Connect with Us

All posts tagged "republika e re"

Aktualitet 23:09 - 20 Maj, 2017

Nga Artan Fuga/Unë, çadra dhe Republika e Re

E mësova nga media që, pas mitingut të protestës së parë u ngrit çadra në bulevard. Nuk kisha asnjë dijeni më parë. E vërteta është se...

Aktualitet 11:38 - 16 Maj, 2017

Kastriot Islami dhe themelet e Republikës së Re

Partia Demokratike, me kreytarin e saj Lulzim Basha, në protestën e 13 majit shpalli një eter, Republikën e Re. Në fakt, teza e Republikës së Re...

Aktualitet 23:19 - 15 Maj, 2017

Nga Mero Baze/U nisën për “Republikë të Re”, po kërkojnë “Perëndim të Ri”

Lulzim Basha e nisi betejën për “Republikën e Re”, me shpresë se do t’i mbushte mendjen Perëndimit, që ka mbështetjen e shqiptarëve dhe po e mbyll...

Aktualitet 12:48 - 10 Maj, 2017

Zbulohen detajet/Ja çfarë do të ndodhë më 13 maj

Lulzim Basha në fjalën e tij foli edhe për protestën e lajmëruar nga opozita më 13 maj. Basha zbuloi disa detaje të kësaj protestë, si dhe...

Aktualitet 22:39 - 9 Maj, 2017

Aleati kritikon Bashën/Nuk po e artikulon siç duhet republikën e re!

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi, ka kritikuar kryeopozitarin Lulzim Basha. Në studion e News 24, aleati i Bashës tha se ky i fundit nuk po e...

Aktualitet 15:00 - 8 Maj, 2017

Si do të jetë Republika e Re/Basha jep shembujt

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme gjatë fjalës së tij te çadra ka treguar disa shembuj rreth asaj se si do të jetë...

Aktualitet 11:11 - 24 Mars, 2017

Dy ish-sigurimsat e Lulzim Bashës/Të kam dh… Republikën e re

Dje në studion e emisionit Opinion të Blendi Fevziut u diskutuan disa tema, si çdo të enjte përpiqet të na jap një aktualitet politik të javës...