Connect with Us

All posts tagged "restoranti"

Sociale 08:27 - 25 Gusht, 2019

Foto/ Nga restoranti i Mihalit nuk ka mbetur më asgjë

Restoranti i Mihal Kokëdhimës, biznesmenit tashmë të famshëm pas përplasjes me turistët spanjollë, u dhëmb pak ditë më parë. Nga restoranti i dikurshëm sot nuk ka...

Aktualitet 16:15 - 22 Dhjetor, 2018

Foto/ Rama dhe një pjesë e qeverisë drekojnë në restorantin e kryetrafikantit

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një denoncim që tregon se qeveria ka lidhje me Ndue Vasel Pepaj, person ky sipas denoncuesit i arrestuar në Malin e...

Aktualitet 14:55 - 18 Maj, 2018

Sekuestrohen 7 pasuri të paluajtshme/ Mes tyre dhe një restorant i njohur  

Pas disa muajsh hetime të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Shkodër, në bashkëpunim me Njësinë Hetimore të Task- Forcës Speciale Qendrore në Policinë e...

Aktualitet 21:03 - 25 Mars, 2018

“Sabatini” restoranti më  i famshëm në Firence blihet nga emigranti shqiptar

“Sabatini” është restoranti më i famshëm i Firences, me një histori qindra vjecare (hapur në 1914). Ky restorant ishte pikëtakimi i aristokracisë së Firences dhe një...

Aktualitet 15:00 - 18 Janar, 2018

Restoranti ofron 500 £ për këdo që ha kofshët gjigande të pulës në 6 minuta 

Restoranti Gate në Yorkshire ka shpallur një sfidë të hapur për këdo që merr guximin pë r të ngrënë kofshët e pulës. Aty përgatiten kofshët e...

Aktualitet 19:00 - 11 Janar, 2018

Foto/ Të hash te Gucci

Gjithçka ka të bëjë me shijen. Kompanitë luksoze të modës janë mësuar të joshin fashionistat dhe tani po zgjerohen nga ‘haute couture’ tek ‘haute cuisine’. Gucci...

Aktualitet 22:00 - 26 Shtator, 2017

Foto/ Restoranti mahnitës nënujor që do t’ju lërë pa fjalë

Ju mund të keni ngrënë në krye të një qiell gërvishtëseje. Mund të keni darkuar në një bodrum. Por a keni patur ndonjëherë një darkë në...

Aktualitet 20:14 - 17 Shtator, 2017

Vijnë në Shqipëri për fundjavë/ 15 kosovarë përfundojnë në spital nga helmimi

Shtetasit nga Kosova përfundojnë të helmuar në spitalin e Tiranës. Sipas informacioneve, 15 kosovarë janë paraqitur në urgjencën e Infektivit në Tiranë, pasi dyshohet se janë...

Aktualitet 15:57 - 17 Gusht, 2017

Helmimi i dasmorëve në Shijak/AKU merr vendimin e prerë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka mbyllur restorantin në Shijak, ku u helmuan sot 50 dasmorë. AKU sqaron se restoranti do të qëndrojë i mbyllur deri në...

Aktualitet 17:15 - 1 Prill, 2017

Video/Një restorant me tërë stafin shurdhë-memecë

Një restorant në Mumdai të Indisë promovon përfshirjen e njerëzve me aftësi të kufizuara në shoqëri. 27 anëtarët e stafit të restorantit janë shurdhë-memecë. Secili artikull...

Aktualitet 18:24 - 19 Janar, 2017

Rrëfimi i qytetares/ Si ma shkatërroi pronën Erion Veliaj për interesat e të afërmve të Ajolës (Dokumentet)

Citynews publikoi sot denoncimin e një qytetareje, ish studentes së Lëvizjes së dhjetorit, në lidhje me shembjen e një bar-restoranti për interesa të kunatit të kryebashkiakut...