Connect with Us

All posts tagged "Rezarta Shkurta"

Lajme 22:02 - 28 Shkurt, 2020

“Shkofshi pas Nexhmijes i madh e i vogël”/ Mbesa e të pushkatuarit përplaset ashpër me Rezarta Shkurtën

Ndarja nga jeta e Nexhmije Hoxhës, gruas së së ish-diktatorit Enver Hoxha solli reagime të shumta në rrjetet sociale. Pasardhësit e të internuarve dhe të atyre...

Kryesore Show Biz 10:57 - 30 Korrik, 2019

Bashkëshorti i bën dhuratën e veçantë/ Rezarta Shkurta fluturon në “qiellin e shtatë”

Mëngjesin e sotëm, Rezarta Shkurta është surprizuar me një dhuratë shumë të veçantë dhe domethënëse nga bashkëshorti i saj Ermal Hoxha. Ai ka vendour t’i dhurojë...

Aktualitet 10:39 - 18 Korrik, 2019

“Gabimi më i madh në jetën time”/ Rezarta Shkurta e pranon publikisht

Prej vitesh nuk e shohim në ekran, por nuk mungon kurrsesi në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për Rezarta Shkurtën, e cila është një prej fotografeve më...

Aktualitet 13:35 - 8 Prill, 2019

“Të paska djegur Zeni”/ Rezarta Shkurta “flakë për flakë” me Shkëlzen Berishën

Rezarta Shkurta, bashkëshortja e Ermal Hoxhës, vijon replikat në distancë, me Shkëlzen Berishën. Pas një postimi në rrjetet sociale, ku Shkëlzen Berisha paralajmëronte se është radha...

Aktualitet 12:44 - 8 Prill, 2019

Shkëlzen Berisha i përgjigjet Rezarta Shkurtës/ Ke radhën për të “kënduar” para gjykatës

Dy ditë më parë, ish-kryeministri Sali ka sulmuar nipin e ish-diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha, duke e cilësuar si narkotrafikant, që jeton i lirë. Në një...

Aktualitet 10:54 - 15 Dhjetor, 2018

Habit Rezarta Shkurta për studentët: ‘Deri dje isha me ta, sot më duket kapriço’

Teksa ende mbahet protesta studentore përballë Kryeministrisë dhe të rinjtë nuk lëvizin nga vendi pa plotësuar 8 kërkesat e tyre, këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar nëpërmjet...

Kryesore Show Biz 11:04 - 9 Nentor, 2018

Bark i rrumbullakosur? Rezarta Shkurta sqaron njëherë e mirë lajmin e shtatzënisë

Rezarta Shkurta postoi në llogarinë e saj të Instagram-it një video ku shfaqej bashkë me bashkëshortin dhe vajzën duke përgatitur pemën e Vitit të Ri. Menjëherë...

Kryesore Show Biz 12:53 - 23 Tetor, 2018

Rezarta Shkurta nuk humb kohë pas daljes së Ermalit, gjen edhe emrin e fëmijës së dytë

Ermal Hoxha, nipi i diktatorit Enver Hoxha u lirua nga burgu një muaj më parë, tre vjet pas dënimit për akuzën e trafikut të drogës në tentativë. Ai u...

Kryesore Show Biz 22:00 - 7 Prill, 2018

Foto/ Ami dhe Ermali surprizojnë Rezarta Shkurtën

Çifti i njohur i showbizz-it Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi kanë surprizuar këtë mëngjes këngëtaren Rezarta Shkurta. Lajmin e bën të ditur vetë Rezarta nëpërmjet një...

Kryesore Show Biz 15:26 - 21 Shkurt, 2018

Rezarta Shkurta reagon ashpër ndaj Dalinës/ Ia nxjerr të palarat

Një ditë pasi nusja e nipit të Enver Hoxhës, këngëtarja Rezarta Shkurta publikoi një foto të vajzës së saj në Instagram me të venë e diktatorit,...

Aktualitet 01:30 - 13 Dhjetor, 2017

Ermali në prehërin e Enver Hoxhës/ Rezarta Shkurta poston foton e rrallë të bashkëshortit 

Rezarta Shkurta edhe pse i ka munguar skenës shqiptare me këngët e saj është aktive në rrjetet sociale. Kur vjen puna tek burri i saj, Ermal...

Aktualitet 17:02 - 12 Korrik, 2017

Foto-Shpërthen Rezarta Shkurta/ Mirë problemi, po s’të lenë rehat as mizat!

Ditën e djeshme Gjykata e Krimeve të Rënda mori vendimin për “Xibraka” dhe dënoi me 10 vite burg nipin e diktatorit, Ermal Hoxha. Menjëherë pas këtij...

Aktualitet 22:51 - 23 Prill, 2017

Surpriza e Nexhmije Hoxhës/Dedikim prekës nuses së nipit, Rezarta Shkurtës

E veja e diktatorit Enver Hoxha ka bërë një dedikim tepër special dhe prekës për nusen e nipit të saj, Rezarta Shkurta. Nexhmije Hoxha i dhuron Rezartës...

Showbizz 14:15 - 30 Nentor, 2016

FOTO – Rezarta Shkurta i rikthehet tregut muzikor/ Ja si titullohet kënga e saj e re

Këngëtarja Rezarta Shkurta, e cila prej kohësh i ka munguar tregut muzikor shqiptar, duket se po përgatitet për tu rikthyer sërish. Tashmë ajo ka nisur xhirimet...

Aktualitet 22:41 - 26 Nentor, 2016

Rezarta Shkurta flet për Ermal Hoxhen/ E vërteta për nipin e ish-diktatorit dhe arrestimin e tij

Këngëtarja Rezarta Shkurta, bashkëshorte e Ermal Hoxhës, nipit të ish-diktatorit që u dënua si pjesë e grupit të laboratorit të kokainës në Xibrakë, rrëfeu sot për...

Life Style 22:37 - 25 Nentor, 2016

Kaloi me të kuqe dhe nuk kishte patentë/ Këngëtarja tregon si i shpëtoi policisë

Këngëtarja Rezarta Shkurta, do të jetë e ftuara e radhës në emisionin “Xing me Ermalin” këtë fundjavë. Ajo ka postuar në rrjetet sociale një video ku...

Showbizz 09:39 - 13 Qershor, 2015

Rezarta Shkurta tatuazh për bashkëshortin

‘Ermal, always by your side’ është dedikimi i këngëtares Rezarta Shkurta për bashkëshortin e saj, Ermal Hoxha i cili ndodhet në burg. Rezarta ka zgjedhur  t’i...

Showbizz 20:03 - 25 Prill, 2015

Rezarta Shkurta dhe fotot me Herën

Rezarta Shkurta e cila ka hapur edhe kompaninë e saj të fotografisë, nuk mund ti kursejë vetes edhe disa foto me vajzën e saj Hera. Vogëlushja...