Connect with Us

All posts tagged "rikthim"

Showbizz 15:28 - 20 Janar, 2021

U largua pasi e sulmuan në studio/ Lediana merr vendimin e rëndësishëm

Konkurrentja e emisionit “Përputhen”, Lediana Prengaj ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave rozë pasi u gjykua dhe u sulmua në studio nga konkurrentët e...

VIDEO-Isli Islami mposht Covid-19 dhe rikthehet në emision/ Shihni reagimin e Ori Nebijaj
Showbizz 12:32 - 19 Janar, 2021

VIDEO-Isli Islami mposht Covid-19 dhe rikthehet në emision/ Shihni reagimin e Ori Nebijaj

Moderatori Isli Islami e ka mposhtur Covid-19. Isli është rikthyer sërish në emisionin e mëngjesit Ëake up. Këtë lajm e ka bërë të ditur moderatorja Ori...

iPhone rikthen skanuesit e gjurmëve të gishtave
Teknologji 14:39 - 18 Janar, 2021

iPhone rikthen skanuesit e gjurmëve të gishtave

Apple më në fund mund të rikthejë skanuesit e gjurmëve të gishtave në iPhone sa më shpejt, që këtë vit. Firma braktisi Touch ID në favor...

Ndaloi së punuari prej shkarkimeve të shumta/ Rikthehet sërish aplikacioni i ri i mesazheve që po sfidon WhatsApp
Teknologji 15:48 - 17 Janar, 2021

Ndaloi së punuari prej shkarkimeve të shumta/ Rikthehet sërish aplikacioni i ri i mesazheve që po sfidon WhatsApp

Platforma e mesazheve “Signal” thotë se ka zgjidhur problemet teknike të cilat kanë penguar shërbimin e saj gjatë ditëve të fundit, pasi panë një shtim të...

Nuk e mohojnë më/ Loredana dhe Mozzik janë bashkë, kjo foto e vërteton këtë
Showbizz 10:55 - 9 Janar, 2021

Nuk e mohojnë më/ Loredana dhe Mozzik janë bashkë, kjo foto e vërteton këtë

Loredana dhe Mozzik janë një nga çiftet më të komentuara të showbizit shqiptar. Në mediat rozë, prej muajsh përflitet se dyshja janë rikthyer pranë njëri-tjetrit, madje...

A janë bashkë Loredana dhe Mozzik?/ Getinjo sqaron njëherë e mirë të vërtetën
Showbizz 13:32 - 27 Dhjetor, 2020

A janë bashkë Loredana dhe Mozzik?/ Getinjo sqaron njëherë e mirë të vërtetën

Mozzik dhe Loredana janë një nga çiftet më të komentuara të showbizit. Prej kohësh janë në qendër të vëmendjes përsa i përket rikthimit të tyre. Ata...

WOW-Kjo është artistja që do të rikthejë Flori Mumajesin pas një viti mungesë
Showbizz 15:08 - 12 Dhjetor, 2020

WOW-Kjo është artistja që do të rikthejë Flori Mumajesin pas një viti mungesë

Prej një periudhe thuajse 1-vjeçare, kantautori Flori Mumajes i ka munguar muzikës dhe skenës shqiptare. Pas gjithë kësaj kohe, a e dini se cila është artistja...

Facebook, Messenger dhe Instagram rikthehen pas ndërprerjes misterioze
Teknologji 15:02 - 11 Dhjetor, 2020

Facebook, Messenger dhe Instagram rikthehen pas ndërprerjes misterioze

Sistemet e mesazheve në treshen e aplikacioneve në pronësi të Facebook ranë misteriozisht të enjten në mëngjes për disa orë. Gjurmuesi online i ndërprerjeve Down Detector...

Kriza lë të papunë 14 mijë persona, 32 mijë të tjerë u rikthyen në tremujorin e tretë
Ekonomi 08:56 - 11 Dhjetor, 2020

Kriza lë të papunë 14 mijë persona, 32 mijë të tjerë u rikthyen në tremujorin e tretë

Pas heqjes së masave të karantinës punësimi shihet të jetë përmirësuar në tremujorin e tretë të këtij viti, por megjithatë më shumë se 14 mijë e...

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kemal vdes, Ejlyl rikthehet në jetimore
Life Style 09:36 - 5 Dhjetor, 2020

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kemal vdes, Ejlyl rikthehet në jetimore

Kemal tenton t’ia mbathë me një taksi por përplaset me një shtyllë. Ai kërcënon vajzat se do t’i vrasë por një shtylla elektrike bie dhe Kemalin...

Showbizz 16:16 - 4 Dhjetor, 2020

Vesa Luma jep lajmin e bukur/ Pas shumë kohësh rikthehet në muzikë

Prej kohësh këngëtarja Vesa Luma është shkëputur nga amerika duke iu përkushtuar rritjes së djalit të saj Lian. Por Vesa ka zbuluar surprizën për të gjithë...

Politikë 13:51 - 13 Nentor, 2020

Petrit Vasili rikthehet pas betejës me Covid/ Nuk i lë gjë pa thënë Ramës

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i është rikthyer çështjeve politike pas betejës me Covid. Disa ditë më parë CNA.al raportoi se Vasili ishte ifektuar me Covid...

