Connect with Us

All posts tagged "riatdhesim"

Sociale 16:14 - 22 Maj, 2020

Riatdhesimet/ Publikohen datat dhe oraret kur mund të udhëtoni nga Parisi në Shqipëri

Ambasada e Francës në Shqipëri ka publikuar sot datën dhe oraret e fluturimeve nga Franca në Shqipëri në kushtet kur ende qëndrojnë në fuqi rregullat e...

Sociale 15:53 - 19 Maj, 2020

Riatdhesimet/ Publikohen oraret e fluturimeve nga 29 maji-3 qershor

Kompania e fluturimeve Air Albania ka publikuar sot oraret e fluturimeve  për riatdhesim, nga data 29 maj deri në 3 qershor. Këto fluturime për qytetarët shqiptarë...

DASH rendit Shqipërinë vend të sigurt në rrjetet e komunikimit /Balluku: Vlerësimi i radhës për punën tonë
Sociale 09:48 - 3 Maj, 2020

Sistemi i ri i riatdhesimit/ Balluku prezanton rregullat e reja, hyjnë në fuqi nga nesër

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka prezantuar sistemin e ri të riatdhesimit duke filluar nga data 4 maj. Balluku bën me dije se ata që jetojnë...

Udhëtonte drejt Turqisë me 20 mijë euro/ Kapet gruaja në Rinas
Sociale 17:39 - 26 Prill, 2020

Riatdhesohen 131 shqiptarë nga Brukseli/ Futen 2 javë në karantinë

Në orën 17:15 të pasdites së sotme ka mbërritur në Rinas avioni i “Air Albania” me 131 shtetas shqiptarë nga Brukseli. Shqiptarët kishin mbetur të bllokuar...

Sociale 17:05 - 24 Prill, 2020

Riatdhesimet/ Publikohen datat dhe oraret e fluturimeve nga Vjena, Brukseli e Frankfurti

Prej datës 18 Prill ‘Air Albania’ vijon fluturimet nga disa vende në Europë për të riatdhesuar shqiptarët e bllokuar në shtete e tjera për shkak të...

Sociale 14:41 - 20 Prill, 2020

Publikohet kalendari i riatdhesimeve nga Gjermania, Anglia dhe Franca/ Dalin datat dhe oraret

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar oraret dhe vendet nga ku do të kryhen fluturimet për riatdhesimin e shtetasve shqiptarëve për ditët në vijim. Sipas...

Shëndeti 12:08 - 20 Prill, 2020

Nëse të riatdhesuarit infektohen gjatë karantinës, dikush në Shqipëri po bën vepër penale

Atyre shqiptarëve që po vijnë nga Italia, u është bërë testi dhe skaneri në aeroportet në Itali. Me pas lejohen të udhëtojne drejt Shqipërisë, vetëm ata...

Sociale 20:38 - 19 Prill, 2020

Ishin bllokuar në Milano/ Mbërrin në Rinas avioni me 134 shqiptarë

Mbrëmjen e sotme ka mbërritur në Rinas avioni me 134 shtetas shqiptarë në kuadër të operacionit të riatdhesimit si pasojë e COVID-19. Avioni i “AirAlbania” rreth...

Kritikat ndaj Shqipërisë/ Bushati: PE nuk ka kompetencë t'i vërë kushte një vendi kandidat!
Politikë 17:46 - 18 Prill, 2020

Bushati “rebelohet” për riatdhesimin me Air Albania/ “Duhet të rezaurohen edhe kompani të tjera”

Ish-ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, ashtu si në shumë raste të tjera, i ka dalë sërish kundër kryeministrit Edi Rama për riatdhesimin e shqiptarëve....

Sociale 16:53 - 17 Prill, 2020

Riatdhesimi/ Qytetarët përballen me probleme: Mungojnë dhomat teke, të detyruar të paguajnë 4 bileta

Një numër i madh shqiptarësh pritet të riatdhesohen në ditët në vijim pasi kishin mbetur jashtë kufijve për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Po...

Sociale 16:05 - 15 Prill, 2020

“Boll me sharje e mallkime”/ Rama sqaron rregullin kryesor për ata që do të riatdhesohen

Kryeministri Edi Rama thotë se riatdhesimi në këtë fazë duhet të jetë absolutisht i kontrolluar. Rama ka sjellë shembullin e Singaporti për të cilin thotë se...

