Connect with Us

All posts tagged "rilindja"

Aktualitet 11:07 - 10 Korrik, 2019

Kthim pas në kohë/ Çfarë duhet të kujtojnë demokratët për Ilir Metën

Pas protestës së 16 shkurtit, opozita dogji mandatet e deputetëve, dhe prej asaj kohe ka zhvilluar 10 protesta kombëtare. Por, krahas protestave, opozita bojkotoi edhe zgjedhjet...

Aktualitet 11:50 - 9 Korrik, 2019

Gjyqtari i dosjes “339” në filtër/ A do t’i rezistojë Fran Prendi, Rilindjes?

Dosja e shumëpërfolur “339” do të jetë në duart e gjyqtarit Fran Prendi. Muajin e kaluar është dorëzuar në Gjykatën për Krime të Rënda pjesa e...

Aktualitet 14:48 - 3 Korrik, 2019

Drejtoresha e varfër e Rilindjes/ Cila është dora e fortë që mbron Dallëndyshen e IKMT?

Dallëndyshe Bici, e cila prej pesë vitesh drejton Inspektoriatin Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, rezulton drejtoresha e më varfër e Rilindjes. Gjatë periudhës që ndodhet në...

Aktualitet 10:57 - 3 Korrik, 2019

Fakte/ Ilir Meta presidenti i Sorosit në Tiranë

Presidenti i vendit, Ilir Meta u shfaq dje në ekranet televizive, duke bërë një show antiamerikan, apo më tepër një sulm ndaj ambasadave të vendeve partnere...

Aktualitet 01:45 - 3 Korrik, 2019

Mero Baze masakron Metën: Don Kishoti ynë!

Nga Mero Baze Shqipëria po shkonte drejt 30 qershorit si flutura drejt llampës së ndezur për t’u djegur. Falë presidentit të saj Ilir Meta, i cili...

Aktualitet 23:49 - 1 Korrik, 2019

Bie zia tek Rilindja/ Veliaj më pak vota se në 2015-tën

Procesi i numërimit të votave për krerët e rinj të bashkive po shkon drejt fundit. Shumica e qytetarëve e kanë mësuar se kush do ti qeverisi...

Opinione 17:44 - 27 Qershor, 2019

Nga Armand Shkullaku/ 30 qershori, karikatura e fundit e demokracisë rilindase

Karikatura e zgjedhjeve lokale, të cilës Rilindja po përpiqet t’i japë dorën e fundit, shërbeu ndër të tjera për të na treguar edhe njëherë se shumë...

Aktualitet 19:01 - 23 Qershor, 2019

Shtëpia ime është shtëpi lutjesh

Duke ndjekur me shqetësim situatën e vështirë që po kalon vendi në këtë problem pa zgjidhje për zgjedhjet vendore, jo vetëm si shtetas, por dhe si...

Aktualitet 17:29 - 21 Qershor, 2019

Letra e një qytetari/ Kur do ta votoja Lulzim Bashën?!

Kryetari i “Republikës së Re”, Lulzim Basha, është alternativa përballë Kryeministrit Edi Rama. Është njeriu që po kërkon mbështetjen e qytetarëve, që po përdor një mijë...

Aktualitet 16:01 - 21 Qershor, 2019

Emisioni “Stop” ka një përgjigje për Lulzim Bashën

Emisioni “Stop” ka reaguar, pas sulmit që kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i bëri në mënyrë të drejtpërdrejtë, mbrëmjen e djeshme nga studio e emisionit...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 14:58 - 20 Qershor, 2019

Opozitë e emëruar/ Aleatët e Rilindjes në krah të Bashës

Opozita e sotme rezulton të jetë një vasale e emëruar e Edi Ramës, megjithëse është në një betejë të cilën pretendon se e ka të fortë,...

Edi Rama, Baton Haxhiu
Aktualitet 15:20 - 11 Qershor, 2019

Tre “armiqtë” e Edi Ramës në PS, dhe Baton kusari

Vitet e fundit është bërë “trend” në Shqipëri, që disa gjoja gazetarë e analistë të vijnë nga Kosova e u japin mend shqiptarëve të Shqipërisë, për...

