Connect with Us

All posts tagged "respiratore"

Shëndeti 22:20 - 7 Prill, 2020

Zv.ministrja e Shëndetësisë zbulon numrin e shtretërve bosh/ Në disa respiratorë s’është futur njeri”

Zëvendës-ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli deklaroi se deri më tani masat e marra janë të mjaftueshme. Rakacolli tha se aktualisht ka respiratorë ku nuk është futur...

ministrja e shendetesise, ogerta manastirliu nekonference
Shëndeti 21:27 - 2 Prill, 2020

Manastirliu zbulon marrëveshjen/ “Brenda muajit vijnë edhe 50 respiratorë të tjerë”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në një lidhje me emisionin “Open”, dha lajmin se kanë mbërritur në vendin tonë 5 respiratorë dhe se brenda muajit priten...

Shëndeti 16:20 - 30 Mars, 2020

Beteja me koronavirusin/ Shqipëria i kërkon ndihmë NATO-s për respiratorë dhe maska

Shqipëria ka kërkuar ndihmë nga Nato në Qendrën për Koordinimin e Përgjegjësive për Fatkeqësitë, për respiratorë dhe për maska. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri...

Politikë 22:54 - 28 Mars, 2020

Mediu “bën për ujë të ftohtë” Ramën/ “Nuk është detyra e vetme të qajë si një “baba”

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka dhënë një mesazh për qytetarët, të cilëve i thotë se kjo kohë kërkon durim, kurajo, vetëizolim të plotë dhe...

Shëndeti 20:05 - 28 Mars, 2020

“Sanatoriumi është zbrazur”/ Pneumologu: Mund të jemi më shumë mjekë të prekur se janë konfirmuar

Mjeku pneumolog Arjan Mezini ka treguar se Sanatoriumi është boshatisur dhe pacientët janë zhvendosur në Spitalin Rajonal të Elbasanit. “Sanatoriumi është zbrazur, pacientët tani do orientohen...

Politikë 16:43 - 23 Mars, 2020

Manastirliu flet për masat/ Rritet stoku i maskave, gati kontrata për 54 respiratorë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka treguar se kanë vendosur ngritjen e çadrave të triazhit mjekësor, përpara Urgjencës së QSUT dhe përpara Urgjencës...

Lajme 22:56 - 18 Mars, 2020

Mjeku Lila flet për gjendjen e të infektuarve/ Zbulon sa respiratorë janë në dispozicion

Mjeku reanimator në QSUT Krenar Lila, ka treguar se gjendja e pacientëve të shtruar në Spitalin Infektiv aktualisht është e qëndrueshme. Ai deklaroi se në intubim...

Aktualitet 08:33 - 9 Qershor, 2016

Nga Dr. Ardian Qosja/A është vera pushim edhe për rrugët respiratore?

Stina e dimrit kaloi dhe tani është koha të merrni frymë! Nuk ka më viruse, baktere, ftohje, gripëra, etj. Por a është stina e verës pushim...