Connect with Us

All posts tagged "rilindja"

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Politikë 20:12 - 8 Tetor, 2019

Raporti i BB për ekonominë/ Vasili shigjeton Ramën: I çmenduri dërdëllit haluçinacione

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas raportit të Bankës Botërore, e cila parashikon një ngadalësim me 2.9% të rritjes ekonomike për Shqipërinë. Në një...

Politikë 15:26 - 4 Tetor, 2019

KLP-ja kapet nga Rilindja dhe hajdutët e votave

Pak kohë më parë, gazeta prestigjoze gjermane “Bild” publikoi  audio-përgjime të reja, ku flitej për blerjen e votave në zgjedhjet lokale të shtatorit 2016 për kryetarin...

Politikë 15:23 - 26 Shtator, 2019

Mediat e Ramës në shërbim të Bashës, sulmojnë Jozefina Topallin

E pra tashmë nuk ka asnjë mëdyshje, askush nuk është i çuditur. Tradhtia e dytë e Lulzim Bashës ndaj demoktratëve ka ndodhur. Pas 6 muaj protestash,...

Politikë 17:26 - 25 Shtator, 2019

Negociatat/ Shehu: “Ngecja e vendit, pasojë e problemeve të krijuara nga “Rilindja”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale, ku shkruan se “ngecja” e Shqipërisë nuk vjen si pasojë e...

Politikë 13:17 - 23 Shtator, 2019

PS-ja ka vdekur/ Rilindja është bashkim interesash dhe klanesh që i shërbejnë Ramës

Dr. Majlinda Keta, ish-anëtare e Asamblesë Kombëtare të PS-së, në intervistën për gazetën “Telegraf” e thotë qartë: PS-ja ka vdekur, ndërsa Rilindja është grupim klanesh dhe...

Opinione 12:43 - 22 Shtator, 2019

Nga Ylli Dylgjeri/ Letër drejtuar Henri Çilit

I dashur Henri, uroj të jesh në formë. Besoj se je më i qetë dhe e ke marrë veten nga tensionet e kohës. Arsyeja që po...

Lajm i Rekomanduar 15:49 - 19 Shtator, 2019

Zbulohen detajet/ Rilindja i jep biznes kryetarit të Republikës së re

Bashkëpunimi i Rilindjes me Republikën e re është një fakt i vjetër dhe i pakontestueshëm, megjithëse Lulzim basha përpiqet që të gënjejë, të bëjë protesta apo...

Politikë 09:30 - 18 Shtator, 2019

“Tashmë kartat po hapen”/ Kulluri paralajmëron “tërmet” politik

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ndërsa ka reaguar në lidhje me largimin e Matteo Salvinit nga Partia Demokratike e Italisë, ka hequr...

Politikë 18:51 - 17 Shtator, 2019

Ekskluzive flet Arben Imami/ Kriza lineare, qeveria Rama, është më e zeza që vendi ka pasur

Në një intervistë ekskluzive për CNA.al ish-ministri dhe themeluesi i PD, Arben Imami, ka analizuar krizën politike në vend dhe qeverisjen e Ramës këto 6 vite,...

Kronika 12:50 - 16 Shtator, 2019

Rilindja “blen” prokurorin e dosjes 184

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur sot me tetë vota pro, caktimin e përkohshem të prokurorit Rifat Kojku në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë pranë...

Lajm i Rekomanduar 08:50 - 13 Shtator, 2019

Fotot-Kur Veliaj ishte i Berishës dhe SHIK-ut të Gazidedes

Sot me detyrë kryebashkiak i Tiranës si përfaqësues i socialistëve, dje rrënuesi i tyre dhe “armiku” kryesor. Ky është Erjon Veliaj drejtuesi i MJAFT, “delfini” i...

Vetingu 14:01 - 10 Shtator, 2019

Me apartament dhuratë dhe dy kredi/ Zbulohet deputeti më i varfër i Rilindjes

Deputetët janë kategoria më e pasur në Shqipëri. Jo vetëm ata që vijnë nga fusha e biznesit por edhe ata që s’kanë lidhje me biznesin. Pavarësisht...

rama dergon meten ne kushtetuese
Opinione 22:47 - 8 Shtator, 2019

Pse socialistët duhet të jenë seriozë në qëndrimin ndaj Ilir Metës?

Nga Mero Baze – Presidenti Ilir Meta do të jetë të hënën para një Komisioni Hetimor parlamentar lidhur me pretendimin e shumicës, se ai ka shkelur...

Kryesore 21:00 - 8 Shtator, 2019

Oh sa mirë me qenë “Rilindas”/ Patozi ironizon Ramën

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku ironizon kryeministrin Rama për rastet e përfshirjes së kryebashkiakëve në trafiqe...

Politikë 16:36 - 6 Shtator, 2019

“Gjellën e prishur detyrohet ta hajë ai që e gatuan”/ Kujt i drejtohet Çollaku?

Pas publikimit të raportit të OSBE-ODIHR-it, për zgjedhjet vendore të 30 qershorit, vijojnë reagimet në të dyja kampet politike në vend, ku secila palë ia hedh...

Lajm i Rekomanduar 09:04 - 4 Shtator, 2019

Kulluri mesazh të fortë Bashës/ Lejo demokratët të rrëzojnë Ramën

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri i ka drejtuar një mesazh të fortë sot kreut të opozitës, Lulzim Basha. Në një postim në rrjetet...

Lajm i Rekomanduar 11:39 - 28 Gusht, 2019

“Fole o hajdut, je bërë si putanë”/ “Maskrohet” Petrit Vasili

Ish-kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili pasi i shërbeu me devotshmëri Rilindjes në mandatin e parë qeverisë të Edi Ramës, tashmë...

Lajm i Rekomanduar 10:12 - 28 Gusht, 2019

Dështoi në të gjitha objektivat/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar nxjerr “zbuluar” Bashën

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri akuzon qeverinë e Rilindjes së në mandatin e dytë qeverisës, nuk ka sjellë asgjë të re. “Dy vitet...

Politikë 18:24 - 27 Gusht, 2019

Rilindja, si pjellë e krimit dhe korrupsionit në vend!

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka reaguar përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale ku rëndit disa prej zhvillimeve politike në vend duke thënë...

Kryesore 18:09 - 27 Gusht, 2019

Nga Astrit Patozi/ Për çfarë shërbejnë “heronjtë” e fundit të dekriminalizimit?

Dekriminalizimi ka qenë që nga fillimi një ligj poshtërues për vendin, i cili kishte shkak dhe pasojë kryesisht vesin e “Rilindjes” për t’u furnizuar me “politikanë...

Lajm i Rekomanduar 13:08 - 26 Gusht, 2019

Si e kanë vjedhur Ministrinë e Drejtësisë, Rilindja dhe LSI?

Tepsia e pushtetit, është e shenjtë për politikanët. Pasi duke qenë pjesë e tepsisë, grabitja e parasë publike dhe jo vetëm është më e lehtë. Ndër...

Politikë 12:44 - 26 Gusht, 2019

Adiministrata publike e inkriminuar/PD zbardh shifrat

Partia Demokratike vazhdon akoma të hedhë akuza ndaj drejtuesve të Rilindjes. Këtë radhë Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi nxorri prova të reja që tregojnë...

Lajm i Rekomanduar 12:28 - 24 Gusht, 2019

Hajdutët e Rilindjes/ Si vjedhin hapur ministrat e Ramës

Shqipëria ka koston më të lartë të jetesës në rajon. Sipas të dhënave  për 6 muajt e parë të vitit 2019, të publikuara nga portali më...