Connect with Us

All posts tagged "rilindja demokratike"

Politikë 18:47 - 5 Janar, 2020

29 vite nga themelimi i RD-së/ Berisha kujton shpresën që ngjalli gazeta tek shqiptarët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për 29-vjetorin e themelimit të medias Rilindja Demokratike, gazetës së parë opozitare që Edi Rama po mundohet ta censurojë. Berisha kujton...

Aktualitet 18:23 - 8 Janar, 2019

ZBULOHET NJË THEMELUES I ‘RD’-së: BABA ÇENI.

Nga Frrok Çupi Baba Çeni kishte qenë xhaxhai i diktatorit Hoxha, por që ky e shpalli ‘themelues’ në disa ‘gazeta si RD’. Baba Çeni na ishte themelues...

Aktualitet 19:30 - 7 Janar, 2019

Përvjetori i RD/ Basha i jep fjalën e “burrit” gazetarëve

Në përvjetorin e 28 të daljes së gazetës Rilindja Demokratike, ndër të tjerë ka përshëndetur edhe kryetari i PD-së Lulzim Basha. “Dua të uroj të gjithë...

Aktualitet 12:26 - 4 Qershor, 2018

Dhunimi i kryeredaktorit të RD/  Zbulohet kush e dha urdhrin

Në protestën e 26 majit nga përleshja e protestuesve me policinë pranë ambjeteve të Ministrisë së Brendshme i dhunuar mbeti kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike”. Ditën...

Aktualitet 14:49 - 26 Maj, 2018

Dhuna e ushtruar ndaj kryeredaktorit të RD/ Basha “sulmon” Xhafajn

I rënë pre e dhunës, policia gjatë protestës së opozitës sikurse pretendon PD, kryeredaktori i gazetës Rilindja Demokratike Bledi Kasmi është vizituar në spitalin e Traumës...

Aktualitet 21:55 - 10 Janar, 2018

Bregu tregon arsyen pse nuk ka marrë pjesë në 27-vjetorin e RD-së

E ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24, ish-ministrja dhe ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, ka treguar arsyen se përse nuk ka marrë pjesë në...