Aktualitet 14:14 - 7 Qershor, 2019

“Më dënuan 4 vite e gjysëm”/ Zagani: Nuk jam i CIA-s dhe i FBI-së

Përgjimet e dosjes 399 që u publikuan së fundmi nga gazeta gjermane Bild, kanë shkaktuar reagime të mëdha jo vetëm në skenën politike, por edhe të...

Aktualitet 11:29 - 29 Maj, 2019

Foto-Si e kaloi Rilindja Fahriun, nga paçeja tek byreku

Fahriu njihet në rrjetet sociale, por edhe te demokratët dhe socialistët si një njeri i paçes dhe pilafit. Këtu nuk ka asnjë gjë të keqe, sepse...

Aktualitet 20:39 - 26 Maj, 2019

“Rilindja”, si PD kur humbi zgjedhjet/ Rama, frikë nga “tradhëtia” e bazës socialiste

Vapori me emrin “Rilindja,” me kapiten Edi Ramën rrezikohet të mbytet nga përçarja që ekziston brenda ekuipazhit të tij. Rrezik serioz përbëjnë socialistët tradicionalë, të cilët...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Aktualitet 21:06 - 24 Maj, 2019

Vasili sulmon kreun e ONM/ Kthyet drejtësinë në pronë të rilindjes

Ish kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, ka hedhur akuza ndaj kreut të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), Genoveffa Ruiz Calaveras. Përmes një postimi...

analisti dhe gazetari andi bushati
Aktualitet 16:27 - 20 Maj, 2019

Nga Andi Bushati/ Rilindja e vrasësve politikë

Dy ditë më parë gazeta e së majtës “Dita”, botoi një dokument shumë domethënës që rënonte propagandën e socialistëve për 21 janarin. Sipas saj, Agron Malaj,...

Aktualitet 11:17 - 19 Maj, 2019

Nga trafikimi i drogës tek shpërdorimi i detyrës/ Kandidati socialist i mbytur në akuza

Klement Ndoni do të kandidojë sërish nën siglën e PS  për Bashkinë e Këlcyrës. Ai rikandidon për herë të tretë në këtë bashki, por gjatë kohës...

Kuvendi i Shqiperise, seancat plenare
Aktualitet 11:23 - 3 Maj, 2019

Të panjohurit e Kuvendit/ Pasuria e deputetit që “fle” në seanca

Deputetët, ata që quhen përfaqësuesit e drejtpërdrejtë të qytetarëve, zotërojnë pasuri marramendëse, si apartamente, biznese, toka, llogari bankare dhe automjete. Gjithashtu ata përfitojnë disa paga dhe...

Aktualitet 14:17 - 27 Prill, 2019

Milionerët e selisë së Rilindjes/ Nga floriri tek pikturat, Eglantina Gjermeni “çmend” me pasuri

Ministra, deputetë të pasur dhe qytetarë të zhytur në varfëri. Kjo është panorama ekonomike që të ofron sot Shqipëria. Pa dallim pozitë, opozitë janë të mbytur...

Aktualitet 15:05 - 21 Prill, 2019

3 apartamente dhe djalin me biznes/ Kryekomisari i Rilindjes punësoi gruan në Ministri

Zgjedhjet vendore do të mbahen me 30 Qershor 2019, ndërkohë që nga mazhoranca janë lakuar, madje dhe zyrtarizuar kandidatët për kryebashkiak në disa qarqe. Njëri prej...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Aktualitet 12:34 - 12 Prill, 2019

Rilindja që rindërtoi murin e Berlinit

Nga Bledar Kurti * Asnjë shqiptar në fillim të viteve 90-të nuk e mendoi kurrë se tri dekada më vonë, ky vend do kishte një mur ndarës e...

Aktualitet 11:21 - 4 Prill, 2019

Sondazhi i IPR Marketing, vlen sa licensat e katër HEC-eve

Një sondazh i IPR Marketing, një kompani italiane dhe një televizioni lokal me titra është publikuar mbrëmjen e djeshme dhe ka dhënë shifra apo të dhëna...