Connect with Us

All posts tagged "restorante"

Sociale 13:29 - 17 Janar, 2020

Të fundit për shpenzime për restorante dhe hotele/ Si krahasohen shqiptarët me europianët

Për një vend si Shqipëria, me të ardhura të ulëta, sigurisht që shpenzimet për restorante dhe hotele do të kenë një peshë shumë më të ulët...

Uncategorized 16:04 - 30 Korrik, 2019

Pa licensë dhe në kushte skandaloze/ AKU zbardh pisllëkun në restorante dhe markete

Drejtoria Rajonale e AKU Tiranë ka kryer kontrolle në dy operatorë të biznesit ushqimor që ushtronin prej vitesh aktivitetin në informalitet të plotë të sigurisë ushqimore....

Kuriozitete 15:10 - 25 Mars, 2019

Zbulohet lista/Nëse doni të kaloni një darkë mahnitëse,ja kush janë restorantet më të mirë në botë

Shumë njerëz preferojnë të konsumojnë një drekë apo darkë mes miqsh, në restorantet që ofrojnë një ambient çlodhës dhe me pamje relaksuese. Ambienti është po aq...

Aktualitet 08:39 - 23 Tetor, 2018

Zbuloni qytetin shqiptar që shpenzon në restorante më shumë se europianët

Thonë se ushqimi është një ndër kënaqësitë më të mëdha të jetës dhe se të paktë janë ata që e shijojnë vërtetë. Restorantet janë një biznes...

Aktualitet 11:51 - 3 Shtator, 2018

Kushte të rënda higjienike dhe produkte pa etiketë / AKU bllokon dy restorante

Autoriteti  Kombëtar i Ushqimit ka vijuar aksionin për verifikimin e cilësisë së shërbimit. Si rezultat i kontrolleve një restorant në Gjirokastër është pezulluar , pasi ishte...

Aktualitet 11:26 - 22 Nentor, 2017

Shifrat/Kaq bakshish duhet të lini në vendet europiane, po në Shqipëri?

Bashkishi ndryshon nga vendi në vend dhe ka metoda të ndryshme për përllogaritjen e shumës që duhet të lësh bashkish pas shërbimit të ofruar. Është website-i...

Aktualitet 21:50 - 27 Gusht, 2017

Restorantet me mënyrat e çuditshme të shërbimit

Në botë ka plot restorante luksoze dhe secila është më ndryshe nga tjetra. Le të njihemi me disa nga teknikat që restorantet nëpër botë përdorin.  ...

Aktualitet 11:08 - 22 Gusht, 2017

Foto-Hoteli më i madh në të gjithë botën/ Ja kur pritet të hapet

Ka kohë që po ndërtohet një hotel i cili pritet të thyejë rekordin si hoteli më i madh në botë. Ai do të quhet “Abraj Kudai”...

Kuriozitete 22:00 - 16 Korrik, 2017

Nuk do ta besoni/ Njihuni me dy restorantet shqiptare që renditen në top 10-shen e restoranteve më të mirë në Europë

Shqipëria dhe Kosova renditen ndër vendet me restorantet më të mirë në Europë duke filluar nga Franca e deri në Gjermani. Në një publikim mbi restorantet...

Kryesore 22:45 - 17 Shkurt, 2015

Restorantet e shtrenjta, gjuhë të “zbukuruar” në menu për të fituar më shumë 

Një grup shkencëtarësh kanë analizuar fjalët që përdoren tek menutë e restoranteve për të zbuluar një numër ndryshimesh midis restoranteve të lira dhe të shtrenjta. Dan...