Connect with Us

All posts tagged "reshje"

Sociale 08:23 - 10 Tetor, 2019

Kapriçot e motit/ Ja ku priten reshje dhe stuhi

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme me origjjinë Mesdhetare, të cilat do të ifluencojë mot pjesërisht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë. Për ditën e sotme, pritet që...

Sociale 08:17 - 3 Tetor, 2019

Ndryshon moti/ Bëhuni gati për reshje, stuhi dhe ulje të temperaturave

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të  paqëndrueshme me origjinë Veriore të cilat do të ifluencojnë mot me rreshje shiu dhe...

Sociale 08:14 - 24 Shtator, 2019

Kapriçot e motit/ Përgatituni për ulje të temperaturave, reshje dhe shtrëngata  

Vendi ynë po ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik e cila do të mbajë rreshje shiu intensive. Edhe për ditën e sotme, moti do...

Sociale 08:26 - 7 Shtator, 2019

Ndryshon moti/ Përgatituni për reshje dhe ulje të temperaturave

Masa ajri më të freskëta të paqëndrueshme me origjinë nga Europa veriperëndimore po afrohen drejt territorit të Shqipërisë duke ifluencuar mot me rreshje shiu dhe rënie...

Sociale 08:20 - 4 Shtator, 2019

Kapriçot e motit/ Ja ku priten reshje dhe shtrëngata

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik, e cila do të ifluencojë në territorin e Shqipërisë mot pjesërisht të qëndrueshëm . Për ditën...

Sociale 08:20 - 3 Shtator, 2019

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Gadishulli ballkanik po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativsht të freskëta veriperëndimore të cilat do të kushtëzojnë në territorin e Shqipërisë rënie graduale të temperaturave....

Sociale 08:18 - 2 Shtator, 2019

Surprizon moti/ Ja ku priten reshje dhe stuhi

Qëndra ciklonike e krijuar në  Adriatikun verior do të ifluencojë  në fillimin e javës në territorin e Shqipërisë mot të paqëndrueshëm. Për ditën e sotme,  moti...

Sociale 08:12 - 27 Gusht, 2019

Suprizon moti/ Bien temperaturat, ja ku priten reshje shiu

Masat ajrore të nxehta dhe të thata vazhdojnë të jenë aktive në Europën juglindore të cilat po ifluencojnë në vendin tonë temperatura të larta . Për ditën...

Sociale 08:10 - 24 Gusht, 2019

Mot i “çmendur”/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Moti për sot do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave në zonën perëndimore, ku do të ketë dhe  reshje të pakta shiu. Sipas IGJEUM,...

Sociale 08:28 - 16 Gusht, 2019

Surprizon moti/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Për ditën e sotme, moti në vendin tonë do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore. Sipas IGJEUM, priten reshje lokale të dobëta në disa qarqe,...

Aktualitet 11:10 - 17 Korrik, 2019

Vranësira dhe reshje shiu/ “Çmendet” moti , ja si do të jetë kjo javë për ata që janë me pushime

Prej disa ditësh në vendin tonë kanë mbizotëruar vranësirat dhe reshjet e shiut. Thuajse në të gjithë vendin pati ulje të ndjeshme të temperaturave dhe të...

Aktualitet 08:13 - 16 Korrik, 2019

Surprizon moti/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu të përqëndruara në jug dhe zonën qëndrore në pjesën e parë të ditës....

Aktualitet 08:17 - 3 Korrik, 2019

Surprizon moti/ Ja ku pritet të ketë reshje

Moti për ditën e sotme do të jetë me kthejllime dhe shtim të vranësirave në verlindje ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara në formën...

Aktualitet 08:07 - 4 Qershor, 2019

“Çmendet” moti/ Priten shtrëngata dhe përmbytje

Moti për ditën e sotme do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira, të pasuara nga rreshje shiu të herpasherëshme. Sipas IGJEUM, në qarqet Lezhë, Durrës,...

Aktualitet 13:40 - 3 Qershor, 2019

Reshjet “pushtojnë” Shqipërinë/Zbuloni se kur do të rriten temperaturat

Java nisi me reshje të dendura shiu dhe ulje temperaturash dhe kështu do të vijojë të paktën deri të mërkurën, sipas metereologëve. Meteoalb ka sqaruar për...

Aktualitet 08:05 - 29 Maj, 2019

Kapriçot e motit/ Priten rrebeshe dhe stuhi në të gjithë vendin

Moti për ditën e sotme do të jetë i paqëndrueshëm me vranësira mesatare me reshje shiu të karakterit lokal në formën e rrebesheve dhe stuhive afat-shkurtër...

Aktualitet 08:29 - 15 Maj, 2019

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të jetë në ndikimin e qëndrës me presiont të ulët atmosferik dhe masave ajrore të ftohta arktike të cilat po mban...

Aktualitet 08:18 - 13 Maj, 2019

“Çmendet” moti/ Priten stuhi dhe rrebeshe në të gjithë territorin

Moti për ditën e sotme do të  mbetet me rreshje shiu të pasuara me rrebeshe dhe stuhi me intesitet të lartë në të gjithë territorin. Në shumicën...

Aktualitet 08:12 - 4 Maj, 2019

Pasditja sjell “surpriza”/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Paraditja paraqitet në kushtet e motit të vranët në të gjithë Shqipërinë me reshje të pakta e të izoluara në zonat lindore. Ndërsa mesdita sjell zhvillim...

Aktualitet 10:18 - 24 Prill, 2019

A do të vazhdojnë reshjet? Zbuloni si do të jetë moti deri në fund të muajit prill

Reshjet e shiut do jenë prezente thuajse çdo ditë. Sipas Meteoalb, reshjet nuk do të jenë intensive, por që do të jenë të pranishme deri në...

Aktualitet 08:16 - 6 Prill, 2019

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Edhe për ditën e sotme, në territorin tonë do të dominojnë vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal, ku me karakter shtrëngatash do të jenë...

Aktualitet 08:16 - 27 Mars, 2019

Ndryshon moti/ Bëhuni gati për ulje të temperaturave dhe reshje

Vijon ndikimi i motit të paqëndrueshëm në territorin shqiptar, duke bërë që vranësirat e dendura dhe kthjellime të pakta të dominojnë gjatë gjithë ditës. Gjatë pasdites...

Aktualitet 08:19 - 11 Mars, 2019

Ndryshon moti/ Rikthehen reshjet e shiut dhe dëborës

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të sjellin rreshje shiu në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë....