Connect with Us

All posts tagged "rilindja"

Nga Dritan Shano/ Të zhytur në borxhe!
Opinione 20:36 - 8 Gusht, 2020

Nga Dritan Shano/ Të zhytur në borxhe!

Nuk ka më kohë, Rilindjes i duhet shkulur dora nga xhepi i shqiptarëve. Qeveria raporton se borxhi publik ne Qershor 2020 arriti 10.2 miliard Euro ose...

Lefter Maliqi kujton tërmetet/ Kanë mbetur vetëm lotët e krokodilit, asnjë masë edhe pas një viti
Politikë 16:29 - 8 Gusht, 2020

Lefter Maliqi kujton tërmetet/ Kanë mbetur vetëm lotët e krokodilit, asnjë masë edhe pas një viti

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar për dy tërmetet që goditën vendin gjatë vitit të kaluar, konkretisht në qershor dhe nëntor. Maliqi thotë se pas një viti...

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe gazetari Nikoll Lesi
Opinione 11:12 - 7 Gusht, 2020

Nga Nikoll Lesi: Do jem me PS-në!

Edhe pak dhe do hyjmë në fushatën më të egër parlamentare në këto 30 vite. Ndeshje mes dy Botëve: botës që synon rregulla loje demokratike dhe...

Kreshnik Spahiu i kthehet Metës: Emigrantët ikën prej fytyrave tuaja
Opinione 09:12 - 12 Korrik, 2020

Nga Kreshnik Spahiu/ “Tafmaja” e madhe, do e lëri pa gjë Edi Ramën!

7 vjet më parë, kur erdhi në pushtet Rilindja kishte 42 parti në koalicion. E vetmja parti që e refuzoi koalicionin ishte Aleanca Kuqezi dhe garoj...

Rama, Haxhinasto, Dade, Peleshi ne inspektimin e rruges Qukes - Qaf Plloçe ne vitin 2016
Politikë 10:20 - 9 Korrik, 2020

Skandali me rrugën Qukës-Qafë Plloçë/ Abuzimet shtuan kostot, duhen edhe 90 milionë dollarë

Projekti 125 milionë dollarë për rrugën Qukës – Qafë Plloçë, 43 km i gjatë, financuar nga Banka Islamike për Zhvillim kërkon edhe gati 90 milionë dollarë...

Rama, Haxhinasto, Dade, Peleshi ne inspektimin e rruges Qukes - Qaf Plloçe ne vitin 2016
Politikë 12:49 - 8 Korrik, 2020

Qukës-Qafë Plloça, fytyra e dështimit të Rilindjes/ Rama gënjen turpësisht shqiptarët

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot disa foto nga kantieri në aksin Qukës –Qafë Plloçë, për të cilin shprehet se ishte një tjetër rrugë e lënë...

Qesharaku Aleksandër Biberaj
Politikë 19:31 - 7 Korrik, 2020

Qesharaku Aleksandër Biberaj!

Kreu i Republikës së Re, Lulzim Basha nuk ndalet duke na bërë së qeshuri dhe gajasuri me personazhe që ia kërkon të ngjallë shpresën dhe bashkimin...

Rruga Qukës-Qafë Plloçë, turpi i Ramës dhe ARRSH-së
Politikë 14:40 - 6 Korrik, 2020

Rruga Qukës-Qafë Plloçë, turpi i Ramës dhe ARRSH-së

Autoriteti Rrugor Shqiptar deklaroi sot se po vazhdon puna në dy lote të rrugës Qukës-Qafë Plloçë. Sipas njoftimit të bërë nga ARRSH, aktualisht kanë përfunduar gjithë...

Kritikët përballë Luli Bashës/ Rikthim apo “luftë” me të gjithë
Opinione 12:53 - 5 Korrik, 2020

Kritikët përballë Luli Bashës/ Rikthim apo “luftë” me të gjithë

Sfidë e sfidave për Luli Bashën, rikthimi i Jozefina Topallit si ftesë publike e Republikës së Re. Në fakt ka një analizë të thjeshtë për gjithë...

 “Nuk e kam pasur ndërmend por…”/ Pandeli Majko zbulon pse shiti shtëpinë
Politikë 10:18 - 24 Qershor, 2020

Ish-ministri i Ramës thirrje të fortë Pandeli Majkos/ Merr drejtimin e socialistëve

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani i ka drejtuar një thirrje të fortë ministrit për Diasporën, Pandeli Majko. Në një postim në rrjetet...

Politikë 11:39 - 16 Qershor, 2020

Nga Korça, në Vlorë/ Ben Blushi “hajdut” tokash, si u pasurua me ardhjen e Rilindjes

Media shqiptare ka prodhuar politikanë, biznesmenë, shkrimtarë, botues, e lloj lloj individësh. Një ndër këto “produkte” është edhe drejtori i Top Channel, Ben Blushi, i cili...

