Connect with Us

All posts tagged "rinas"

Kronika 16:54 - 8 Tetor, 2019

Iu refuzua azili në BE/ Riatdhesohen 60 shtetas shqiptarë

Në vazhdim të organizimit të operacioneve të riatdhesimit për shtetasit shqiptarë me qëndrim të parregullt në territorin francez, si edhe për persona apo familje, të cilëve...

Uncategorized 20:31 - 1 Tetor, 2019

Dyqanet “Duty Free” në Rinas/ Ministria i’a heq autorizimin Elona Çaushit

Ministria e Financave ka vendosur anulimin e autorizimit ndaj kompanisë “Albania Duty Free Distribution”, administruese e të cilës është Elona Çaushi, bashkëshortja e gjyqtarit Gjin Gjoni....

Kronika 14:07 - 27 Shtator, 2019

Video-Iu refuzua azili në Francë e Belgjikë/ Riatdhesohen 34 shqiptarë

Vijojnë operacionet e riatdhesimit të shtetasve që kanë kërkuar azil apo kanë shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen. Në kuadër të fluturimit të përbashkët evropian,...

Kronika 18:08 - 25 Shtator, 2019

Ç‘po ndodh në Rinas/ Makina e parkuar ngjall dyshime, FNSH rrethon zonën

Një automjet i parkuar në Aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, prej më shumë se një jave ka ngjallur dyshimet e forcave të rendit. FSHN ka rrethuar...

Sociale 14:19 - 24 Shtator, 2019

Moti i keq/ Vonesa dhe anulime fluturimesh në Rinas

Moti i keq me shi e vetëtima gjatë natës së mbrëmshme ka shkaktuar probleme në vend, si me përmbytjen e disa shkollave, ashtu dhe me bllokimin...

Denoncim 15:35 - 16 Shtator, 2019

Video-Shtyhen të gjitha fluturimet në Rinas/ Pasagjerët në pritje për disa orë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, në lidhje me Aeroportin e Rinasit. Sipas denoncuesit, të gjithë pasagjerët që kanë pasë fluturimin në...

Kronika 14:33 - 10 Shtator, 2019

Shkelën rregullat e qëndrimit në BE/ Riatdhesohen 104 shtetas shqiptarë

Një tjetër operacion riatdhesimi i shtetasve, që kanë kërkuar azil apo kanë shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen, është finalizuar ditën e sotme në bashkëpunim...

Grabitja në Rinas
Kronika 11:38 - 20 Gusht, 2019

Grabitja në Rinas/ Thellohen hetimet, gjenden paratë

Pas rreth pesë muajsh, duket se janë gjetur paratë grabitura në Rinas. Mësohet se hetuesit kanë mundur të sigurojnë provën e fortë që lidh të arrestuarit...

Ekonomi 08:34 - 30 Korrik, 2019

Hekurudha Tiranë-Durrës/ Punimet nisin në tetor,  tenderohet edhe mbikëqyrja

Hekurudha Shqiptare ka vendosur në dispozicion 1.5 milionë euro si fond limit për procedurën e mbikëqyrjes së punimeve për rehabilitimin e hekurudhës Tiranë-Durrës dhe ndërtimin e...

Kronika 10:08 - 28 Korrik, 2019

Hetimet për grabitjen në Rinas/ Grupi shihte filma për t’u frymëzuar

Kush ishte në pistën e grabitjes së Rinasit, kush drejtonte furgonin dhe ka qenë apo jo në pistë kosovari i njohur me kodin “daja”, Ragip Hajdini...