Të ndarë prej një viti/ Çifti i njohur i showbizit rikthehen sërish bashkë
Showbizz 13:35 - 1 Nentor, 2020

Të ndarë prej një viti/ Çifti i njohur i showbizit rikthehen sërish bashkë

Modelja  Heidi Lushtaku dhe boksieri Robin Krasniqi, një vit më parë  dhanë fund lidhjes së tyre të dashurisë. Vetë modelja ishte ajo që bëri të ditur...

“Kampi i Al Holit do shkrihet”/ Afrim Berisha: Shpejt do nxirren të gjithë fëmijët dhe gratë shqiptare
Lajme 21:15 - 26 Tetor, 2020

“Kampi i Al Holit do shkrihet”/ Afrim Berisha: Shpejt do nxirren të gjithë fëmijët dhe gratë shqiptare

Afrim Berisha, babai i Alvin Berishës, ka folur për rikthimin e fëmijëve shqiptarë që janë nxjerrë ditën e sotme nga kampi AL-Hol në Siri. Berisha tha...

U shkarkua nga Vettingu/ Rikthehet në detyrë kreu i Gjykatës së Apelit në Shkodër
Vetingu 17:01 - 23 Tetor, 2020

U shkarkua nga Vettingu/ Rikthehet në detyrë kreu i Gjykatës së Apelit në Shkodër

Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka rikthyer në detyrë gjyqtarin Fuat Vjerdha, i cili votoi kundër uljes së dënimit për Dritan Dajtin. Pas përjashtimit të tij...

Khloe dhe Tristan surprizojnë fansat/ Konfirmojnë rikthimin e tyre
Showbizz 10:34 - 23 Tetor, 2020

Khloe dhe Tristan surprizojnë fansat/ Konfirmojnë rikthimin e tyre

Ylli i Keeping up With Kardashians, Khloe Kardashian dhe Tristan Thompson, kanë lënë pas të shkuarën dhe kanë vendosur t’i japin një mundësi të dytë lidhjes...

Showbizz 19:47 - 16 Tetor, 2020

“Jam e çmendur, më mungon jeta s*ksuale”/ Cardi B shpjegon arsyen e rikthimit me Offset

Cardi B dhe Offset janë rikthyer bashkë. Pak ditë më parë, u tha se rikthimi i tyre ishte vetëm çështje kohe, por duket se çifti s’ka...

Bëhuni gati!/ Selena Gomez po përgatit rikthimin e saj në kinematografi si asnjëherë më parë
Showbizz 12:15 - 14 Tetor, 2020

Bëhuni gati!/ Selena Gomez po përgatit rikthimin e saj në kinematografi si asnjëherë më parë

Këngëtarja dhe aktorja Selena Gomez duket se do të rikthehet fuqishëm në kinematografi. Sipas ‘Variety’, këngëtarja tani është në bisedime për të realizuar një film horror...

“Nuk më intereson nëse nuk iu pëlqen”/ Loredana sapo pranoi se do të jetë gjithnjë pranë Mozzik
Showbizz 16:44 - 13 Tetor, 2020

“Nuk më intereson nëse nuk iu pëlqen”/ Loredana sapo pranoi se do të jetë gjithnjë pranë Mozzik

Historia e Loredana Zefit dhe Mozzik është kthyer në qendër të vëmednjes sërish pasi dyshja u kapën mat në një dyqan në Gjermani. Menjëherë nisën aludimet...

Rozana Radi “rrëfehet” për humbjen e prindërve/ Kë do zgjidhja të zbriste në tokë nëse do më jepej mundësia
Showbizz 20:14 - 11 Tetor, 2020

Rozana Radi “rrëfehet” për humbjen e prindërve/ Kë do zgjidhja të zbriste në tokë nëse do më jepej mundësia

Këngëtarja dhe moderatorja e njohur Rozana Radi ka folur hapur dhe pa doreza për jetën e saj private dhe profesionale. Rozana është shprehur për prindërit se...

Bushati në Globsec: Kemi nevojë të rikthejmë besimin tek organizmat dhe rendi ndërkombëtar!
Politikë 11:41 - 8 Tetor, 2020

Bushati në Globsec: Kemi nevojë të rikthejmë besimin tek organizmat dhe rendi ndërkombëtar!

Në Bratislavë ka nisur punimet forumi Globsec, një platformë në të cilën përsonalitete nga e gjithë bota diskutojnë kryesisht mbi sfidat e sigurisë. Në këtë forum...

Politikë 10:17 - 5 Tetor, 2020

FOTOT-Nuk ka më dyshim për ribashkimin/ Loredana kthehet në Kosovë, Mozzik e pret në aeroport

Ribashkimi i Loredanës dhe Mozzik është kthyer në një nga temat më të komentuara në mediat rozë. Pasi u kapën mat teksa bënin shopping në një...

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Ejlyl rikthehet në jetimore
Life Style 09:51 - 2 Tetor, 2020

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Ejlyl rikthehet në jetimore

Kemal i shoqëruar nga policia shkon në shtëpinë e Atakanit për të marrë Ejlylin. Feride arrin në kohën e duhur dhe shpëton Ejlylin. Ejlyl rikthehet në...