Connect with Us

All posts tagged "reshje"

Moti nuk favorizon pushuesit/ Priten reshje në jug të vendit
Sociale 08:05 - 5 Korrik, 2020

Moti nuk favorizon pushuesit/ Priten reshje në jug të vendit

Dita e sotme parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura. Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e paradites, fillimisht...

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:14 - 26 Qershor, 2020

Reshjet i lënë vendin diellit/ Ja sa do të arrijnë temperaturat

Ditët me reshje intesive do ti lenë vendin gradualisht orëve me diell. Sipas SHMU, ditën e sotme në vend moti do të nisë me diell e...

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim
Sociale 08:23 - 25 Qershor, 2020

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Dita e sotme do të ketë mot me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës, të cilat do të pasohen nga reshje shiu. Sipas...

Sociale 08:16 - 24 Qershor, 2020

Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Moti për ditën e sotme, do të jetë i alternuar  me kthjellime dhe vranësira në një pjesë të madhe të vendit dhe duke nisur nga orët...

Moti vijon të na “surprizojë”/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:12 - 23 Qershor, 2020

Moti vijon të na “surprizojë”/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Paqëndryeshmëria e motit do të vijojë edhe për gjatë ditës së sotme. Pjesa e parë të ditës moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare...

Kapriçoti e motit/ Ja çfarë pritet për ditët në vijim
Sociale 14:59 - 21 Qershor, 2020

Rikthehet dielli dhe temperaturat e larta/ Ja si do të jetë moti për javën që vjen

Ndonëse java që lamë pas u shoqërua me reshje dhe rrebeshe shiu, pritet që java që vjen të na sjellë diellin dhe temperatura relativisht të larta....

Sociale 08:08 - 18 Qershor, 2020

Shiu nuk po na ndahet/ Ja si do jetë moti për orët në vijim

Muaji Qershor i këtij viti më tepër të kujton vjeshtën se sa verën ndërsa tendenca e këtyre ditëve rreth situatës meteorologjike do të vijoj edhe për...

Sociale 08:17 - 17 Qershor, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Ditën e sotme, moti parashikohet i paqendrueshëm. Hera herës kthjellimet do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Pasdite e në mbrëmje më tepër kthjellime. Sipas SHMU, reshjet...

Sociale 08:13 - 16 Qershor, 2020

Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Moti vijon të jetë i paqëndrueshëm në vendin tonë. Kështu, sipas IGJEUM, për ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet. Gjatë pasdites...

Sociale 08:17 - 11 Qershor, 2020

Kapriçot e motit/ Bëhuni gati për reshje dhe shtrëngata

Edhe për ditën e sotme, pritet që moti të jetë fillimisht me kthjellime dhe vranësira kalimtare dhe prej orëve të drekës përsëri zhvillime vranësirash deri të...

Sociale 19:14 - 10 Qershor, 2020

Jo vetëm në Librazhd e Berat/ Përmbytje edhe në Korçë

Në disa qytete të vendit janë regjistruar reshje shiu dhe rrebeshe. Pak më parë, CNA.al raportoi se në qytetin e Librazhdit ka përmbytje dhe është bllokuar...

Sociale 15:32 - 6 Qershor, 2020

Foto-“Çmendet” moti/ Reshje dhe shtrëngata shiu, përmbytje në rrugët e kryeqytetit

Mesditen e sotme, reshje të ndendura shiu kanë “pushtuar” pothuajse të gjithë vendin. Reshjet e forta, të shoqëruara me shtrëngata dhe bubullime, ka pasur edhe në...

Sociale 08:11 - 6 Qershor, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Ja si do jetë moti, sa do të arrijnë temperaturat

Moti për vendin tonë sa i përket fundjavës do të jetë i paqëndrueshëm. Dita e sotme do të karakterizohet nga moti i vranët shoqëruar me reshje...

Suprizat e motit/ Ja si pritet të jenë temperaturat nesër
Sociale 08:27 - 5 Qershor, 2020

Kapriçot e motit/ Rikthehen vranësirat dhe reshjet e shiut

Dielli sërish do ti lerë vendin vranësirave. Kështu e premtja do të jetë një ditë që do të nisë me kthjellime, por gradualisht vranësirat do të...

Sociale 08:20 - 1 Qershor, 2020

Shiu nuk po na ndahet/ Mësoni çfarë parashikojnë sinoptikanët për këtë javë

Ditën e sotme do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit...

Moti vijon të na “surprizojë”/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:00 - 25 Maj, 2020

“Vjeshtë” në maj/ Kjo javë sjell “surpriza”, priten reshje dhe ulje e temperaturave  

Pak ditë na ndajnë nga muaji i Qershorit, por gjatë kësaj javë na pret një mot vjeshte. Sipas SHMU, pritet një mot i paqëndrueshëm me vranësira...

Moti vijon të na “surprizojë”/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:03 - 21 Maj, 2020

Rikthehen reshjet e shiut/ Temperaturat pësojnë rënie  

Për ditën e sotme moti parashikohet me vranësira deri të dendura me kthjellime kryesisht në veri e qendër. Reshjet e shiut në orët e mëngjesit do...

Sociale 08:10 - 20 Maj, 2020

Ndryshon moti/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Dita e sotme do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Sipas SHMU, reshjet e shiut do të jenë...

Sociale 08:13 - 19 Maj, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Paqëndrueshmëria e kushteve atmosferike e cila do të prekë Mesdheun, parashikohet të sjellë kontraste të forta termike edhe në vendin tonë. Për pasojë, ditën e sotme...

Moti nuk favorizon pushuesit/ Priten reshje në jug të vendit
Sociale 08:12 - 14 Maj, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Dita e sotme do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu të karakterit lokal në zonën veriore të vendit. Era do të jetë...

Sociale 08:18 - 29 Prill, 2020

Ndryshon moti/ Bëhuni gati për reshje, ja sa do jenë temperaturat

Dita e sotme do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Moti i vranët do të mbizotërojë në pjësën më të madhe të vendit. Sipas SHMU,...

Sociale 08:12 - 27 Prill, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Rikthehen reshjet dhe shtrëngatat, ja sa arrijnë temperaturat

E hëna dhe e marta do të nisin me mot të kthjellët përgjatë bregdetit e zonave të ulëta, ndërsa në mesditë vranësirat përgjatë maleve do të...

Sociale 07:58 - 21 Prill, 2020

Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do të jenë temperaturat

Reshjet e shiut do të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së sotme, me intensitet deri mesatar. Në orët e mesditës...