Connect with Us

All posts tagged "reshjet"

Sociale 08:29 - 30 Janar, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Mësoni çfarë pritet për orët në vijim

Dita e sotme ka nisur sërish me vranësira, por prej orëve të mesditës vranësirat do t`ja lenë vendin motit të kthjellët. Reshjet e shiut, të cilat...

Sociale 08:11 - 20 Dhjetor, 2019

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti

Ditën e Shtunë dhe të Dielë, moti do të jetë i paqëndrueshëm. Sipas SHMU, në fundjavë do të ketë reshje shiu të shoqëruara me shtrëngata dhe...

Sociale 08:17 - 18 Nentor, 2019

Kapriçot e motit/ Çfarë pritet për ditët në vijim, ja kur do të ketë rrebeshe  

Këtë javë pritet që moti të jetë i paqëndrueshëm. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, sot reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24...

Kronika 16:26 - 12 Nentor, 2019

Aksident i rëndë në Elbasan/ Përplasen 3 automjete

Tre makina janë përfshirë në një aksident pasditen e sotme në aksin Librazhd-Elbasan. Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur në Xibrakë. Dyshohet se shkak për aksidentin ...

Sociale 08:14 - 11 Nentor, 2019

Kapriçot e motit/ Ja kur rifillojnë reshjet e shiut, nuk do të mungojë edhe dëbora

Kjo javë moti do të nisë me diell e temperatura në rënie në orët e mëngjesit, ndërsa ditën e martë, fillimisht moti parashikohet i qendrueshëm, por...

Sociale 08:17 - 1 Nentor, 2019

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme të cilat do të ndikojnë mot pjesërisht të qëndrueshëm në vendin tonë. Për...

Sociale 08:17 - 30 Tetor, 2019

Rikthehen reshjet e shiut/ Ja si do jetë moti në vijim

Moti vijon të mbetet në situatë të qëndrueshme, deri mesditën e nesërme. Sipas SHMU, nga mesdita e ditës së enjte parashikohet shtim gradual vranësirash mesatare deri...

Sociale 08:27 - 28 Tetor, 2019

Ndryshon moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për ditët në vijim 

Moti mbi vendin tonë ditët e para të javës do të vijojë të jetë i kthjellët për të ardhur më pas paqëndrueshmëria. Në këtë mënyrë tre...

Sociale 08:19 - 25 Shtator, 2019

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Për ditën e sotme, moti do të jetë  me kthjellime dhe kalime vranësira të pakta në relievet malorë, ndërsa temperaturat do të pësojnë rënie. Rreziku nga përmbytjet në...

Kronika 21:45 - 23 Shtator, 2019

Moti i keq/ Përplaset një makinë tek Unaza e Re

Ndërsa pjesa më e madhe e Tiranës ndodhet nën ujë sipasojë e përmbytjeve nga reshjet e dendura, është shënuar dhe aksidenti i parë. Mësohet se një...

Sociale 08:20 - 20 Shtator, 2019

Surprizon moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja e masave ajrore  të paqëndrueshme me origjinë nga Europa veriore të cilat do të ndryshojnë kushtet e motit në territorin Shqipërisë....

Sociale 08:16 - 18 Shtator, 2019

Ndryshon moti/ Temperaturat pësojnë rënie, ja ku priten reshje

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet gradualisht nga afrimi i masave ajrore të paqëndrueshme me origjinë nga Europa veriore të cilat do të ndryshojnë kushtet e motit në...

Sociale 08:18 - 11 Shtator, 2019

Kapriçot e motit/ Bëhuni gati për reshje dhe shtrëngata

Gadishulli i  Ballkanit po ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Adriatik e cila do të ifluencojnë në vendin tonë mot të...

Sociale 08:14 - 5 Shtator, 2019

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga vlera normale të presionit atmosferik e cila do të ifluencojë mot të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë, ndërsa temperaturat do të...

Sociale 08:12 - 17 Gusht, 2019

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Moti për ditën e sotme do të jetë me diell përgjatë Ultësirës perëndimore dhe vranësira të pakta deri në mesatare në zonat malore ku nuk përjashtohet...

Sociale 08:17 - 30 Korrik, 2019

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  periferia e presionit të ulët atmosferik me qëndër kryesore në  detin e Zi e cila do të vazhdojë të ruajë...

Sociale 08:22 - 29 Korrik, 2019

Ndryshon moti/ Reshje dhe ulje të temperaturave në të gjithë vendin

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik me qëndër kryesore në gadishullin Apenin, e cila do t’i afrohet edhe vendit tonë...

Sociale 08:30 - 26 Korrik, 2019

Surprizat e motit/ Ja sa arrijnë sot temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qëndra me presion të lartë atmosferik e cila po kushtëzon mot të stabilizuar. Për ditën e sotme, moti do të ...

Aktualitet 08:21 - 3 Qershor, 2019

Shiu nuk po na ndahet/ Ja si do jetë moti në vijim

Fillimi i javës do të shoqërohet me reshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën perëndimore në orët e para të mëngjesit, deri në...

Aktualitet 08:17 - 14 Maj, 2019

Kapriçot e motit/ Shiu nuk po na ndahet, qarqet ku priten shtrëngata

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë me presion të ulët atmosferik  me qëndër të pozicionuar në detin Jon e cila do të mbajë mot të...

Aktualitet 08:12 - 5 Prill, 2019

Kapriçot e motit/ Ja sa do zgjasin reshjet e shiut

Edhe gjatë ditës së sotme në vendin tonë vijon ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme, duke kushtëzuar vranësira dhe intervale të shkurtra kthjellimesh. Më të dukshme...

moti, ftohte, dimer, temperatura te uleta
Aktualitet 08:18 - 12 Mars, 2019

“Çmendet” moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët 

Vranësira të dendura dhe reshje shiu dominojnë deri në mesditë në zonën e ulët dhe bregdet por reshje dëbore në zonat malore. Ndërsa pasditja dhe mbrëmja...

moti, ftohte, dimer, temperatura te uleta
Aktualitet 08:20 - 12 Shkurt, 2019

Ndryshon moti/ Temperaturat pësojnë ulje të ndjeshme

Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme, duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë...