Connect with Us

All posts tagged "republika e re"

Aktualitet 19:20 - 23 Nentor, 2018

Dokument ekskluziv/ Zbulohet si emërohen kryetarët e seksioneve të PD, për të manipuluar votimin

Urdhri i nxjerrë nga kryetari Lulzim Basha, për riorganizimin e PD duket të jetë në shërbim të një farse zgjedhore. Zgjedhjet kudo kanë qenë formale, kandidatët...

Aktualitet 23:05 - 26 Prill, 2018

Paralajmërimi i fortë i Arben Imamit për Lulzim Bashën

Ish-ministri i Mbrojtjes, njëherësh anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Arben Imami, ka vijuar me sulmet ndaj kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, që sipas tij...

Aktualitet 22:25 - 26 Prill, 2018

Imami: Basha, kryetar i Republikës së Re por jo i PD-së

Themeluesi i Partisë Demokratike, Arben Imami, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka bërë një përcaktim për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Imami ka thënë...

Aktualitet 19:58 - 25 Prill, 2018

FOTO/ Kryetari i Lulit rikthen “Republikën e re” në Durrës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në PD-në e Durrësit pas dorëheqjes së Oerd Bylykbashit, zgjodhi që të emëronte vetë Ferdinand Xhaferrin në këtë post, “çudibërësin”...

Aktualitet 22:05 - 3 Prill, 2018

Nga Pëllumb KULLA/ Poshtë votimet! Sidomos ato që humbim

Nga Pëllumb Kulla Ideja që u ka lindur disave që t’i kthejmë kurrizin kësaj republike që u ngrit në Shqipëri pas viteve të komunizmit dhe të...

Kryesore 18:07 - 12 Mars, 2018

Ekskluzive/ Kuba shpall “Republikën e Re” të Lulzim Bashës

Kuba të dielën mori hapin e fundit politik para një tranzicioni të premtuar nga themeluesit e shtetit komunist në një brez të ri zyrtarësh. Së bashku...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, Republika e re
Politikë 21:08 - 21 Shkurt, 2018

Patozi tregon përse Basha nuk e përmend më “Republikën e Re”

Astrit Patozi, si një nga kritikët më të mëdhenj të Lulzim Bashës, brenda Partisë Demokratike, ka treguar se përse Lulzim Basha nuk e përmend më “Republikën...

Aktualitet 20:13 - 18 Shtator, 2017

Foto dite/ Jepet me qira Republika e Re

“Republika e re” e Lulzim Bashës zyrtarisht jepet me qira. Pas një fushate të dështuar para zgjedhjeve të 25 qershorit, rizgjedhjes të Lulit në krye të...

Aktualitet 11:11 - 9 Korrik, 2017

Ish-miku i Edi Ramës mbështet Republikën e Re/Basha si komardare politike për Kokëdhimën

Republika e Re ishte një lojë politike e Lulzim Bashës, i cili gjatë çadrës prej 90 ditësh në politikë, e përdori atë si një projekt politik...

Aktualitet 18:14 - 8 Korrik, 2017

Kokëdhima mbështet “Republikën e Re”/ Vetëm me këtë projekt mund të ecim përpara

Ish-aleati i Ramës dhe themeluesi i “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima ka komentuar zgjedhjet që do të zhvillohen brenda selisë blu për kryetarin e ri të Partisë Demokratike....