Connect with Us

All posts tagged "riatdhesim"

Sociale 19:38 - 10 Dhjetor, 2019

I refuzohet azili në vendet e BE-së/ Riatdhesohen 173 shtetas shqiptarë

Vijojnë operacionet e riatdhesimit dhe të kthimit vullnetar të shtetasve shqiptarë që kanë kërkuar azil në vendet e BE-së. Sot në Rinas u riatdhesuan në dy...

Kronika 15:24 - 26 Tetor, 2019

Shkelen rregullat e qëndrimit në BE/ Riatdhesohen 114 shtetas shqiptarë

Policia Kufitare vijon operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilët kërkojnë azil apo nuk respektojnë rregullat e qëndrimit në hapësirën SCHENGEN. Riatdhesohen 114...

Kronika 14:20 - 19 Tetor, 2019

Kërkuan azil në vendet e BE/ Riatdhesohen vullnetarisht 120 shtetas shqiptarë

Në aeroportin e Rinasit janë kthyer vullnetarisht 120 shtetas shqiptarë, azilkërkues në Francë, të cilët me këtë veprim kanë shmangur penalitetet e mundshme, që rrjedhin nga...

Kronika 16:54 - 8 Tetor, 2019

Iu refuzua azili në BE/ Riatdhesohen 60 shtetas shqiptarë

Në vazhdim të organizimit të operacioneve të riatdhesimit për shtetasit shqiptarë me qëndrim të parregullt në territorin francez, si edhe për persona apo familje, të cilëve...

Kronika 14:07 - 27 Shtator, 2019

Video-Iu refuzua azili në Francë e Belgjikë/ Riatdhesohen 34 shqiptarë

Vijojnë operacionet e riatdhesimit të shtetasve që kanë kërkuar azil apo kanë shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen. Në kuadër të fluturimit të përbashkët evropian,...

Kronika 13:28 - 28 Gusht, 2019

Kërkuan azil në Francë/ Riatdhesohen 60 shtetas shqiptarë

60 shtetas shqiptarë, nga të cilët 20 prej tyre kishin kërkuar azil dhe 40 të tjerët për qëndrim të parregullt në vendet e BE-së, janë riatdhesuar,...

Aktualitet 13:44 - 17 Korrik, 2019

U refuzohet azili 51 shqiptarëve/ Kthehen në atdhe

Policia Kufitare në bashkëpunim me Policinë Franceze, kanë vijuar operacionet e përbashkëta të riatdhesimit, ku nëpërmjet dy fluturimeve me charter nga Franca janë riatdhesuar 29 shtetas...

Emigrimet nga kosova shifrat
Aktualitet 20:33 - 16 Janar, 2019

Të dëbuarit nga Franca dhe Gjermania mbrrijnë në Rinas

Njëqind azilkërkues shqiptarë janë riatdhesuar nga Franca dhe Gjermania  në aeroportin “Nënë Tereza”. Rovena Voda, zëvendës ministrja e Brendshme, ka bërë apel nga Rinasi për të...

Aktualitet 17:52 - 24 Janar, 2018

Nuk përmbushin kushtet për zonën Shengen/ Riatdhesohen 51 shqiptarë

Policia e Shtetit vijon punën për parandalimin e fenomenit të migracionit të paligjshëm. Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit nga Policia Kufitare janë riatdhesuar 51...

Aktualitet 21:04 - 22 Janar, 2018

Iu mohua kërkesa për azil/ Riatdhesohen 130 shqiptarë

Sot rreth orës 18:00, zyra franceze për Migracionin dhe Integrimin, organizoi kthimin vullnetar të 130 shtetasve shqiptarë, të cilëve u ishte mohuar kërkesa për azil në...

Aktualitet 20:57 - 13 Dhjetor, 2017

Tentuan azil/ Riatdhesohen 160 shqiptarë nga vendet e BE-së

Gjatë pasdites së sotme, në aeroportin e Rinasit janë kthyer me tre avionë të posaçëm, 160 shtetas, të cilët kishin abuzuar me kërkësa për azil. Përkatësisht...

Aktualitet 19:55 - 8 Nentor, 2017

Nuk morën azil në Francë e Belgjikë/ Riatdhesohen 36 shqiptarë

Pasditen e sotme aeroporti “Nënë Tereza” ka pritur  36 shtetas shqiptarë të cilëve u ishte refuzuar kërkesa për azil në Francë e Belgjikë. Për të pritur...

Aktualitet 19:11 - 23 Gusht, 2017

Mos kërkoni shpëtim te vendet e BE-së/Shikoni si e pësuan 157 shqiptarë (Video)

Një numër i madh shqiptarët, të cilët kishin ikur ne vendet e Evropës për të kërkuar azil, janë riatdhesuar. Policia bën me dije se brenda 24...

Kronika 17:38 - 16 Qershor, 2015

Shkelen rregullat e Shengenit, riatdhesohen 44 shqiptare

44 shqiptare jane riatdhesuar diten e sotme, per shkak se shkelen rregullat e levizjes se lire ne hapesiren Shengen. Ata tashme nuk lejohen te udhetojne ne...

Aktualitet 18:40 - 29 Janar, 2015

Qëndrim i paligjshëm në BE/ Riatdhesohen 50 shqiptarë

50 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar sot nga Franca për në Shqipëri, pasi janë kapur e konstatuar në situatë të parregullt qëndrimi në Francë dhe në disa...