Connect with Us

All posts tagged "richard grenell"

Ish-ambasadori Cejku/ “Të njihet Kosova, kjo i hap rrugë marrëveshjeve të tjera”
Kosova & Rajoni 21:59 - 23 Qershor, 2020

Ish-ambasadori Cejku/ “Të njihet Kosova, kjo i hap rrugë marrëveshjeve të tjera”

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë Arben Cejku, thotë se nga takimi i shumëpritur i së shtunës në Uashington lideret e Kosovës dhe Serbisë duhet të dalin...

Bota 14:30 - 25 Maj, 2020

Dorëhiqet Richard Grenell nga posti i ambasadorit në Berlin?

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin me mënyrën e tij jodiplomatike. Tani atë e...

Bota 15:27 - 24 Maj, 2020

DPA: Grenell planifikon të tërhiqet si ambasador në Gjermani

Ambasadori amerikan në Gjermani Richard Grenell po planifikon të tërhiqet në javët e ardhshme pas më shumë se dy vjet në këtë post, njoftoi të dielën...

Kosova & Rajoni 14:47 - 23 Janar, 2020

Richard Grenell “ultimatum” Kosovës dhe Serbisë

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i cili është edhe i ngarkuar special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi i ka përcjellë mesazhe të qarta...

Kosova & Rajoni 19:25 - 22 Janar, 2020

Bisedimet e paqes/ I dërguari i posaçëm i Trump vizitë në Prishtinë e Beogradë

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të qëndrojë të...