Connect with Us

All posts tagged "reviste"

Kryesore Show Biz 15:03 - 29 Korrik, 2019

E fiksuar deri në detajin më të vogël/ Meghan Markle redaktore e prestigjozes Vogue

Pallati mbretëror ka njoftuar se Dukesha e Sussex Meghan Markle është shpallur si redaktore e edicionit të ardhshëm të revistës britanike Vogue. Edicioni i titulluar “Forcat...

Kryesore Show Biz 15:10 - 30 Prill, 2019

Foto/Modelja e mbuluar ‘shkruan’ historinë, pozon në revistën më të njohur ndërkombëtare

Halima ka thyer një tabu për të gjithë komunitetin musliman, por për të arritur deri këtu, ajo ka kaluar një kalvar të gjatë vuajtjesh. Modelja është...

Aktualitet 14:10 - 23 Prill, 2019

“Shqiptarët po pushtojnë botën”/Revista e njohur artikull për suksesin e këngëtareve shqiptare

Revista e njohur Billboard së fundmi ka bërë një shkrim të vecantë për suksesin që po “korrin” këngëtaret shqiptare në top listën më të madhe amerikane, si...

Kryesore Show Biz 14:10 - 27 Mars, 2019

“Aty ku ka talent dhe vullnet mund t’ja dalësh”/Revista greke publikon artikullin emocionues për këngëtaret shqiptare

Këngëtaret shqiptare Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha janë kthyer në emrat më të njohur e të komentuar të muzikës në mbarë botën dhe talenti...

Kryesore Show Biz 11:10 - 10 Shkurt, 2019

Revista zvicerane ofendoi shqiptarët, Mozzik shpërthen dhe ka një mesazh për bashkëkombësit e tij

Një revistë zvicerane bëri një shkrim me nota fyese ndaj shqiptarëve, ndërsa artikulli u cilësua si racist. Revista “Weltwoche” përmendte këngëtaren me prejardhje shqiptare, Loredana Zefin,...

Kryesore Show Biz 11:53 - 26 Janar, 2019

Suksesi për të s’ka të ndalur! Ja si duket Albana Osmani në kopertinën e Revistës Franceze

Moderatorja Albana Osmani duket se është e mirë në gjithçka që bën! Përveçse të moderojë, ajo ja ka dalë më së miri dhe me mjaft profesionalizëm...

Aktualitet 11:56 - 14 Dhjetor, 2018

Revista “Time” zgjedh “Njeriun e Vitit”/Ky është personazhi i 2018-ës

Gazetari saudit i vrarë mizorisht Jamal Khashoggi ndodhet në mesin e një grupi gazetarësh të cilët u zgjodhën të martën nga revista “Time” për titullin “Njeriu...

Aktualitet 12:40 - 8 Dhjetor, 2018

Nominohet për çmimet “Grammy”, revista sulmon Bebe Rexhën: “Nuk e meriton”

Për herë të parë, këngëtarja shqiptare Bebe Rexha u nominua për çmimin “Grammy”. Emri i saj renditet mes konkurrentëve pretendentë për kategorinë “Artisti i ri më...

Aktualitet 11:58 - 26 Nentor, 2018

Revoltohet Albana Osmani: ‘Mos guxo të flasësh për vajzat dhe nënat shqiptare!’

Dje, Albana Osmani bëri me dije se do të jetë në kopertinën e dhjetorit të revistës gjermane “Life”.  Ndër të tjera, ajo është intervistuar edhe për sipërmarrjen e...

Aktualitet 11:10 - 25 Nentor, 2018

Modele, moderatore, bamirëse! Revista gjermane i bën jehonë moderatores shqiptare

Moderatorja e njohur shqiptare, Albana Osmani ka dalë në kopertinën e dhjetorit të revistës gjermane “Life”. Lajmin e ka dhënë vetë Albana përmes një postimi në...

Aktualitet 11:10 - 19 Tetor, 2018

Shkëlqen Albana Osmani/Pozon në kopertinën e revistës prestigjoze ndërkombëtare “Global Woman”

Moderatorja e njohur dhe themeluesja e fondacionit të bamirësisë “Ti je një luledielli” Albana Osmani, me anë të një postimi në Instagram ka lajmëruar ndjekësit e...

