

Sekuestrohen 42 mijë paund te padeklaruara në Rinas/ Iu përkisnin dy udhëtarëve nga Britania e Madhe
Kronika 11:14 - 28 Gusht, 2020

Sekuestrohen 42 mijë paund te padeklaruara në Rinas/ Iu përkisnin dy udhëtarëve nga Britania e Madhe

Rreth 42 mijë paund të padeklaruara janë sekuestruar nga Digana në Rinas, gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me punonjësit e Policisë Kufitare. Sipas raportimit të...

25 fluturimet e konfirmuara nga Rinasi për nesër/ Kujdes, jo të gjithë mund të udhëtojnë!
Sociale 19:23 - 26 Gusht, 2020

25 fluturimet e konfirmuara nga Rinasi për nesër/ Kujdes, jo të gjithë mund të udhëtojnë!

Aeroporti i Rinasit ka publikuar fluturimet e konfirmuara për ditën e nesërme, 27 gusht 2020. Në një njoftim zyrtar, TIA ka bërë me dije se nesër...

Aksident masiv në rrugën Tiranë-Elbasan/ Përplasen 5 makina
Kronika 21:09 - 19 Gusht, 2020

Aksident i rëndë tek Mbikalimi i Rinasit/ Dy persona nisen me urgjencë drejt spitalit

Një aksident i rëndë rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotmë pranë Mbikalimit të Rinasit. Mësohet se dy automjte janë përplasur me njëri-tjetrin dhe për pasojë dy...

Ekonomi 11:52 - 12 Gusht, 2020

COVID-19, lëvizjet nga Rinasi u tkurrën me 60 për qind në janar-qershor 2020

Muaji qershor kur edhe nisën fluturimet e disa charterave për efekt turizmi nga vende të tilla si Bjellorusia, Ukraina dhe më pas Polonia nuk kanë arritur...

COVID-19 ka vijuar të kufizojë lëvizjet çka ka rezultuar në një situatë dramatike sidomos për sektorin e turizmit në këto muaj të verës. Instituti i Statistikave raportoi se hyrjet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj në territorin shqiptar, në muajin Korrik 2020, janë 663.980. Krahasuar me Korrik 2019, ky tregues rezulton me rënie 61,5 %. “Në Korrik 2020, hyrjet e shtetasve të huaj në territorin shqiptar janë 387.716. Krahasuar me Korrik 2019, ky numër ka rënë me 67,1 %. Numri i shtetasve të huaj të hyrë në Shqipëri në shtatëmujorin 2020 është 1.169.610, duke rënë me 64,7 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit 2019. Përgjatë shtatë muajve të 2020, Kosova ka rënien më të ulët të hyrjeve të shtetasve në Shqipëri me 52,4 %, ndërsa rënien më të madhe e ka pasur Spanja me 88,6 %, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2019” thuhet në publikimin e INSTAT. Përgjatë këtyre muajve kryesisht në qershor dhe korrik përveçse shtetasve nga Kosova ka pasur hyje nga vende të tjera si Polonia apo Bjellorusia kryesisht turistë me chartera por që nuk kanë mundur të bëjnë ndonjë diferencë. Vetëm në korrik ka pasur 9600 turistë gati katër herë më pak se korriku i një viti më parë ndërsa si 7 mujor hyrjet e polakëve në vendin tonë për 2020 rezultojnë 11 800. Pandemia ka kufizuar edhe daljet e shtetasve shqiptarë. Sipas INSTAT daljet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj nga territori shqiptar, gjatë muajit Korrik 2020, janë 545.962 duke shënuar një rënie me 62,7 %, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. “Daljet e shtetasve shqiptarë nga territori i Shqipërisë gjatë muajit Korrik 2020 janë 246.334. Krahasuar me Korrik 2019, ky numër ka rënë 52,3 %. Daljet e shtetasve të huaj nga territori i Shqipërisë gjatë muajit Korrik 2020, janë 299.628. Krahasuar me Korrik 2019, ky numër ka rënë 68,4 %. Numri i shtetasve shqiptarë të dalë nga Shqipëria në shtatë mujorin 2020, është 1.626.642 duke rënë 48,7 %, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë” thuhet në raport.
Kronika 09:41 - 5 Gusht, 2020

Sekuestrohen 22 mijë paund në Rinas/ Përdoruesi i kishte fshehur në trup dhe valixhe

Strukturat Doganore gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me punonjësit e Policisë Kufitare, sekuestruan një shumë prej 22.000 Paund Cash, të cilat ishin të padeklaruara në...