Qeveria Rama falimenton fermerët në Korçë/ Ish-deputeti sjell faktet: Mbyllen dhe vendet e punës
Politikë 19:40 - 10 Qershor, 2020

Braimllari nxjerr videon/ “Babëzia e rilindjes po rrezikon jetën e qytetarëve”

Ish deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka, reaguar ashpër në rrjetet sociale, pas bllokimit të rrugës nacionale Librazhd-Elbasan pas shirave të rrëmbyeshme. Teksa ka ndarë dhe...

Tabaku publikon raportin e ‘Moody’s’/ Qeveria pengesë kryesore për ecurinë ekonomike të vendit
Politikë 15:01 - 3 Qershor, 2020

“I gjithë pushteti sovjetëve”/ Tabaku tregon 7 “gurët” e Ramës për kontrollin e drejtësisë

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku shkruan se prej vitit 2013, kryeministri Edi Rama ka punuar për të kapur dhe uzurpuar çdo institucion të pavarur....

15 kushtet e BE-së/ Vasili nxjerr videon: Për çdo budalla që nuk di apo nuk do ta lexojë
Politikë 12:24 - 1 Qershor, 2020

“Zero kushte të reja nga opozita”/ Vasili i prerë: Rilindja të heqë dorë nga shkatërrimi i ‘Zgjedhores’

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, anëtar në Këshillin Politik, shprehet i bindur se nuk ka asnjë kusht të ri nga opozita e bashkuar për reformën zgjedhore....

Politikë 22:52 - 28 Maj, 2020

“Ramën e mbajnë në pushtet ndërkombëtarët”/ Kryemadhi: Ata të Rilindjes e kafshojnë veshin në krevat

“Ramën e mbajnë në pushtet ndërkombëtarët”. Kështu deklaroi kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, njëherazi aleatja e Lulzim Bashës, teksa po fliste për situatën politike aktuale. Ajo...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Politikë 09:44 - 21 Maj, 2020

Programi elektoral i Rilindjes/ Rama kishte premtuar rikonstruksionin e Teatrit Kombëtar

Pavarësisht rezistencës prej dy vitesh nga Aleanca për Mbrojtjen e Tetarit, mëngjesin e së dielës, me një akt të paprecedentë, forca të shumta policie ndërhynë tek...

Politikë 11:57 - 19 Maj, 2020

Teatri i “zuri të gjithë brenda”

Një situatë ankthi, mërzie, por edhe një hidhërim që kërkon të përballohet me forcë, duket se është prezent prej dy ditësh në sytë e shumicës së...

Aktualitet 12:55 - 17 Maj, 2020

Çfarë e lidh Dritan Hilën me drogën?

Rastësitë e Dritan Hilës, gazetarit, ish-zv/ministrit të Edi Ramës dhe Rilindjes me drogën janë interesante. Kur ishte zv-ministër i Mbrojtjes Dritan Hila dilte publikisht dhe tregonte...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Politikë 14:49 - 11 Maj, 2020

Tallja e Rilindjes me Korçën/ Dy investimet kryesore ngelen rrugëve

Rilindja premtoi shumë, vetë Edi Rama deklaroi se “rrugët ishin lënë rrugëve”. Në fakt në gati tetë vite të qeverisjes së tij asnjë centimetër rrugë nacionale...

Denoncim 19:06 - 7 Maj, 2020

Foto ekskluzive/ Rruga Qukës-Qafë Plloçë, segmenti i lënë në mëshirë të fatit, nuk mbaron prej një dekade

Rruga Qukës–Qafë Plloçë, i konsideruar si një nga segmentet më të rëndësishme të Juglindjes që do të bënte të mundur shkurtimin e një distance të konsiderueshme...

Aktualitet 17:12 - 6 Maj, 2020

Rrugët e lëna rrugëve/ Si gënjeu publikisht kryeministri për aksin Qukës-Qafë Plloçë

Aksi rrugor Qukës –Qafë Plloçë i gjatë 43,4 km, prej shumë kohësh nuk po mbaron së ndërtuari edhe pse ka pothuajse një dekadë që premtohet. Një...

272 pyetje publike apo ditë burgu për Ben Blushin?!
Politikë 11:43 - 4 Maj, 2020

Foto-Fakt/ Kur Ben Blushi merrte teseren e PD-së

Është një foto që nuk ka qarkulluar në media, por është e vërtetë. Është tesera e Ben Blushit. Megjithëse tallëse, pasi është quajtur fatorino autobusi, Ben...

Politikë 10:28 - 29 Prill, 2020

Video-Veliaj i vjedh Bashës anëtaren e Këshillit Kombëtar

Kryebashkiaku i kryeqytetit, Erion Veliaj, i vetëshpalluri “djali punëtor i Tiranës”, vijon aktivitetin e tij, duke shpërndarë qese në dyert e qytetarëve, dhe sigurisht gjithçka do...