Connect with Us

All posts tagged "reshjet"

Sociale 08:20 - 20 Shtator, 2019

Surprizon moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja e masave ajrore  të paqëndrueshme me origjinë nga Europa veriore të cilat do të ndryshojnë kushtet e motit në territorin Shqipërisë....

Sociale 08:16 - 18 Shtator, 2019

Ndryshon moti/ Temperaturat pësojnë rënie, ja ku priten reshje

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet gradualisht nga afrimi i masave ajrore të paqëndrueshme me origjinë nga Europa veriore të cilat do të ndryshojnë kushtet e motit në...

Sociale 08:18 - 11 Shtator, 2019

Kapriçot e motit/ Bëhuni gati për reshje dhe shtrëngata

Gadishulli i  Ballkanit po ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Adriatik e cila do të ifluencojnë në vendin tonë mot të...

Sociale 08:14 - 5 Shtator, 2019

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga vlera normale të presionit atmosferik e cila do të ifluencojë mot të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë, ndërsa temperaturat do të...

Sociale 08:12 - 17 Gusht, 2019

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Moti për ditën e sotme do të jetë me diell përgjatë Ultësirës perëndimore dhe vranësira të pakta deri në mesatare në zonat malore ku nuk përjashtohet...

Sociale 08:17 - 30 Korrik, 2019

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  periferia e presionit të ulët atmosferik me qëndër kryesore në  detin e Zi e cila do të vazhdojë të ruajë...

Sociale 08:22 - 29 Korrik, 2019

Ndryshon moti/ Reshje dhe ulje të temperaturave në të gjithë vendin

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik me qëndër kryesore në gadishullin Apenin, e cila do t’i afrohet edhe vendit tonë...

Sociale 08:30 - 26 Korrik, 2019

Surprizat e motit/ Ja sa arrijnë sot temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qëndra me presion të lartë atmosferik e cila po kushtëzon mot të stabilizuar. Për ditën e sotme, moti do të ...

Aktualitet 08:21 - 3 Qershor, 2019

Shiu nuk po na ndahet/ Ja si do jetë moti në vijim

Fillimi i javës do të shoqërohet me reshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën perëndimore në orët e para të mëngjesit, deri në...

Aktualitet 08:17 - 14 Maj, 2019

Kapriçot e motit/ Shiu nuk po na ndahet, qarqet ku priten shtrëngata

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë me presion të ulët atmosferik  me qëndër të pozicionuar në detin Jon e cila do të mbajë mot të...