Aktualitet 23:22 - 16 Tetor, 2018

Ka 3 djem dhe 1 vajzë, Victoria Beckham flet për fëmijën e saj të pestë

Ajo është një femër tërheqëse, një biznesmene e suksesshme, një stiliste e kërkuar dhe një nënë e përkushtuar. Suksesi që ka ndjekur Victoria Beckham, e ka...

Aktualitet 20:42 - 10 Tetor, 2018

Ribotohet revista “Dituria” e dijetarit Lumo Skëndo

Bibliotekat Kombëtare të Shqipërisë e të Kosovës si dhe Fondacioni Kulturor ALSAR publikuan sot ribotimin e koleksionit të revistës së DITURIJA botuar nga dijetari Mitat Frashëri,...

Kryesore Show Biz 23:00 - 1 Qershor, 2018

Foto/ Princesha e cila thyen tabutë, në kopertinën e Vogue

Princesha e Arabisë Saudite, Hayfa Bint Abdullah el Saud është bërë imazh i revistës “Vogue”, edicion i  Arabisë Saudite. Ajo është e bija e mbretit Abdullah,...

Aktualitet 22:30 - 26 Janar, 2018

Revista prestigjoze dështon në përdorimin e Photoshop-it

Revista e njohur Vanity Fair bën çdo vit një kopertinë me të famshmit që shënuan një sukses vitin që kaloi. Në kopertinë këtë rradhë ishin yjet...

Aktualitet 12:27 - 18 Nentor, 2017

Playboy bën një hap të madh/ Vendos në kopertinë modele jo të zakonshme

Pas bujës që mori Playboy nga vendosja në kopertinë të një transgjinoreje, tani ka menduar të bëjë diçka tjetër që të tërheqë vëmendje. Na prezanton me...

Aktualitet 23:20 - 20 Tetor, 2017

Dy shoqet e ngushta bëhen modelet e revistës prestigjoze amerikane

Georgia Gibbs dhe Kate Wasley janë shoqe të ngushta dhe modele që u bënë të famshme për një postim që bënë në rrjetin social Instagram. Ky...

Aktualitet 22:50 - 12 Tetor, 2017

Historia e patreguar e revistës së njohur ‘Playboy’

Playboy është një ndër revistat më të njohura amerikane në të gjithë botën. Duke grumbulluar një shumë prej 5.6 milione kopjesh në 1976. Por krijuesi i...

Aktualitet 22:30 - 6 Tetor, 2017

Revista prestigjoze merr në kopertinë një sportiste

Revista ‘Covergirl’ po rritet. Këtë muaj kishte në të një modele 69 vjeçare , ndërsa këtë rradhë vendosi të ketë një sportiste femër. Mesa duket revista...

Aktualitet 23:20 - 16 Shtator, 2017

Supermodelja e acaruar me revistën e famshme/ Ja çfarë nuk lejon të bëhet

Emily Ratajkowski ka marrë Instagram për t’u ankuar për një revistë franceze që i bëri me fotoshoop  buzët dhe gjinjtë e saj. Modelja u shfaq në...

Kuriozitete 17:15 - 8 Prill, 2015

Edhe gjyshja juaj mund të ketë qenë vajzë kopertinash

Duke rrëmuar nëpër albumet fotografike të gjyshes së tyre, pakëkush do të priste që të zbulonte foto të nxehta të gjyshes, e cila dikur mund të...

Fashion 15:00 - 17 Mars, 2015

Elisha Cuthbert e parezistueshme me të zeza

Të gjithë e kanë adhuruar në filim Happy Endings. Por në këtë kopertinë do ta dashurojnë akoma edhe më shumë, Elisha Cuthbert. Aktorja do të jetë...

Fashion 10:48 - 13 Mars, 2015

Na bashkoi lakuriqësia

Ajo nuk ka problem të shfaqet nudo, por këtë herë i është bashkuar edhe ai. Bëhet fjalë për Chelsea Handler dhe Nick Offerman, të cilët janë shfaqur...