Sociale 21:09 - 2 Gusht, 2020

Destinacionet për nesër/ Konfirmohen 39 fluturime nga Rinasi

Konfirmohen 39 fluturime nga Rinasi për nesër, datë 03.08.2020 ⠀⠀ Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e hene janë:⠀ Air Serbia –...

Austria hap fluturimet me Shqipërinë/ 35 destinacione për nesër, rikthehet edhe linja e Frankfurtit
Lajme 19:57 - 31 Korrik, 2020

Austria hap fluturimet me Shqipërinë/ 35 destinacione për nesër, rikthehet edhe linja e Frankfurtit

Qarkullimi ajror, megjithë vështirësitë e krijuara dita-ditës, po rinis të kthehet në rrjedhë, megjithë rregullat strikte. Kështu TIA njofton se janë 35 fluturime të planifikura nesër...

Sociale 15:42 - 29 Korrik, 2020

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 28 destinacionet për nesër

Konfirmohen 28 fluturimet nga Rinasi për datën 30.07.2020.⠀ Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Enjte janë:⠀ Air Serbia – Tiranë –...

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 10 destinacionet për nesër
Politikë 15:04 - 28 Korrik, 2020

Konfirmohen 30 fluturime nga Rinasi për ditën e nesërme

Konfirmohen 30 fluturime nga Rina për datën 29.07.2020 ⠀⠀ ⠀⠀ Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Mërkure janë:⠀ Pegasus – Antalya...

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 32 destinacionet për nesër
Sociale 16:42 - 27 Korrik, 2020

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 32 destinacionet për nesër

Konfirmohen 32 fluturime nga Rinasi për në datën 28.07.2020 ⠀⠀ ⠀⠀ Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Marte janë:⠀ ⠀ SunExpress...

Fluturimet nga Rinasi të kufizuara/ Konfirmohen linjat për nesër
Sociale 19:51 - 26 Korrik, 2020

Fluturimet nga Rinasi të kufizuara/ Konfirmohen linjat për nesër

Me gjithë kufizimet në udhëtimet ndërshtetërore, në Aeroportin e Rinasit disa linja vijojnë normalisht. Bëhet fjalë për linja fluturimi vetëm në një numër të kufizuar shtetesh,...

Sociale 19:38 - 18 Korrik, 2020

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen destinacionet për nesër

Konfirmohen 32 fluturimet nga Rinasi për datën 19.07.2020 ⠀⠀ ⠀⠀ Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e diele janë:⠀⠀ ✈️ Albawings –...

Akuzat për krime lufte/ Hashim Thaçi niset nga Rinasi për në Hagë
Kosova & Rajoni 21:25 - 12 Korrik, 2020

Akuzat për krime lufte/ Hashim Thaçi niset nga Rinasi për në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nisur nga aeroporti i Tiranës rreth orës 15:00, për t’u intervistuar nesër në Hagë, për akuzat që janë ngritur kundër...

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 32 destinacionet për nesër, kush lejohet të udhëtojë
Sociale 19:35 - 12 Korrik, 2020

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 32 destinacionet për nesër, kush lejohet të udhëtojë

Konfirmohen 32 fluturime nga Rinasi për ditën e nesërme.⠀⠀ Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e hënë janë:⠀⠀ Air Serbia – Tiranë...

Sociale 18:04 - 10 Korrik, 2020

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 15 destinacionet për nesër

Konfirmohen 15 fluturimet nga Rinasi për ditën e nesërme, 11.07.2020. Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e shtune janë:⠀⠀ Wizz Air –...

Sociale 20:38 - 9 Korrik, 2020

Konfirmohen 29 fluturime për nesër nga Rinasi/ Lejohen të udhëtojnë vetëm…

Konfirmohen 29 fluturimet nga Aeroporti “Nënë Tereza” për ditën e nesërme. Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e premte janë:⠀⠀ ⠀⠀ Air...

15000 paund në çantën e shpinës/ E pëson keq i riu në Rinas
Kronika 08:45 - 8 Korrik, 2020

15 mijë paund në çantën e shpinës/ E pëson keq i riu në Rinas

Policia bën të ditur se  është parandaluar dhe goditur një tjetër rast i mosdeklarimit të të hollave në kufi, si rezultat i kontrolleve të imtësishme të...