1.18 miliardë euro për aksin Milot-Fier/ Balluku: Do bëhet me paratë e privatit
Sociale 22:37 - 14 Prill, 2020

Balluku tregon shifrën/ Ja sa do të kushtojë hoteli ku do të karantinohen shqiptarët e riatdhesuar

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku bëri të ditur mbrëmjen e sotme se nga e shtuna do të fillojnë fluturimet me Air Albania për riatdhesimin e shqiptarëve...

Sociale 19:20 - 14 Prill, 2020

Riatdhesimet e shqiptarëve të mbetur jashtë kufijve/ Balluku jep njoftimin: Do kthehen me paratë e tyre

“Duke filluar nga dita e shtunë Air Albania do të nisë fluturimet për riatdhesimin e shqiptarëve nga disa destinacione”. Kështu ka deklaruar pak minuta më parë...

Sociale 13:19 - 10 Prill, 2020

“Bëni edhe pak durim”/ Rama: Të hënën publikojmë planin për riatdhesimin e qytetarëve

Kryeministri Edi Rama thotë se të hënën do të publikohet plani i një hapjeje shumë graduale të rrugës së riatdhesimit, me kushtet përkatëse detyruese të karantinimit...

Sociale 11:15 - 2 Prill, 2020

Mbyllet operacioni i riatdhesimit/ MEPJ njofton shtetasit shqiptar

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, ka informuar gjithë qytetarët shqiptarë të bllokuar jashtë Republikës së Shqipërisë se plani i riatdhesimit është mbyllur dje me...

Lajme 09:31 - 1 Prill, 2020

Riatdhesohen 70 qytetarë të BE që ishin bllokuar në vendin tone/ Soreca: Tjetër shembull solidariteti nga Shqipëria

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar lidhur me riatdhesimin e 70 shtetasve të Bashkimit Europian, që ishin bllokuar në Shqipëri, për shkak të...

Politikë 22:08 - 31 Mars, 2020

Shqiptarët e mbetur jashtë kufijve/ Basha kritikon qeverinë: Veprim i pamjaftueshëm, të mos kursehet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i kërkon qeverisë të kthejë të gjithë shqiptarët që kanë mbetur jashtë kufijve për shkak të masave kufizuese nga Covid-19....

Politikë 22:01 - 31 Mars, 2020

Riatdhesimi i shqiptarëve/ Meta e thotë hapur: Ka pasur pengesa burokratike nga disa shtete

Presidenti Ilir Meta ka folur lidhur me riatdhesimin e shqiptarëve që kanë mbetur në shtete të ndryshme të botës për shkak të pandemisë së koronavirusit. Meta...

Lajme 23:46 - 30 Mars, 2020

Tare tregon si do riatdhesohen shqiptarët/ “Nisja është projektuar nga këto aeroporte”

Zëvendës ministri i Jashtëm Agron Tare ka treguar se si do të riatdhesohen shqiptarët që kanë mbetur në shtete të ndryshme të botës. Ai tha se...

Politikë 16:00 - 30 Mars, 2020

PD akuza qeverisë për kthimin e shqiptarëve nga Italia/ Nuk ka asnjë plan, shteti është i detyruar t’i riatdhesojë

Sekretari për marrëdhëniet me jashtë në PD, Arben Kashahu, ka reaguar për kthimin e shqiptarëve që kanë mbetur jashtë shtetrit në vendin tonë. Në një deklaratë...

Lajme 12:57 - 29 Mars, 2020

“Do ktheheni kur të mbarojë lufta”/ Rama bën sqarimin e fundit: Do riatdhesojmë vetëm ata që kanë mbetur rrugëve

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një sqarim të fundit lidhur me riatdhesimin e shqiptarëve të mbetur jashtë kufijve. Rama thekson se nuk do të riatdhesojnë në...

Kronika 17:10 - 10 Mars, 2020

Kishin kërkuar azil/ Riatdhesohen nga Franca dhe Gjermania 104 shqiptarë

Gjatë dy operacioneve të zhvilluara ditën e sotme, janë riatdhesuar nga Franca dhe Gjermania 104 shtetas shqiptarë, të cilët kishin shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën...

Sociale 19:38 - 10 Dhjetor, 2019

I refuzohet azili në vendet e BE-së/ Riatdhesohen 173 shtetas shqiptarë

Vijojnë operacionet e riatdhesimit dhe të kthimit vullnetar të shtetasve shqiptarë që kanë kërkuar azil në vendet e BE-së. Sot në Rinas u riatdhesuan në dy...